Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KAKAOVÝ PRÁŠOK - GHANA (10/12)

Kód: 1309

Ghanské kakao má zvuk. Jeho produkciu riadi špeciálna vládna inštitúcia, jeho výnosy generujú najväčšie príjmy štátnej pokladnice. Prečo by ste ho mali ochutnať? Kakaový prášok z Ghany je vysokej kvality, neobsahuje žiadne prímesi a má univerzálne použitie. Pripravíte z neho nápoj, ktorý dodá energiu. Ochutíte ním sušienky, ktoré potešia, a ozvláštnite ním raňajky, ktoré urobia z každého rána príjemný rituál.

Veľké balenia:
Malé balenia:
25,48 € /1000 g 2,55 € /100 g
Dodáme do piatku, 22. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Ghana
Chuť
Chuť:
Středně hořká čokoláda

Zloženie

100% Kakao

Chuť

Kakaový prášok Ghana (10/12) je škoricovo svetlo hnedý, vonia veľmi príjemne a chutí stredne horko. Je vhodný na prípravu nápojov, možno ho uplatniť pri pečení koláčov, tort alebo pri výrobe krémov.

Pôvod

"Kakao je chrbticou ghanskej ekonomiky," tvrdí okrem mnohých iných odborníkov tiež Yaa Peprah Amekudzi, žena, ktorá sa venuje podpore komunít pestovateľov kakaa a zapojeniu žien do jeho produkcie. Kakaový priemysel zamestnáva v Ghane okolo 800 tisíc rodín v šiestich z desiatich tamojších regiónov. Plodina ročne privádza do rozpočtu krajiny zhruba 2 miliardy dolárov a je tak hlavnou položkou, na ktorej stoja vládne príjmy a HDP. Kakao a jeho produkty ale milujú aj sami Ghančania. Vyrábajú z neho skvelý kakaový prášok a čokoládu.

Kakaovníky (Theobroma cacao) priviezol do Ghany údajne kováč Tetteh Quarshie, a to v roku 1895, kedy sa vrátil na svoju farmu z Papue Novej Guiney. Kakaové bôby si vraj priviezol vo vrecku a legenda hovorí, že pochádzali konkrétne z ostrova Fernando Po Bioko. Stromy plodiace žlté či červenkasté bobule sa v Ghane rýchlo rozšírili. A to natoľko, že už koncom 19. storočia ich začala Ghana vyvážať. Medzi rokmi 1911 až 1976 patrila dokonca medzi popredných dodávateľov kakaa spravujúca 30-40 percent svetovej produkcie. Vzhľadom na význam kakaa prevzala kontrolu nad jeho pestovaním, zberom, výrobou aj exportom Ghanská vláda. Dnes sa o všetko, čo sa ghanského kakaa týka, stará Cocobod (Ghana Cocoa Board) a tiež niekoľko ďalších organizácií kontrolujúcich okrem iného hnojenie plantáží, spracovanie kakaových bôbov a dozerajú na kvalitu kakaa.

Kakao má dlhý výrobný cyklus. Stromy v Ghane zvyčajne potrebujú 5-15 rokov, kým začnú plodiť. Veľké bobule (správne struky) musia poľnohospodári zo stromov odsekať, rozbiť a vybrať z nich samotné bôby. Tie potom 6-7 dní fermentujú a následne nechávajú po rovnakom čase sušiť na priamom slnku. Nakoniec sa kakao triedi, balí a odváža na predaj.

Kakaový prášok Ghana je vhodný pre vegetariánov aj vegánov.

Konzumácia tohto produktu môže u osôb trpiacich alergiou na kakao vyvolať zdravotnú reakciu. Výrobok môže obsahovať stopy orechových škrupín.

Skladujte pri teplote 12-20 ⁰C.

Účinky kávy

Kakao
Účinky kakaa

Ukážka balenia čokolády a kakaa

Naše čokolády a kakaá sú balené v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Kvalitné balenie zachováva charakter kakaa aj čokolády. Kakao a čokoláda sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

Vhodné na prípravu lahodného kakaa. Môže sa pripravovať s klasickým mliekom, so sójovým mliekom alebo s mliekom rýžovým. Skvelo sa taktiež hodí na pečenie dezertov.

Chuť a tóny:
Intenzita

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Nutričné hodnoty / 100g kakaového prášku
Energetická hodnota: 1246 kJ / 299 kcal
Tuky: 10.5 g
z toho nasytených : 6.4 g
Sacharidy: 8.5 g
z toho cukry: 0.4 g
Bielkoviny: 23.5 g
Soľ: 0.05 g
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KAKAOVÝ PRÁŠOK - PERU (10/12)
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KAKAOVÝ PRÁŠOK - PERU (10/12)

Hoci Peru nepatrí medzi najväčších svetových producentov kakaa, nestojí rozhodne stranou. Jeho 71 tisíc ton, ktoré dodáva na svetovú burzu, stojí za pozornosť. Ako jedna z mála krajín vyrába totiž kakao jemné a aromatické. Kakaovníky rastú skoro všade, vrátane pobrežia a oblastí Amazonského dažďového pralesa. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
27,83 € /1000 g 2,78 € /100 g
Dodáme do piatku, 22. 10. 2021

KAKAOVÝ PRÁŠOK - EKVÁDOR 22/24%
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KAKAOVÝ PRÁŠOK - EKVÁDOR 22/24%

V Ekvádore majú svoje kakao natoľko radi, že ho považujú za symbolický produkt ich zeme. A majú pre to aj dobré dôvody. Ekvádorské kakaovníky totiž rastú v jedinečnom ekosystéme pôvodnej Amazonky, čo sa premieta do unikátnej chute ich plodov, naviac poskytujú malým domorodým komunitám slušný zdroj obživy. Čím učaruje vám? Jemnou vôňou a skvostne intenzívnou chuťou. Kakaový prášok z Ekvádora pozdvihne každý nápoj alebo pokrm na božskú manu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
29,55 € /1000 g 2,95 € /100 g
Dodáme do piatku, 22. 10. 2021

KAKAOVÝ PRÁŠOK PANAMA (20/22)
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KAKAOVÝ PRÁŠOK PANAMA (20/22)

S kakaom obchodovali obyvatelia Panamy už za čias španielskej kolonizácie, komerčne začali kakaovníky pestovať okolo roku 1920. Tradičné národy používali bôby pri rituáloch, ako kozmetický prípravok aj na liečbu. Ako je to dnes? Krajina ležiaca na pomedzí Strednej a Južnej Ameriky zožne za rok približne 900 ton kakaových bôbov. Panamské kakao rastie v tieni pralesov a čokoláda z neho vyrobená si získava vynikajúcu povesť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
23,09 € /1000 g 2,31 € /100 g
Dodáme do piatku, 22. 10. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »