Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KOLUMBIA EXCELSO NARINO - Micro Lot

Kód: 1406
Hodnotenie: veľmi dobrá, 1 recenzia

Aká asi bude káva z drsných hôr západnej Kolumbie? Ochutnajte mikrolot Narino. Zistíte, že je elegantne krémová, bohato čokoládová, trstinovo sladká, v závere sviežo ovocná. Jedinečná chuť aj aróma sú dielom nehostinných podmienok kombinovaných s vulkanickou pôdou a šetrným spracovaním kávových čerešní. Malí farmári sa o svoju kávu dokážu výborne postarať. Presvedčte sa sami.

Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 26. 9. 2019
UPS Dodáme do 26. 9. 2019 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 26. 9. 2019 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 27. 9. 2019 1,79 €
Veľké balenia:
31,08 € s DPH
16,53 € s DPH
9,42 € s DPH
Malé balenia:
4,86 € s DPH
2,90 € s DPH
Mletie:
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kolumbia
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
NARINO
Nadm. výška
Nadm. výška:
1750 - 1900m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, cukrová třtina
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Kolumbia Excelso Narino je skutočne mimoriadna. Jej telo sa dá opísať ako stredné a vyvážené, v chuti je zastúpená čokoláda a cukrová trstina, zaznamenať možno aj karamel a ľahký dozvuk mandarínok.

Pôvod kávy

Predstavte si vysoké hory, ktoré sa dvíhajú takmer od hladiny Tichého oceánu. Predstavte si teplé a vlhké podnebie, ktoré sa s narastajúcou nadmorskou výškou mení v chlad a časté zrážky. Predstavte si divokú prírodu. Teraz už viete, aká je západná časť Kolumbie, región Narino.
V takých podmienkach vyrastajú kávovníky, o ktoré sa starajú drobní farmári. Nemajú ľahkú prácu, pretože za nimi musia šplhať po kopcoch. Červené kávové čerešne zbierajú ručne a postupne, podľa toho, ako dozrievajú. Prvé kávovníky boli v Kolumbii vysadené na začiatku 19. storočia. O šírenie kríkov v severovýchodných oblastiach krajiny sa zaslúžil kňaz Francisco Romero. Traduje sa dokonca, že akonáhle v meste Salazar de la Palmas vypočul niektorého z hriešnikov, udelil mu v rámci rozhrešenia tiež povinnosť pestovať kávu.
V polovici 19. storočia sa však kolumbijskí vlastníci pôdy rozhodli využiť nové príležitosti a vzhľadom na rastúci dopyt po tabaku a chinínu od pestovania kávy takmer upustili. Počet malých producentov kávy začal rásť až po roku 1875. A v rokoch 1905-1935 mu výrazne pomohla Federacion Nacional de Cafeteros de Colombia, organizácia združujúca miestnych poľnohospodárov a malých farmárov. Umožnila im čeliť logistickým a obchodným ťažkostiam, diferenciácii produktov a podporovala (dodnes podporuje) kvalitu zberov.
V súčasnej dobe sa káva pestuje vo všetkých horských pásmach Kolumbie a poskytuje živobytie pre viac ako pol milióna tamojších rodín. Do "boja" za kolumbijskú kávu vyslala v roku 1958 National Federation of Coffee Growers of Colombia postavičku Juana Valdeza. Vymyslený kolumbijský farmár poukazoval v najrôznejších reklamách na kvalitu 100-percentnej kolumbijskej kávy. Nabádal k odlišovaniu plantážovej čistej kávy od zmesí, aké sa bežne predávali v iných krajinách. Meno Juan Valdez prevzal rad obchodníkov s kávou, takže na ne dnes narazíme nielen v Kolumbii, ale aj v Čile, Kostarike, Ekvádore, Paname, Kuvajte, USA alebo Španielsku.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

14. 9.

Hodnotenie: veľmi dobrá
Exotická juhoamerická káva, ale veľmi jemná a len so strednou kyslosťou. Chuť pripomína jemnú čokoládu po ktorej príde nádych grapefruitu. Oproti Excelso Medelin, ktorá je tu tiež na výber, je Narino jemnejšia a ľahšia a kyslosť menej výrazná

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 26. 9. 2019
Veľké balenia:
34,48 € s DPH
18,26 € s DPH
10,39 € s DPH
Malé balenia:
5,29 € s DPH
3,17 € s DPH
Mletie:

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot

Kto je Aladino Delgado? Skúsený farmár, ktorý v oblasti severozápadného Peru pestuje, zberá a spracováva jedinečnú kávu. Jeho jedenásťhektárová farma sa pripojila k najsilnejšiemu peruánskemu družstvu. To pomáha farmárom s odbytom kávy a zabezpečením spravodlivej ceny. Peru Aladino Delgado je káva, ktorá plní sny. V Peru aj u nás. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 26. 9. 2019
Veľké balenia:
29,65 € s DPH
15,83 € s DPH
9,03 € s DPH
Malé balenia:
4,67 € s DPH
2,82 € s DPH
Mletie:

COLUMBIA HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

COLUMBIA HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot

V juhozápadnej Kolumbie, na sopečnej pôde vysokých hôr, dozrieva káva. Na tom by nebolo nič zvláštneho. Červené bobule v sebe samozrejme skrývajú zrnká jedinečnej chuti a vône. Také nikde inde na svete nerastú. Preto patrí mikrolot z oblasti Huila k najvyhľadávanejším. Stoja za tým ženy z 21 fariem, ktoré vďaka našim maškrtným jazýčkom pošlú svoje deti do škôl a zabezpečia im služby lekára. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 26. 9. 2019
Veľké balenia:
36,25 € s DPH
19,15 € s DPH
10,85 € s DPH
Malé balenia:
5,52 € s DPH
3,28 € s DPH
Mletie:
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »