Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

INDIA ROBUSTA PARCHMENT PB

Kód: 1353

Je iná. Okrúhla, tvrdá, výrazná, drobná. Káva s označením PB je navyše vzácna a mimoriadne atraktívna. Zrnko takzvanej perlovej kávy vyrastá v kávovej čerešni bez dvojčaťa. A tak je oblejšie, s koncentrovanejšou, skvele vyváženou chuťou. Indická robusta peaberry patrí k najlepším vôbec. Ochutnajte ju samostatne, alebo si skúste namiešať vlastnú espresso zmes s obľúbenou arabikou.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
28,75 € /1000 g 2,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Odroda
Odroda:
Robusta
Región
Región:
Magundi
Nadm. výška
Nadm. výška:
2300m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Káva India Robusta Parchment PB vyniká plnou, hutnú chuťou s tónmi čokolády. Ide o ojedinelú kávu so špecifickým profilom. Hodí sa ako na prípravu samostatnej, tak do zmesí s kvalitnými arabikami. Táto robusta dáva pevnú a vysokú, kompaktnú cremu.

 

Pôvod kávy

V Indii sa káve venujú od konca 17. storočia, kedy v oblasti Babab Budan Giri zasadili prvé plantáže kávovníkov druhu arabika. Dnes miestni poľnohospodári pestujú tiež veľmi kvalitnú robustu a kávové kríky pokrývajú veľkú časť horských oblastí južne položených regiónov. Najväčšiu produkciu si každoročne pripisuje Karnataka, nasleduje Kerala a Tamil Nadu. Znalci tvrdia, že indická káva patrí k najlepším, v tieni pestovaným, kávam na svete. Jej produkciou sa živí približne 250 tisíc tamojších ľudí. Takmer tri štvrtiny úrody putujú do Nemecka, Ruska, Španielska, Belgicka a ďalších krajín.

Čím presne je výnimočná India Robusta Parchment PB? Práve poslednými dvoma písmenami. Za skratkou "PB" je potrebné vidieť slovo "peaberry". Označuje také kávové zrnká, ktoré sa v kávovej čerešni vyvinuli bez svojho dvojčaťa. Plody kávovníkov, svojou farbou aj tvarom pripomínajúce čerešne, obsahujú zvyčajne 2 semená. Vyvíjajú sa plochými stranami k sebe. Niekedy sa však stane (a vedci priznávajú, že doteraz celkom iste nevie kedy a prečo), že sa v plode vyvinie len jedno zo semien. Býva drobnejšie, tvrdšie a tiež aromatickejšie. Takáto mutácia sa objavuje len veľmi zriedkavo, údajne tvoria zrnká PB asi 5 percent z celej úrody.

Vzácna peaberry čiže perlová káva je vysoko cenená vďaka úplne ojedinelej, mimoriadne intenzívnej chuti aj vôňi. Jej nedostatok je daný tiež faktom, že triedením zrniek podľa toho, či sú "klasické" alebo perlové, sa zaoberá minimum pestovateľov. Indickí farmári našťastie dobre vedia, v čom spočíva ich originalita a potenciál. Robusta peaberry je vynikajúca na filtri, vo Frenchpresse aj z pákového stroja.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 ° C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


INDIE ROBUSTA PARCHMENT AB
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIE ROBUSTA PARCHMENT AB

Indická premývaná robusta hrá zásadnú úlohu v zostavovaní delikátnych kávových zmesí určených najmä pre taliansky trh. Väčšina espress, ktorá si dáte vlastne kdekoľvek v Európe, využíva jej úchvatne plnú a ľahko čokoládovú chuť a zároveň sa vďaka nej chváli nádhernou, kompaktnou cremou. Teraz máte aj vy šancu pripraviť si jedinečnú šálku podľa svojho gusta. Miešajte Robustu s Arabikou, užívajte si ju samostatne. Zážitky zaručené! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
24,40 € /1000 g 2,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 12. 12. 2023

ROBUSTA INDIE CHERRY AA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDIE CHERRY AA

Dve áčka z Indie - jasná známka vysokej kvality. Stopercentná robusta s úžasnou cremou a plnou, mierne orieškovou chuťou, učaruje priaznivcom intenzívnych zážitkov i tým, čo radi experimentujú. Môžete ju primiešať k obľúbenej Arabice a kúzliť s pomermi oboch druhov do nekonečna. Alebo si ju vychutnajte v rôznych typoch príprav. Iná bude z Džezva, iná z aeropressu a iná z moka kanvičky. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
25,30 € /1000 g 2,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 12. 12. 2023

ROBUSTA INDONESIA FLORE BIO- zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDONESIA FLORE BIO- zrnková káva

Už len kvôli miestu pôvodu by ste mali túto kávu ochutnať. Priviezli sme ju z ostrova Flores, ktorý nielenže má kvetinové meno, navyše produkuje kávu voňavú a sladkú. Miestna robusta dozrieva v tieni vysokých stromov, farmári ju pestujú v režime BIO a spracovávajú tradičným premývaním. Vychutnajte si med, jablká a datle v jednej šálke. Budete navyše obkolesený poriadnou dávkou kofeínu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »