Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

INDONÉZIA BALI PARADISE - zrnková káva

Kód: 1594

Balijci za svoju kávu nevďačia Holanďanom, ako ich kolegovia na Jáve alebo Sumatre, ale obchodníkom zo susedného ostrova Lombok. Vysadenie prvých plantáží v oblasti Kintamani bol krok správnym smerom. Na kopcoch, v tieni pomarančovníkov, odvtedy dozrievajú plody so zrnami sladkej chuti kombinujúcrj lahodnosť mandlí a kakaa sa sviežosťou ovocia a pikantnosťou korenia.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,25 € /1000 g 3,53 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 2. 10. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Bali
Odroda
Odroda:
mix
Región
Región:
Kintamani - Ulian
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m
Chuť
Chuť:
Mandle, kakao, korenie, ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť

Zrnková káva Indonézia Bali Paradise patrí k výrazným, chuťovo plným sortám. Snúbia sa v nej mandle, kakao, ovocie a korenie. Celková kompozícia vyznieva harmonicky a sviežo.

Pôvod kávy

O krásach Bali ste už iste počuli. Indonézsky ostrov, ktorého brehy obmýva Indický oceán, patrí k populárnym turistickým destináciám. Preslávil sa ako úchvatnou prírodou, tak nádhernými chrámami a bohatým kultúrnym životom. O dobrej káve sa ale v súvislosti s Bali píše oveľa menej. Poďme to napraviť.

Prvé plantáže kávovníkov arabských (Coffea arabica) sa okolo roku 1980 objavili v regióne Kintamani. Nepriviezli ich Holanďania, ako na iné indonézske ostrovy, ale obchodníci zo susedného Lomboku. Balijská kopcovitá krajina, bohatá sopečná pôda a tieň pomarančových hájov poskytli kríkom vynikajúce podmienky. V nadmorskej výške 1 200 metrov začali miestni farmári žať kávu vynikajúcich parametrov. Hoci sa dnes káva na Bali pestuje aj inde, Kintamani zostáva hlavnou produkčnou oblasťou ostrova.

Poľnohospodári veľmi dbajú na udržiavanie harmónie, je to ostatne súčasťou ich filozofie Balinese Tri Hita Karana stavajúcej na rovnováhe medzi ľuďmi a Bohom, ľuďmi navzájom a ľuďmi a ich prostredím. Niet teda divu, že kávu pestujú v režime, ktorý západný svet pomenúva Fair Trade alebo organické poľnohospodárstvo.

Všetok zber je vykonávaný ručne a spracovanie zŕn, na rozdiel od ostatných indonézskych fariem, volia Balijci takzvanou mokrou metódou, teda premývaním. Zrelé plody najprv zbavia šupky a čiastočne aj dužiny, uvoľnené zrná vytriedia podľa farby a veľkosti a až potom ich nechávajú fermentovať v kvasných nádobách s vodou. Celý proces trvá 32 hodín, počas neho sa rozpustia zvyšky dužiny obaľujúcej semená a káva získava správnu kyslosť a arómu. Akonáhle je proces ukončený, rozprestrú farmári kávu na betónové terasy a niekoľko dní ju sušia na slnku.

Na záver slová kávového majstra Seniman Coffee Studio: "Káva z Bali spracovaná za mokra je oveľa jasnejšia a silnejšia ako iné kávy z regiónu... Určite má ovocné príchute, ktoré sa vyskytujú v kávach Java, Timor a Flores, ale má malú podobnosť s kávami Sulawesi alebo Sumatra, s výnimkou vzácnych káv z mokrého procesu pôvodov, "uviedol Rodney Glick pre server vilondo.com.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva

Páči sa vám trocha exotiky? Citrusy a škoricu zabalené v kávovom rúchu sme priviezli zo samého srdca Afriky. Pre tropické Burundi ležiace na severovýchodnom brehu jazera Tanganika je káva hlavným exportným artiklom. Miestni farmári jej kvalite preto venujú veľkú pozornosť, čo dokladá aj táto stopercentná arabika. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,56 € /1000 g 3,16 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 2. 10. 2020

NICARAGUA ROYAL MOMOTAMBO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

NICARAGUA ROYAL MOMOTAMBO

Žiadny zaručený rast až ku zberu. Kávovníky v nikaragujskom regióne Nueva Segovia nikdy nevedia, ako to s nimi dopadne. Rastú totiž na úpätí stále činnej sopky. Momotombo, symbol tejto stredoamerickej krajiny, o sebe dáva vedieť niekoľkokrát do roka. Jednu výhodu to ale má. Káva z vulkanickej pôdy, ak sa urodí, chutí vždy famózne! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
27,98 € /1000 g 2,80 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 2. 10. 2020

DOMINICANA BARAHONA AA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DOMINICANA BARAHONA AA - zrnková káva

S trochou zveličenia môžeme povedať, že keby Piráti z Karibiku pili kávu, musela by to byť táto. Pravdou ale je, že Dominikánska republika kávovníky pestuje až od roku 1720, kedy zlatá éra udatných morských vlkov pomaly končila. Škoda, pretože arabika z regiónu Barahona je kompozícia dokonalej, lahodnej chute a ohromujúcej vône. Káva skutočných trópov v sebe nezaprie ovocie, čokoládu ani orechy. Pirátom by chutila. Vám bude určite taktiež. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,78 € /1000 g 3,78 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 2. 10. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »