Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KOLUMBIA BARRIQUE RUM FERMENTED - zrnková káva

Kód: 1485

Vonia po rume a alkohol v nej nie je. Vyrástla na slnku a spálená nie je, prišla z Kolumbie a unavená nie je. Mimoriadna úroda Guillerma Alvareza prináša kávu mimoriadnej chuti a výnimočnej kvality. Veď pochádza z tradičnej rodinnej farmy, ktorá kávovníky vysádza do vulkanickej pôdy a ich zrná necháva štvrť roka zrieť v rumových sudoch. Výsledok posúďte sami. My sme nadšení!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
271,45 € /1000 g 27,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kolumbia
Odroda
Odroda:
Castillo
Región
Región:
Caldas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350 - 1470m
Chuť
Chuť:
Cherry, Rum
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Chuť kávy

Arabiku Kolumbia Barrique Rum Fermented bezpečne spoznáte už pri otvorení vrecka. Jej delikátne rumovú vôňu si nemožno s ničím iným pomýliť. V šálke vás potom čaká nápoj plnej a bohatej chuti, v ktorej zaznamenáte samozrejme spomínaný rum, ale aj atraktívne cherry. Táto káva je stredne kyslá s intenzívne fascinujúcou arómou.

Pôvod kávy

Povedzte Caldas a každý kolumbijský patriot zmieni vynikajúcu kávu, ale aj fazuľu, banány, ryžu a cukrovú trstinu. Práve vďaka týmto plodinám sa regiónu v stredozápadnej Kolumbii tak skvele darí. Najbohatší v krajine je ale tiež vďaka ťažobnému priemyslu. Zlato, striebro, uhlie a vápno z Caldas putujú mnohokrát do celého sveta. Pred dobytím španielskymi kolonizátormi žili v oblasti domorodé kmene ako Pijaos, Ansermas, Armas, Chamíes a Quimbayové. Tí sa preslávili krásnou prácou so zlatom. V roku 1523 dorazil na ich územie Sebastián de Belalcázar, svoje meno ale Caldas dostal až v roku 1905 po Franciscovi José Caldasovi. V roku 2011 bol región zapísaný na zoznam UNESCO ako významné kultúrne dedičstvo.

Pre kávomilcov sú však najzaujímavejšou časťou regiónu samozrejme kávovníkové plantáže. Caldas leží na takzvanej kávovej osi Kolumbie. Spolu s regiónmi Quindío, Risaralda a Tolima produkujú najviac najkvalitnejšej kávy v krajine. Najskôr boli kávovníky vysadené v Salazar de las Palmas, počas 20. storočia sa káva stala primárnou exportnou komoditou Kolumbie. A to aj napriek faktu, že jej pestovanie narazilo spočiatku na odpor poľnohospodárov - na prvý zber je totiž potrebné čakať okolo piatich rokov.

Za vysokou kvalitou miestnej kávy stoja ideálne rastové podmienky. Ročná priemerná teplota sa pohybuje medzi 8 a 24 °C, pôda je vďaka vulkanickému pôvodu bohatá na minerálne látky a Andský dažďový prales poskytuje rastlinám kávovníkov príjemnú mikroklímu. Pokiaľ ide o Kolumbia Barrique Rum Fermented, na jej profile sa však podieľa ešte niečo unikátne. Tajomstvo úrody z farmy Finca San José spočíva v niekoľkých zásadách, ktorými sa rodinný podnik riadi. Tou prvou je výlučne ručný zber kávových čerešní, druhou starostlivé triedenie zŕn a treťou fermentácia kávy v rumových sudoch.

Súčasný majiteľ plantáže, pán Guillermo Alvarez, je zástupca tretej generácie farmárov Finca San José. Tá bola založená v roku 1963 a dnes sa rozprestiera na 222 akroch, v nadmorskej výške okolo 1400 metrov. Na výrobu kávy Kolumbia Barrique Rum Fermented je potrebné zožať kávové čerešne najvyššej zrelosti. Po vytriedení a premytí, pri ktorých sú zbavené obalov, sa po dobu 20 hodín fermentujú v kvasných kadiach. Počas tej doby dôjde k rozpusteniu sladkej dužiny obaľujúcej semená. Zelenú kávu je následne potrebné usušiť. Potom ju robotníci znovu triedia a nakoniec nasypú do drevených sudov, v ktorých 8 rokov zrel rum. Tu káva znovu fermentuje, tentoraz ale 3 mesiace. Počas nich absorbuje ľúbostné tóny rumu, zároveň sa obohatí o arómu cherry. Každých 30 dní z takto naloženej úrody odoberajú zamestnanci farmy vzorky a sledujú, či sa celý proces odohráva podľa predpokladov.

Na záver treba dodať, že Finca San José venuje pozornosť nielen svojej vynikajúcej káve, ale stará sa aj o trvalo udržateľný rozvoj, ochranu prírody, rovnaké sociálne podmienky a zachovanie tradícií v Caldase.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PANAMA GEISHA ESMERALDA - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PANAMA GEISHA ESMERALDA - Micro Lot

Má titul Best of Panama, dokonalý rodokmeň a veľa obdivovateľov. Geishu z Haciendy La Esmeralda si nenechajte ujsť. Patrí k superprémiovým kávam, po ktorých je zhánka na celom svete. Vyrástla v sopečnej pôde vysočiny Boquete, na rodinnej farme, obklopená prírodnou rezerváciou plnou ohrozených zvierat a vzácnych rastlín. Vychutnajte si ovocie, jazmín a med v jednej šálke. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
275,10 € /1000 g 27,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023

HAWAII KONA HULA DADDY – zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

HAWAII KONA HULA DADDY – zrnková káva

Plantáže sú malé, ale je ich veľa. Káva je z najluxusnejších na svete a patrične vzácna. Kávovníky pochádzajú z Brazílie, ale na Havaji plodia náramne. Dokonalú arabiku zo západnej časti Havajských ostrovov najlepšie popíšete až po ochutnaní. Vysoko intenzívny zážitok korunuje kompozícia kvetov, manga a čokolády. Káva Hawaii Kona Hula Daddy stojí na svetovej špici. Je skrátka exkluzívna. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
324,70 € /1000 g 32,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »