Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KOLUMBIA EXCELSO NARINO - Micro Lot

Kód: 1406
Hodnotenie: veľmi dobrá, 1 recenzia

Aká asi bude káva z drsných hôr západnej Kolumbie? Ochutnajte mikrolot Narino. Zistíte, že je elegantne krémová, bohato čokoládová, trstinovo sladká, v závere sviežo ovocná. Jedinečná chuť aj aróma sú dielom nehostinných podmienok kombinovaných s vulkanickou pôdou a šetrným spracovaním kávových čerešní. Malí farmári sa o svoju kávu dokážu výborne postarať. Presvedčte sa sami.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,95 € /1000 g 3,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kolumbia
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
NARINO
Nadm. výška
Nadm. výška:
1750 - 1900m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Cukrová trstina
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Kolumbia Excelso Narino je skutočne mimoriadna. Jej telo sa dá opísať ako stredné a vyvážené, v chuti je zastúpená čokoláda a cukrová trstina, zaznamenať možno aj karamel a ľahký dozvuk mandarínok.

Pôvod kávy

Predstavte si vysoké hory, ktoré sa dvíhajú takmer od hladiny Tichého oceánu. Predstavte si teplé a vlhké podnebie, ktoré sa s narastajúcou nadmorskou výškou mení v chlad a časté zrážky. Predstavte si divokú prírodu. Teraz už viete, aká je západná časť Kolumbie, región Narino.
V takých podmienkach vyrastajú kávovníky, o ktoré sa starajú drobní farmári. Nemajú ľahkú prácu, pretože za nimi musia šplhať po kopcoch. Červené kávové čerešne zbierajú ručne a postupne, podľa toho, ako dozrievajú. Prvé kávovníky boli v Kolumbii vysadené na začiatku 19. storočia. O šírenie kríkov v severovýchodných oblastiach krajiny sa zaslúžil kňaz Francisco Romero. Traduje sa dokonca, že akonáhle v meste Salazar de la Palmas vypočul niektorého z hriešnikov, udelil mu v rámci rozhrešenia tiež povinnosť pestovať kávu.
V polovici 19. storočia sa však kolumbijskí vlastníci pôdy rozhodli využiť nové príležitosti a vzhľadom na rastúci dopyt po tabaku a chinínu od pestovania kávy takmer upustili. Počet malých producentov kávy začal rásť až po roku 1875. A v rokoch 1905-1935 mu výrazne pomohla Federacion Nacional de Cafeteros de Colombia, organizácia združujúca miestnych poľnohospodárov a malých farmárov. Umožnila im čeliť logistickým a obchodným ťažkostiam, diferenciácii produktov a podporovala (dodnes podporuje) kvalitu zberov.
V súčasnej dobe sa káva pestuje vo všetkých horských pásmach Kolumbie a poskytuje živobytie pre viac ako pol milióna tamojších rodín. Do "boja" za kolumbijskú kávu vyslala v roku 1958 National Federation of Coffee Growers of Colombia postavičku Juana Valdeza. Vymyslený kolumbijský farmár poukazoval v najrôznejších reklamách na kvalitu 100-percentnej kolumbijskej kávy. Nabádal k odlišovaniu plantážovej čistej kávy od zmesí, aké sa bežne predávali v iných krajinách. Meno Juan Valdez prevzal rad obchodníkov s kávou, takže na ne dnes narazíme nielen v Kolumbii, ale aj v Čile, Kostarike, Ekvádore, Paname, Kuvajte, USA alebo Španielsku.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

14. 9.

Hodnotenie: veľmi dobrá
Exotická juhoamerická káva, ale veľmi jemná a len so strednou kyslosťou. Chuť pripomína jemnú čokoládu po ktorej príde nádych grapefruitu. Oproti Excelso Medelin, ktorá je tu tiež na výber, je Narino jemnejšia a ľahšia a kyslosť menej výrazná

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY zrnková káva

Vydajte sa s nami na cestu pod veľkými vulkánmi, okolo zátok a slepých ramien, v tieni banánovníkov... Istoiste narazíte na voňavé plantáže. Káva zo severnej Kolumbie má jedinečné čaro. Zahrnie vás jemnosťou, ale aj silou, osloví sladkosťou ale aj jemnou kyslosťou. Vaše zmysly zahalí do kokosu a dodá energiu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,25 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stopercentná arabika, stopercentný zážitok! Elegantná Kolumbia Supremo Medelin vám pripraví nezabudnuteľné stretnutie s exotickým ovocím a čokoládou. Hoci je silná a aromatická, pôsobí harmonicky až hebko. Exkluzívne a pravidelné kávové zrnká sú pražené stredne, čím vyniknú delikátne tóny kávy a príťažlivé vône. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,35 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

15% ZĽAVA
DOMINICANA AA JUNCALITO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DOMINICANA AA JUNCALITO

Ak je pre vás Dominikánska republika synonymom vysnívanej dovolenky, priraďte si k nej ešte jeden pojem: luxusná káva. Nádherná krajina v Karibiku je ďalšou destináciou na našej výprave za plantážnymi kávami. Predstavte si dlhú bielu pláž, krištáľové more a šálku lahodného espressa. Čo viac chcieť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,40 € /1000 g 32,65 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »