Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KOLUMBIA BARRIQUE RUM FERMENTED - zrnková káva

Kód: 1485

Vonia po rume a alkohol v nej nie je. Vyrástla na slnku a spálená nie je, prišla z Kolumbie a unavená nie je. Mimoriadna úroda Guillerma Alvareza prináša kávu mimoriadnej chuti a výnimočnej kvality. Veď pochádza z tradičnej rodinnej farmy, ktorá kávovníky vysádza do vulkanickej pôdy a ich zrná necháva štvrť roka zrieť v rumových sudoch. Výsledok posúďte sami. My sme nadšení!

Momentálne nedostupné
Veľké balenia:
220,62 € s DPH
111,79 € s DPH
61,63 € s DPH
Malé balenia:
29,53 € s DPH
16,23 € s DPH
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kolumbia
Odroda
Odroda:
Castillo
Región
Región:
Caldas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350 - 1470m
Chuť
Chuť:
Rum, cherry
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Chuť kávy

Arabiku Kolumbia Barrique Rum Fermented bezpečne spoznáte už pri otvorení vrecka. Jej delikátne rumovú vôňu si nemožno s ničím iným pomýliť. V šálke vás potom čaká nápoj plnej a bohatej chuti, v ktorej zaznamenáte samozrejme spomínaný rum, ale aj atraktívne cherry. Táto káva je stredne kyslá s intenzívne fascinujúcou arómou.

Pôvod kávy

Povedzte Caldas a každý kolumbijský patriot zmieni vynikajúcu kávu, ale aj fazuľu, banány, ryžu a cukrovú trstinu. Práve vďaka týmto plodinám sa regiónu v stredozápadnej Kolumbii tak skvele darí. Najbohatší v krajine je ale tiež vďaka ťažobnému priemyslu. Zlato, striebro, uhlie a vápno z Caldas putujú mnohokrát do celého sveta. Pred dobytím španielskymi kolonizátormi žili v oblasti domorodé kmene ako Pijaos, Ansermas, Armas, Chamíes a Quimbayové. Tí sa preslávili krásnou prácou so zlatom. V roku 1523 dorazil na ich územie Sebastián de Belalcázar, svoje meno ale Caldas dostal až v roku 1905 po Franciscovi José Caldasovi. V roku 2011 bol región zapísaný na zoznam UNESCO ako významné kultúrne dedičstvo.

Pre kávomilcov sú však najzaujímavejšou časťou regiónu samozrejme kávovníkové plantáže. Caldas leží na takzvanej kávovej osi Kolumbie. Spolu s regiónmi Quindío, Risaralda a Tolima produkujú najviac najkvalitnejšej kávy v krajine. Najskôr boli kávovníky vysadené v Salazar de las Palmas, počas 20. storočia sa káva stala primárnou exportnou komoditou Kolumbie. A to aj napriek faktu, že jej pestovanie narazilo spočiatku na odpor poľnohospodárov - na prvý zber je totiž potrebné čakať okolo piatich rokov.

Za vysokou kvalitou miestnej kávy stoja ideálne rastové podmienky. Ročná priemerná teplota sa pohybuje medzi 8 a 24 °C, pôda je vďaka vulkanickému pôvodu bohatá na minerálne látky a Andský dažďový prales poskytuje rastlinám kávovníkov príjemnú mikroklímu. Pokiaľ ide o Kolumbia Barrique Rum Fermented, na jej profile sa však podieľa ešte niečo unikátne. Tajomstvo úrody z farmy Finca San José spočíva v niekoľkých zásadách, ktorými sa rodinný podnik riadi. Tou prvou je výlučne ručný zber kávových čerešní, druhou starostlivé triedenie zŕn a treťou fermentácia kávy v rumových sudoch.

Súčasný majiteľ plantáže, pán Guillermo Alvarez, je zástupca tretej generácie farmárov Finca San José. Tá bola založená v roku 1963 a dnes sa rozprestiera na 222 akroch, v nadmorskej výške okolo 1400 metrov. Na výrobu kávy Kolumbia Barrique Rum Fermented je potrebné zožať kávové čerešne najvyššej zrelosti. Po vytriedení a premytí, pri ktorých sú zbavené obalov, sa po dobu 20 hodín fermentujú v kvasných kadiach. Počas tej doby dôjde k rozpusteniu sladkej dužiny obaľujúcej semená. Zelenú kávu je následne potrebné usušiť. Potom ju robotníci znovu triedia a nakoniec nasypú do drevených sudov, v ktorých 8 rokov zrel rum. Tu káva znovu fermentuje, tentoraz ale 3 mesiace. Počas nich absorbuje ľúbostné tóny rumu, zároveň sa obohatí o arómu cherry. Každých 30 dní z takto naloženej úrody odoberajú zamestnanci farmy vzorky a sledujú, či sa celý proces odohráva podľa predpokladov.

Na záver treba dodať, že Finca San José venuje pozornosť nielen svojej vynikajúcej káve, ale stará sa aj o trvalo udržateľný rozvoj, ochranu prírody, rovnaké sociálne podmienky a zachovanie tradícií v Caldase.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GALAPAGOS SC 18 SAN CRISTOBAL
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GALAPAGOS SC 18 SAN CRISTOBAL

Ako asi chutí Najlepšia káva roka? My sme to vyskúšali a môžeme povedať, že božsky! Galapagos SC 18 z ostrova San Cristobal je podľa nás jedna z úplne najlepších plantážných káv vôbec. Jej intenzívna aróma a vynikajúca rovnováha tela a kyslosti z nej robí nášho veľkého favorita. Objavte aj vy chuť sladkého karamelu s dotykom limetky. Viac detailov tovaru
Momentálne nedostupné
Veľké balenia:
122,26 € s DPH
62,37 € s DPH
34,55 € s DPH
Malé balenia:
16,73 € s DPH
9,34 € s DPH
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

PANAMA GEISHA LA BERLINA SHG - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PANAMA GEISHA LA BERLINA SHG - Micro Lot

Je ako dievča, ktorá sa červená, kedykoľvek ju chytíte za ruku. Krásna, tajomná, nedostupná. Dávajte jej nežné mená a ona vás zas a znovu prekvapuje. Je skrátka najlepšia. Najlepšia na svete. Panamská Gesha, ktorej kávumilovníci inak nehovoria ako Geisha, otvára nové chuťové obzory. Za jej darom oblažovať zmysly hľadajme prírodu hôr Boquete, nežnú starostlivosť farmárov a citlivú prácu pražiča. Panama Geisha je káva par excellence! Viac detailov tovaru
Momentálne nedostupné
Veľké balenia:
214,40 € s DPH
108,64 € s DPH
59,92 € s DPH
Malé balenia:
28,75 € s DPH
15,80 € s DPH
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

JAMAJKA BLUE MOUNTAIN - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAMAJKA BLUE MOUNTAIN - zrnková káva

Lesy, vodopády, vrcholky hôr, hmla... a vôna. Tak uchvacujúca, že podobnú na svete inde nenájdete. Blue Mountains vo východnej časti Jamajky vonia po kvetoch, ovocí aj bylinách. Silne a podmanivo. Preto je tiež káva, ktorá v oblasti rastie, absolútne fantastická. Nielen veľké zrná, ale predovšetkým dokonalá a jedinečná chuť aj vôňa stoja za celosvetovým úspechom Blue Mountain Coffee. Doprajte si zážitok skutočne dokonalý. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 9. 7. 2020
Veľké balenia:
295,99 € s DPH
149,65 € s DPH
82,41 € s DPH
Malé balenia:
39,38 € s DPH
21,52 € s DPH
Mletie:
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »