Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

INDIA ROBUSTA PARCHMENT PB

Kód: 1353

Je iná. Okrúhla, tvrdá, výrazná, drobná. Káva s označením PB je navyše vzácna a mimoriadne atraktívna. Zrnko takzvanej perlovej kávy vyrastá v kávovej čerešni bez dvojčaťa. A tak je oblejšie, s koncentrovanejšou, skvele vyváženou chuťou. Indická robusta peaberry patrí k najlepším vôbec. Ochutnajte ju samostatne, alebo si skúste namiešať vlastnú espresso zmes s obľúbenou arabikou.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
28,75 € /1000 g 2,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Odroda
Odroda:
Robusta
Región
Región:
Magundi
Nadm. výška
Nadm. výška:
2300m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Káva India Robusta Parchment PB vyniká plnou, hutnú chuťou s tónmi čokolády. Ide o ojedinelú kávu so špecifickým profilom. Hodí sa ako na prípravu samostatnej, tak do zmesí s kvalitnými arabikami. Táto robusta dáva pevnú a vysokú, kompaktnú cremu.

 

Pôvod kávy

V Indii sa káve venujú od konca 17. storočia, kedy v oblasti Babab Budan Giri zasadili prvé plantáže kávovníkov druhu arabika. Dnes miestni poľnohospodári pestujú tiež veľmi kvalitnú robustu a kávové kríky pokrývajú veľkú časť horských oblastí južne položených regiónov. Najväčšiu produkciu si každoročne pripisuje Karnataka, nasleduje Kerala a Tamil Nadu. Znalci tvrdia, že indická káva patrí k najlepším, v tieni pestovaným, kávam na svete. Jej produkciou sa živí približne 250 tisíc tamojších ľudí. Takmer tri štvrtiny úrody putujú do Nemecka, Ruska, Španielska, Belgicka a ďalších krajín.

Čím presne je výnimočná India Robusta Parchment PB? Práve poslednými dvoma písmenami. Za skratkou "PB" je potrebné vidieť slovo "peaberry". Označuje také kávové zrnká, ktoré sa v kávovej čerešni vyvinuli bez svojho dvojčaťa. Plody kávovníkov, svojou farbou aj tvarom pripomínajúce čerešne, obsahujú zvyčajne 2 semená. Vyvíjajú sa plochými stranami k sebe. Niekedy sa však stane (a vedci priznávajú, že doteraz celkom iste nevie kedy a prečo), že sa v plode vyvinie len jedno zo semien. Býva drobnejšie, tvrdšie a tiež aromatickejšie. Takáto mutácia sa objavuje len veľmi zriedkavo, údajne tvoria zrnká PB asi 5 percent z celej úrody.

Vzácna peaberry čiže perlová káva je vysoko cenená vďaka úplne ojedinelej, mimoriadne intenzívnej chuti aj vôňi. Jej nedostatok je daný tiež faktom, že triedením zrniek podľa toho, či sú "klasické" alebo perlové, sa zaoberá minimum pestovateľov. Indickí farmári našťastie dobre vedia, v čom spočíva ich originalita a potenciál. Robusta peaberry je vynikajúca na filtri, vo Frenchpresse aj z pákového stroja.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 ° C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,05 € /1000 g 2,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimoriadne voňavá a sladko čokoládová. Káva z populárnej brazílskej plantáže Fazenda da Lagoa (Farma pri jazere) patrí k najvyhľadávanejším na svete. Dozrieva v náruči dažďového pralesa, obklopená horami a krištáľovými jazerami. Pražíme ju stredne intenzívne, aby sme uchovali jej dokonalé hladké telo a ovocnú arómu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,90 € /1000 g 3,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Veľa kofeínu, veľa horkosti. Indická robusta je káva pre veľkých chlapcov a veľké dievčatá. Oceníte ju v prípade dlhých ciest, nudných porád alebo nočných smien. Ale nebojte sa, pod štipľavou chuťou sa odkrýva horká čokoláda a crema je priamo ukážková. Použite robustu ako základ pre espresso. Vhodným pomerom s Arabikou získate veľkú dobrotu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,80 € /1000 g 3,20 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »