Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

INDIA MONSOON MALABAR AA GRADE BIO zrnková káva

Kód: 1712

Už ste mali tú česť s kávou bičovanou monzúnmi a prelievanou slanou vodou oceánu? Pokiaľ áno, iste potvrdíte, že išlo o zážitok unikátny. Pokiaľ nie, je čas to napraviť. Indická monzúnová BIO dvojáčková arabika vyniká originálnou, dymovou a zemitou chuťou, ktorú si obľúbia najmä priaznivci intenzívnejších šálok. Veľké zrná, organické pestovanie a jedinečné spracovanie, to je India Monsoon Malabar AA Grade BIO.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Odroda
Odroda:
Kents
Región
Región:
Kernataka
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Zemitá
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva India Monsoon Malabar AA Grade BIO je typická vyššou aciditou, ktorú príjemne tlmí zemitosť, dymovitosť a istá nahorklosť. Ide o kávu pre tých, ktorí hľadajú niečo špeciálne, ktorí si radi doprajú originalitu a pokiaľ ide o chuť kávy, nemajú žiadne predsudky. Káva vyniká veľkým zrnom označovaným číslom 18, ktoré udáva rozmery 0,64-0,72 cm. Zrno má krásnu žltú farbu, preto aj po stredne intenzívnom pražení je káva svetlejšia ako ostatné.

Pôvod kávy

Monzúnovaná káva je špecialitou Indie. Prečo miestni farmári kávu monzúnujú, si nechajte rozprávať. Keď bola India v 19. storočí významným európskym dodávateľom, strávila káva na ceste cez oceány a more niekoľko dlhých týždňov. Počas nich ležali vrecia naplnené indickým zrnom na palube, ponechané napospas vetru, dažďu, chladu, slanému morskému vzduchu aj kontaktu s drevenou palubou lodí. Tak sa stalo, že vďaka putovaniu absorbovala káva jedinečnú arómu, jej chuť sa stala nezameniteľnou a u Európanov veľmi žiadanou. Postupom času a zrýchlením dopravy bola indická káva k svojim európskym zákazníkom prevážaná v kratších lehotách a na modernejších plavidlách, čo kávomilcom veľa radosti nerobilo. Vytratila sa z nej totiž špecifická chuť „monzúnov“. Z toho dôvodu sa indickí producenti k monzúnovaniu vrátili a zozbierané, usušené zrnká ponechávajú viac ako 2 mesiace pôsobeniu vlhkého oceánskeho ovzdušia.

Káva India Monsoon Malabar AA Grade BIO vyrástla v regióne Karnataka, blízko pobrežia. Farmári vysádzajú medzi kávovníkmi rastliny klinčekov, škorice alebo kardamómu, takže dozrievajúce kávové bobule môžu „nasávať“ ich arómu a ukladať ju do zŕn. Ako už je z názvu kávy zrejmé, kríky sú pestované v režime organického poľnohospodárstva. Nie sú hnojené ani ošetrované priemyselne vyrábanými prostriedkami, ktoré by v nich mohli zanechať akékoľvek zdraviu škodlivé látky.

Úroda sa v Karnatácii vykonáva po celú dobu vegetácie, podľa toho, ako plody kávovníkov postupne dozrievajú. Červené kávové bobule je potrebné zbaviť šupky aj dužiny a uvoľnené zrná starostlivo usušiť. Pre monzunovanú kávu sú vyberané len zrná akosti A a AA. Zo vzdialenejších plantáží sú zvážené priamo na pobrežie, kde ich robotníci rozložia na betónové pláty a ponechajú 8-10 týždňov „v starostlivosti“ vlhkého, slaného a často ľadového vzduchu z oceánu. Počas tej doby ich veľmi často prehrabávajú, aby neplesniveli.

Medzi najväčších odberateľov monzúnovanej indickej kávy patria európski, americkí a japonskí kávomilci.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva

Populárnu odrodu Bourbon charakterizujú malé a pravidelné zrná, nízka acidita a plné telo. Guatemalská plantážová káva by vo vašom portfóliu obľúbených dobrôt nemala chýbať. Mimoriadne intenzívna, ovocno aromatická a stredne pražená - zachutí ako malé ristretto aj klasické espresso. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,65 € /1000 g 3,05 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,65 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

INDONÉSIA SULAWESI SULOTCO ESTATE BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDONÉSIA SULAWESI SULOTCO ESTATE BIO - zrnková káva

Indonézia je tretím najväčším producentom kávy na svete. Na nekonečné plantáže kávovníkov narazíte pri túlaní sa po ostrovoch Jáva, Sumatra a Sulawesi. Práve na jeho kopcovitom juhu sa rozkladá región Toraja. Vysádzanie kávovníkov, starostlivosť o ne a zber vyžadujú od miestnych farmárov značné nasadenie. Napriek tomu sa práve v týchto miestach rodí arabika plnej, čokoládovo-ovocnej chuti a v BIO kvalite. Obľúbená všade, najviac však v Japonsku. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
39,90 € /1000 g 4,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »