Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KAKAOVÉ BÔBY Drvené BIO

Kód: 862

Chrúmte zvesela! Kúsky surových kakaových bôbov vám zdvihnú náladu aj hladinu antioxidantov v krvi. Veď koľkokrát ste zjedli tabuľku čokolády a potom mali týždeň výčitky svedomia ... V prípade drvených kakaových bôbov si buďte istí, že nič také nenastane. Naopak - budete zasiahnutí vlnou stopercentnej čokoládovej chuti a prívalom pozitívnej energie.

Veľké balenia:
Malé balenia:
42,00 € /1000 g 4,20 € /100 g
Dodáme do stredy, 14. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Ekvádor
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100% Kakaové bôby

CHUŤ

Tieto drvené kakaové bôby v sebe pravú horkú čokoládu samozrejme nezaprú. Pri pozornejšom ochutnávaní môžete odhaliť aj ľahké tóny ovocia a orieškov.

PÔVOD

Kakaové bôby - semená kakaovníkov pravých (Theobroma cacao), sa najčastejšie používajú na výrobu kakaovej hmoty, prášku, čokolády a najrôznejších cukroviniek. Aby bol výpočet úplný, spomeňme tiež, že niektoré indiánske kmene s nimi pracovali ako s vykurovadlami. A boli to práve indiáni, ktorí v bôboch objavili schopnosť dodať energiu a dobrú náladu. V predkolumbovskej ére ich uznávali nielen ako zdroj cenných výživných látok, ale tiež ako platidlo. Pre Aztékov boli semená darom boha Qutezalcoatla, Mayovia ich bohom rovno obetovali.

Kakaovník, ktorého rodové meno je odvodené z gréčtiny (theos - boh, bróm - jedlo), je strom pôvodne široko rozšírený od juhovýchodného Mexika do povodia Amazonky. Najnovšie štúdie však identifikovali natívne oblasti výskytu tiež v Peru. Rastie vo vlhkých lesných ekosystémoch a účelne bol pestovaný údajne už 1900-900 rokov pr. N. L.

Plodí asi piatym rokom po vyklíčení, ročne môže mať až 6 tisíc kvetov, ale len 20 strukov. V tých býva ukrytých okolo 40 semien. Poľnohospodári celé struky (pretiahnuté, pozdĺžne ryhované kakaové bôby) zberajú 3-4x za rok. Rozseknú ich mačetou a z bielej sladkej dužiny vyjmú semená. Niekoľko dní ich nechávajú fermentovať a potom sušiť. Buď na priamom slnku, alebo v sušiarňach. Vždy ale musia pamätať na ich časté obracanie, aby neplesniveli.

V prípade týchto drvených bôbov nebola použitá žiadna ďalšia technológia k ich úprave. Surové semená sú iba nasekané na menšie kúsky.

Celosvetová úroda kakaových bôbov dosahuje ročne 4 miliónov ton. Medzi najväčších producentov patrí Pobrežie Slonoviny, Ghana, Indonézia, Nigéria, Brazília ... Bôby sú hlavnou zložkou čokolády, ľadom nezostáva ale ani dužina, ktorá ich obklopuje. Používa sa na prípravu osviežujúcej šťavy, koktejlov alebo želé. Môže sa tiež pomocou destilácie premeniť v alkoholický nápoj dostupný najmä v Spojených štátoch.

Hoci snáď každý čokoládu a kakao miluje, nie vždy máme jasno v tom, či je zdravé. Vedecké štúdie potvrdzujú, že kakaové bôby obsahujú značné množstvo antioxidantov (snáď najvyššie zo všetkých potravín na svete), horčík, vápnik, draslík, fosfor a tiež teobromín a kofeín. Vďaka tomu pomáhajú navodiť psychickú pohodu, dodávajú energiu a môžu prispieť k prevencii vybraných ochorení.

Drvené kakaové bôby môžete konzumovať ako oriešky. Chrúmte ich samostatne alebo nimi posypte dezerty, šaláty či ryby. Výborne chutia k poháru červeného vína.

Účinky kávy

Kakao
Účinky kakaa

Ukážka balenia čokolády a kakaa

Naše čokolády a kakaá sú balené v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Kvalitné balenie zachováva charakter kakaa aj čokolády. Kakao a čokoláda sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Chuť a tóny:
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Nutričné hodnoty / 100g kakaových bôbov
Energetická hodnota: 520 kcal
Tuky: 52 %
Bielkoviny: 14 g
Sacharidy: 20 g
Theobromin: 1,3 g
Kofeín: 0,1 g
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY GRAND CRU BAGUA NATIVO BIO PERU 81%
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY GRAND CRU BAGUA NATIVO BIO PERU 81%

Existujú dva druhy konzumentov čokolády. Jedni si užívajú akýkoľvek druh v akomkoľvek množstve a druhí pátrajú po lahôdkach, špecialitkách a vymazlenostiach. Nech patríte do tej či onej skupiny, nenechajte si ujsť peruánsku, 81 percentnú a ku všetkému organickú čokoládu Grand Cru Bagua Nativo. V prvom prípade poteší exkluzívnym chuťovým zážitkom, v druhom potom vedomím, že sa vám v ústach rozplýva autentický produkt prastarej odrody kakaovníkov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
37,80 € /1000 g 3,80 € /100 g
Dodáme do stredy, 14. 6. 2023

KAKAOVÝ PRÁŠOK - EKVÁDOR 22/24%
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KAKAOVÝ PRÁŠOK - EKVÁDOR 22/24%

V Ekvádore majú svoje kakao natoľko radi, že ho považujú za symbolický produkt ich zeme. A majú pre to aj dobré dôvody. Ekvádorské kakaovníky totiž rastú v jedinečnom ekosystéme pôvodnej Amazonky, čo sa premieta do unikátnej chute ich plodov, naviac poskytujú malým domorodým komunitám slušný zdroj obživy. Čím učaruje vám? Jemnou vôňou a skvostne intenzívnou chuťou. Kakaový prášok z Ekvádora pozdvihne každý nápoj alebo pokrm na božskú manu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
32,00 € /1000 g 3,20 € /100 g
Dodáme do stredy, 14. 6. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »