Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Kolumbia Supremo Medelin Andeano - zrnková káva svetlo pražená

Kód: 2143

Čo ochutnať kávu z malého rodinného podniku, upraženú presne tak, aby svoje jedinečné tóny rozvinula na filtri alebo v dripperi? Beriete? Kolumbijská Supremo Medelin Andeano je medzi milovníkmi pomalej a presnej prípravy značne populárna. Vo verzii light roast vás poteší bohatým chuťovým profilom, ktorému kraľujú čokoláda a ovocie. Je hladká a veľmi príjemne aromatická.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kolumbia
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Villa Maria
Nadm. výška
Nadm. výška:
2180m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kolumbia Supremo Medelin Andeano – zrnková káva svetlo pražená vyniká jemnou a pritom bohatou chuťou. Vďaka svetlému praženiu ju charakterizujú výraznejšie tóny čokolády a šťavnatého ovocia. Všeobecne sa dá povedať, že kávy light roast patria k mierne sviežejším. V prípade Kolumbie Supremo Medelin Andeano – zrnková káva svetlo pražená je to veľké plus.

Pôvod kávy

Kolumbia je jedným z najväčších svetových producentov plantážnej kávy. Vyše pol milióna malých farmárov sa stará o rozsiahle plantáže od Ánd po Kordillery. Kávu pestujú v nížinách, na úpätiach kopcov, ale aj pomerne vysoko v horách. Preto môžeme pri kolumbijskej káve naraziť na veľmi rozdielne chuťové nuansy. Vždy ale pôjde väčšinou o arabiku so silnou arómou.

Medelin je aglomerácia v údolí Aburrá ležiaca v centrálnej oblasti pohoria Ánd. Tam prosperuje malý rodinný podnik – Villa Maria špecializujúca sa na mimoriadne kvalitnú produkciu kávy. Výnosy menšej plantáže nedosahujú závratné čísla, zato kvalita je neoddiskutovateľná a známa medzi všetkými svetovými pražiarňami. Bobule kávovníkov (Coffea arabica) sa zberajú v druhej polovici roka, od septembra do decembra. Po ručnom zbere sú spracovávané takzvanou mokrou metódou, kedy sa nasypú do vody (nekvalitné sa zoberú z hladiny, zvyšok klesne ku dnu), pretlačia drviacimi plechmi (kvôli odstráneniu dužiny a šupiek) a fermentujú. Na farme Villa Maria fermentujú kávu cez noc. Potom ju sušia na terasách a dosušujú v sušičkách. Podnik patrí k uznávaným vďaka individuálnemu prístupu ku každému zberu, ale aj pre ochranu životného prostredia, ku ktorej sa farma zaviazala.

Leží totiž v lokalite s mimoriadnou biodiverzitou, a tak farmári nakúpili okolité pozemky, ktoré neobhospodarujú, aby neporušenú prírodu uchovali do budúcnosti.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,05 € /1000 g 2,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stopercentná arabika, stopercentný zážitok! Elegantná Kolumbia Supremo Medelin vám pripraví nezabudnuteľné stretnutie s exotickým ovocím a čokoládou. Hoci je silná a aromatická, pôsobí harmonicky až hebko. Exkluzívne a pravidelné kávové zrnká sú pražené stredne, čím vyniknú delikátne tóny kávy a príťažlivé vône. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,35 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Naozaj ste ešte neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rýchlo napraviť! Sopečná pôda stredoamerickej krajiny dáva tamojšej arabike plnú, ušľachtilú chuť. V prípade sorty San Raffael z regiónu Tarrazu je dojem umocnený zamatovo sladkými tónmi karamelu. Zverte svoje chuťové bunky odborníkom, veď na Kostarike rastie 400 miliónov kávovníkov! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,50 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »