Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Keňa AA Nakuru Mutungat - Micro Lot

Kód: 1721

Kenská káva patrí k najlepším na svete. Máva bohaté telo, vysokú kyselinku, intenzívnu chuť a lahodnú arómu. Áno, presne taký je mikrolot Keňa AA Nakuru Mutunugat z oblasti sopiek a jazier. Chutí po ríbezliach, marhuliach, čerešniach a hrozne, nájdete v ňom aj šťavnaté granátové jablko. Vyrástol na plantáži obhospodarovanej Kibirigwi Farmers Cooperative Society, takže dostal nielen špičkovú starostlivosť, ale aj vlastný rodokmeň.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
46,75 € /1000 g 4,65 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Keňa
Región
Región:
Bahati
Nadm. výška
Nadm. výška:
1850 - 2055m
Chuť
Chuť:
Hrozno, Ríbezle, Granátové jablko
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Keňa AA Nakuru Mutunugat je arabika preslávená intenzívnym chuťovým profilom. Pri skutočne starostlivej degustácii zaznamenáte linky sviežeho, kyselkavého ovocia doplnené príjemnou sladkosťou. Aróma je priam lahodná, vyvážená a telo bohaté.

Pôvod kávy

Ako arabika Keňa AA Nakuru Mutunugat k rodokmeňu prišla? Zaslúžila si ho! Pochádza totiž z jednej konkrétnej plantáže v kenskom regióne Nakuru. Možno vás bude zaujímať, že v ňom okrem polí s kávovníkmi nájdete aj niekoľko mimoriadne zaujímavých jazier (to najpopulárnejšie sa volá Nakuru, jeho hladina a brehy sú nepretržite pokryté obrovskými kŕdľami ružových plameniakov), prehistorických nálezísk a vyhasnutých sopiek. Práve sopky hrajú v kvalite kávy zásadnú úlohu – červená vulkanická pôda odovzdáva jej plodom špecifické minerálne látky a tým ovplyvňuje chuť zrna. Podieľajú sa na nej samozrejme aj vysoká nadmorská výška, v ktorej sú kríky pestované, a vyrovnaný pomer slnečných a daždivých dní.

Keňa je pestovaním kávovníkov preslávená. Hoci jej produkcia nepatrí k najväčším na svete, dokáže exportovať špičkové sorty, po ktorých radi siahnu kávoví fajnšmekri v USA, Európe aj Ázii. Kávovníky vysádzajú Keňania v nadmorských výškach okolo 1 400 až 2 000 metrov, čo mnohé klasifikuje do kategórií SHG (Strictly High Grown) a SHB (Strictly Hard Bean). Plocha, ktorú kávovníkové plantáže v Keni pokrývajú, sa odhaduje na 160-tisíc hektárov. Ďalší odhad hovorí, že pestovaniu kávy sa v krajine venuje okolo 150 tisíc ľudí a v kávovom priemysle je priamo aj nepriamo zamestnaných šesť miliónov obyvateľov. Je pomerne zložité dopátrať sa relevantného čísla popisujúceho objem ročnej produkcie kenskej kávy. Niektoré zdroje uvádzajú milión vriec, inde sa dočítame o 40 tisíc tonách. Na každý pád pokrýva svetový trh menej ako jedným percentom.

Zaujímavé tiež je, že aj keď Keňa priamo susedí s Etiópiou, kolískou kávy, začali jej obyvatelia kávovníky pestovať až koncom 19. storočia. Počiatky komerčnej produkcie idú na vrub farmám vlastneným Britmi, čo sa zmenilo po slávnom povstaní Mau Mau v roku 1954, kedy sa plantáží a výrobných závodov ujali nezávislí Keňania. Väčšina farmárov (asi 55 percent) sú drobní pestovatelia organizovaní do niekoľkých stoviek družstiev. Jedným z nich je Kibirigwi Farmers Cooperative Society obsahujúca osem spracovateľských závodov.

Káva Kibirigwi Farmers Cooperative Society (spájajúca 1 141 farmárov) je premývaná, na výrobu zelených zŕn je využívaná voda rieky Kibirigwi. Ručne zozbierané, červené plody kávovníkov do nej robotníci nasypú a podľa toho, či plávajú alebo klesajú ku dnu, ich vytriedia. Po rozvláknení bobúľ je zelená káva fermentovaná v špeciálnych nádobách cez noc. Na to ju musia pracovníci premyť a vytriediť. Na sušenie využívajú betónové stoly – zelené zrná na nich ležia 8-14 dní. Každý rok navyše družstvo vypestuje vyše 200 tisíc sadeníc kávovníkov, ktorými plantáže dopĺňa.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvojáčková superstar vám pripraví veľmi intenzívny kofeínový zážitok. Táto stopercentná kenská arabika je zárukou výraznej arómy, príjemnej kyslosti a ovocnej harmónie. Zamatovú hebkosť si zamilujete hneď po prvom dúšku. Druhý vás utvrdí, že ste si vybrali to najlepšie. S tretím ochutnaním sa priblížite kávovému nebu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,20 € /1000 g 4,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

KEŇA KAINAMUI AA - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KEŇA KAINAMUI AA - Micro Lot

Viac ako tri štvrtiny keňskej kávy pestujú drobní farmári. Práve preto je zber na každej plantáži jedinečný. Priaznivci unikátnych chutí a špeciálnych vôní si môžu vyberať. V prípade arabiky z farmy Kainamui sa im dostane kávy s plným telom, veľmi príjemnou citrusovou kyselinkou a nežným čokoládovým záverom. Mikrolot z úpätia Mount Kenya patrí k najpopulárnejším kávam tejto nádhernej africkej zeme. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
48,75 € /1000 g 4,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

SALVADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SALVADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA - zrnková káva

Sladká káva z družstva Santa Adelaida poteší každého, kto vyhľadáva výnimočné laskominy pre výnimočné okamihy. Upražili sme ju tak, aby sme nechali vyniknúť atraktívne tóny hroznového vína, kakaa a marcipánu. Ešte kým túto premývanú salvádorskú dobrotu použijete pre prípravu espressa alebo cold brew, všimnite si nádherných, pravideľných zrn. Ich tajomstvo odhalíte okamžite po namletí. Káva bude rozvoniavať celou miestnosťou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
50,10 € /1000 g 5,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »