Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JAMAJKA BLUE MOUNTAIN - zrnková káva

Kód: 1424

Lesy, vodopády, vrcholky hôr, hmla... a vôna. Tak uchvacujúca, že podobnú na svete inde nenájdete. Blue Mountains vo východnej časti Jamajky vonia po kvetoch, ovocí aj bylinách. Silne a podmanivo. Preto je tiež káva, ktorá v oblasti rastie, absolútne fantastická. Nielen veľké zrná, ale predovšetkým dokonalá a jedinečná chuť aj vôňa stoja za celosvetovým úspechom Blue Mountain Coffee. Doprajte si zážitok skutočne dokonalý.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
295,99 € /1000 g 29,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 4. 12. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Jamajka
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Blue Mountains
Nadm. výška
Nadm. výška:
900 - 1600m
Chuť
Chuť:
Ovoce, ořechy, čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Chuť

Káva Jamajka Blue Mountain sa do svetovej špičky nedostala náhodou. O kvalitách tejto arabiky by sa dal napísať román. Prvú kapitolu by sme venovali plnej, harmonickej chuti a hodvábnemu telu. Druhá by mohla popisovať intenzívnu kvetinovú arómu poprekladanú vôňou horských bylín. Treťou kapitolou by sme snáď obsiahli bohatú chuť osviežujúceho ovocia kombinovaného s čokoládou, orechmi a kvetinami. Záverečná časť by zrejme zahŕňala tisíce recenzií plných vďaky a obdivu. Schválne, čo by ste napísali vy?

Pôvod

"Je to najkrajší ostrov, aký kedy oči videli; zdá sa, akoby sa hory a krajiny dotýkali oblohy, "povedal vraj v roku 1494 Krištof Kolumbus. Áno, mal na mysli Jamajku, konkrétne jej Blue Mountains. Modré hory sa rozkladajú vo východnej časti ostrova. Na dĺžku merajú asi 45, na šírku 19 kilometrov. Dvíhajú sa od pobrežia do výšky vyše 2 000 metrov nad morom, a to mimoriadne strmo. Z najvyššieho bodu pohoria, Blue Mountain Peak, možno za priaznivých podmienok dovidieť až na obrysy 210 kilometrov vzdialenej Kuby.

Blue Mountains sú takmer celý rok zahalené hmlou. Preto vyzerajú, akoby mali modrosivú farbu. Oblasť je pestrá ako klimaticky (pri päte pohoria sa teploty pohybujú okolo 27 °C, na vrcholkoch dosahujú zhruba 5 °C), tak svojou faunou a flórou. Bujná vegetácia zahŕňa nad 800 druhov endemických rastlín, hory sú napríklad aj domovom druhého najväčšieho motýľa na svete papily homerus a jedným z najväčších migračných stanovíšť vtákov v Karibiku. Niektoré časti hôr sú zahrnuté do národných parkov Blue and John Crow Mountains National Park, ktoré v roku 1992 založila jamajská vláda, aby zachovala zostávajúce lesy a chránila najväčšie povodie ostrova.

Okrem turistov a obdivovateľov prírodných zaujímavostí lákajú Modré hory tiež na návštevu kávových plantáží. Prvé sadenice kávovníkov priviezol v roku 1728 guvernér Sir Nicholas Lawes, a to z ostrova Hispaniola. Ten tvorí spolu s Kubou, Portorikom a Jamajkou súostrovie Veľké Antily. Väčší rozmach pestovania kávy na Jamajke sa datuje do prvého štvrťroka 19. storočia, kedy boli plantáže rozširované po svahoch Blue Mountains. A treba podotknúť, že už vtedy mala miestna káva povesť svetovej špičky.

Dnes sa pestovaniu, zberu a spracovaniu kávy venuje asi 25 tisíc roľníkov. V nadmorskej výške 900 - 1600 metrov farmárčia na malých plantážach. Kávovníky zbierajú ručne, od januára do februára, a úrodu každý deň prinášajú či privážajú do zberných staníc. Tých je na Jamajke viac ako 80. Čerstvo natrhané kávové čerešne tam skontrolujú, aby vylúčili zelené alebo hmyzom napadnuté kusy. Potom kávu premývajú čím odstránia šupku a slizovité látky. Vlhké kávové zrná rozmiestnia zamestnanci staníc na betónové dosky (barbeques), kde ich zvyčajne počas 5 dní sušia na priamom slnku. V prípade nepriazne počasia je káva sušená v sušičkách. Ďalším krokom je "odpočívanie" kávy. Zrná sú nasypané do vriec a prevezené do skladu, kde zostávajú najmenej 10 týždňov. Ide o kritickú fázu spracovania kávy, počas ktorej sa rozvinú určité jedinečné a žiaduce vlastnosti. Nakoniec sú zo zŕn odstránené plevy, káva je vyleštená a veľmi starostlivo triedia.

Certifikát Blue Mountain Coffee je zárukou najvyššej kvality. Štandardy stanovuje a stráži Jamaica Coffee Industry Board. Aj preto si káva udržuje dlhodobo top parametre. Jamajka sa na svetovom trhu kávy podieľa len 1 percentom. A z neho celých 90 percent putuje do Japonska. Nie je ľahké priviezť túto vzácnosť do Európy. Kávoví nadšenci a milovníci skutočných skvostov si ale k Jamajka Blue Mountain cestu nájdu.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PANAMA GEISHA LA BERLINA SHG - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PANAMA GEISHA LA BERLINA SHG - Micro Lot

Je ako dievča, ktorá sa červená, kedykoľvek ju chytíte za ruku. Krásna, tajomná, nedostupná. Dávajte jej nežné mená a ona vás zas a znovu prekvapuje. Je skrátka najlepšia. Najlepšia na svete. Panamská Gesha, ktorej kávumilovníci inak nehovoria ako Geisha, otvára nové chuťové obzory. Za jej darom oblažovať zmysly hľadajme prírodu hôr Boquete, nežnú starostlivosť farmárov a citlivú prácu pražiča. Panama Geisha je káva par excellence! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
214,40 € /1000 g 21,44 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 4. 12. 2020

GUATEMALA GEISHA FINCA NUEVA GRANADA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUATEMALA GEISHA FINCA NUEVA GRANADA - zrnková káva

Ako asi chutí úroda z etiópskych kávovníkov pestovaných v Guatemale? Teraz máte možnosť to zistiť. Jedinečná odroda Geisha plodí na stredoamerickej plantáži kávu veľmi vyváženej, sladko kakaovej a jemne orieškovej chuti. Je po nej zhánka na celom svete. Niet divu, farma Finca Nueva Granada je zasadená v zeleni medzi dvoma sopkami, na spracovanie používa vlastnú pramenitú vodu a každej kávovej čerešni venuje osobitnú pozornosť. Výsledok stojí zato! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
103,19 € /1000 g 10,32 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 4. 12. 2020

AUSTRALIA SKYBURY PLANTATION - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

AUSTRALIA SKYBURY PLANTATION - zrnková káva

Spýtajte sa Austrálčana na najlepšiu kávu a ukáže vám cestu k Skybury. Nádherný komplex s reštauráciou, barom a obchodom so všetkými kávovými nevyhnutnosti má výhľad na nekonečné plantáže kávovníkov a Cairns Highlands. Šálka ​​rovnako skvostnej kávy, akú si užívajú návštevníci Skybury, si teraz môžete vychutnať v pohodlí svojej obývačky. Bude úžasne aromatická, plná vanilky, orieškov, kakaa a korenia. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »