Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Keňa AA Top Muranga Gakui washed - Micro Lot

Kód: 1777

Doprajte si kávu s rodokmeňom. Prečo? Pretože ochutnáte jedinečnú kombináciu sladkej čokolády, červených ríbezlí a šťavnatých černíc. Pretože rovnaká káva sa nikde inde na svete neurodí. A pretože mikroloty sú nielen vzácne, ale tiež veľmi starostlivo vypestované, zozbierané a spracované. Arabika z plantáží v oblasti Muranga vás presvedčí, že legendy o Keni ako krajine káve zasľúbenej, rozhodne neklamú.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
48,00 € /1000 g 4,80 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Keňa
Odroda
Odroda:
SL 34
Región
Región:
Murang’a County
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Černice, Ríbezle
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Keňa AA Top Muranga Gakui washed patrí k tým, čo vynikajú bohatou chuťou s hlbokou kyselinkou a k tomu mimoriadne príjemne vonia. Pri degustácii narazíte na plnosť sladkej čokolády a svieže, jasné tóny ovocia – predovšetkým červených ríbezlí a zrelých černíc. Rozhodne však nejde o kávu kyslú. Šálka vás poteší intenzívnou chuťou s dlhým aftertastom.

Pôvod kávy

Keby ste zavítali do regiónu Murang'a County v centrálnej časti Kene, nadchla by vás nádherná príroda a množstvo turistických atraktivít. Mohli by ste navštíviť napríklad pohrebisko náčelníka Paramount Karuri Gakure, pozrieť si jaskyne Mau Mau alebo podniknúť horolezeckú výpravu v pohorí Aberdare. Oblasť sa preslávila aj muškárskymi kempingmi, na ktorých sa schádzajú rybári z celého sveta. Rieka Mathioya je zároveň jednou z najťažších raftových riek v Keni.

Okrem toho by ste určite narazili na čajové plantáže, ktorým miestne podnebie veľmi svedčí. Rovnako ako tým kávovým. Ostatne čaj a káva patria k hlavným trhovým plodinám Murang'a County. Kríky obľúbených kenských odrôd arabiky radu SL (predovšetkým SL 34 a SL 28) sú životaschopné a dávajú zrno špičkovej kvality. Skratka SL vychádza so Scott Laboratories, kenského výskumného centra, ktoré tieto odrody vyvinulo. Uvedené kávovníky sú vysoké, so špicatými listami, nemajú vysoké nároky na hnojenie a sú odolné voči suchu. Plody neuveriteľne odolných rastlín dozrievajú pomaly a môžu tak vytvoriť kávu plnej chuti, dobrej kyslosti a ovocnej vône.

Pôda, do ktorej farmári kávovníky vsádzajú, je vulkanická a teda bohatá na živiny. V nadmorskej výške okolo 1 700 metrov sa kríkom dobre darí. V oblasti hospodária drobní poľnohospodári, každý vlastní asi 150 kávovníkov. Ak by sme chceli spočítať všetky plodiace kávové rastliny, blížili by sme sa k číslu 400 tisíc. Červené kávové čerešne zbierajú robotníci ručne a selektívne. V období od októbra do decembra a potom od júna do augusta šklbú zrelé plody, aby ich ešte v ten istý deň previezli do spracovateľského závodu Gakui Coffee Factory.

Premývacia stanica dodržuje prísne štandardy spracovania kávy. Na celý proces dohliada niekoľko zamestnancov, ktorí nedozreté alebo poškodené čerešne vyraďujú. Hlavné slovo má Cherry Clerk, osoba majúca na starosť vedenie záznamov o prijatej a spracovanej káve a tiež o tom, koľko má farmár stanici zaplatiť. Akonáhle je administratíve urobené zadosť a zber je skontrolovaný, nasypú ho robotníci do rozvlákňovača. Odtiaľ putuje káva do fermentačných nádrží, kde zotrvá asi 12 hodín. Nato je premytá a zbavená slizových látok obaľujúcich kávové zrná. V namáčacích nádržiach potom leží ponorená do čistej vody ďalších 24 hodín. Vďaka tomu sa v zrne rozvinú komplexné ovocné chute. Celý proces uzatvára pomalé sušenie, mnohokrát zaberie 2-3 týždne. Kávu treba počas neho obracať a v najteplejšej časti dňa prikrývať plachtou.

Výsledkom takejto individuálnej starostlivosti je skvostný mikrolot, ktorý náš skúsený pražiar upraží tak, aby dal vyniknúť všetkým jeho báječným tónom a aróme.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,05 € /1000 g 2,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Veľa kofeínu, veľa horkosti. Indická robusta je káva pre veľkých chlapcov a veľké dievčatá. Oceníte ju v prípade dlhých ciest, nudných porád alebo nočných smien. Ale nebojte sa, pod štipľavou chuťou sa odkrýva horká čokoláda a crema je priamo ukážková. Použite robustu ako základ pre espresso. Vhodným pomerom s Arabikou získate veľkú dobrotu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,80 € /1000 g 3,20 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvojáčková superstar vám pripraví veľmi intenzívny kofeínový zážitok. Táto stopercentná kenská arabika je zárukou výraznej arómy, príjemnej kyslosti a ovocnej harmónie. Zamatovú hebkosť si zamilujete hneď po prvom dúšku. Druhý vás utvrdí, že ste si vybrali to najlepšie. S tretím ochutnaním sa priblížite kávovému nebu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,20 € /1000 g 4,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »