Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Kongo Ngula BIO - zrnková káva

Kód: 1783

Pre milovníkov vysokohorskej kávy, pre priaznivcov organicky pestovaných plodín, pre vyznávačov nápojov atraktívnych chutí a nezvyčajnej arómy – pre vás aj vašich priateľov pražíme špičkové zrno z kongského regiónu Kivu. Prinesie vám zážitok ako med sladký, ako grapefruit horký a ako slivky šťavnatý. Ochutnajte kávu zo zeme minerálov, baobabov a horských goríl.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,45 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kongo
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Southern Kivu
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Sladká, Slivky, Grapefruit
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Kongo Organic Ngula patrí ku kávam výnimočných parametrov. Jej medová aróma akoby predurčuje sladkú, veľmi nevšednú chuť, v ktorej sa snúbi horkosť a kyslosť grapefruitov so sladkosťou a šťavnatosťou zrelých sliviek. Telo je plné a ľahké, káva pôsobí komplexne.

Táto káva sa skvele hodí na filter, chybu ale neurobíte ani použitím mokka kanvičky alebo vákuum potu.

Pôvod kávy

Ako región Kivu sa pomenováva veľká oblasť okolo celého jazera Kivu, ktorá zahŕňa nielen územie Demokratickej republiky Kongo, ale aj Rwandy. Charakterizuje ho bujná vegetácia, vysoké kopce a vulkanické podložie. Pestrá príroda nie je v Kongu výsadou iba okolia jazera, dažďové pralesy sú známe vďaka vysokej biologickej rozmanitosti, žije v nich rad endemických druhov rastlín aj živočíchov. Koniec koncov, Kongská demokratická republika je biologicky najrozmanitejšou krajinou Afriky.

Keďže sa rozkladá na rovníku, tvorí sa v Kongu najviac búrok na svete. Klíma je tropická, s vysokými teplotami a vlhkosťou. Na severe trvá obdobie sucha od novembra do marca a obdobie dažďov prichádza od apríla do októbra. Na juhu je to naopak. Teploty bývajú relatívne stabilné, s malými rozdielmi medzi jednotlivými ročnými obdobiami. K najväčším teplotným zmenám dochádza medzi dňom a nocou, kedy sa môže ochladiť až o 27 ⁰C. Pokiaľ ide o kávovníky, tie sú v Kongu pestované vo vyšších nadmorských výškach. Vďaka tomu môžu červené kávové čerešne dozrievať pomalšie a postupne. Zároveň sa v nich dlhšiu dobu kumulujú látky zásadné pre chuť a arómu výslednej kávy.

Káva Kongo Organic Ngula pochádza z ostrova Idwji na jazere Kivu, jej profil je teda ovplyvnený aj dostatkom vlahy a vysokou vlhkosťou. Nie je bez zaujímavosti, že miestni považujú ostrov za lokalitu s tragickou históriou a úžasnou budúcnosťou. Pôvodné útočisko rebelov, pašerákov a kriminálnych živlov sa premieňa na poľnohospodársku oblasť, v ktorej si farmári pomáhajú a vďaka spojeniu v družstve CPNCK sa im od roku 2012 darí eliminovať nezákonné obchody a budovať mierumilovnú komunitu (nielen) poľnohospodárov.

Malé, veľmi skromné farmy pestujú prevažne arabiku odrôd Typica a Bourbon, a to v nadmorskej výške 1 600 – 1 800 metrov, bez použitia priemyselne vyrábaných hnojív a postrekov. Kávovníky skvele prosperujú vďaka úrodnej vulkanickej pôde, ale aj udržateľnému prístupu poľnohospodárov k ich pestovaniu – ako hnojivo používajú sušené kávové šupky nazývané cascara. Kávovníky zberajú od marca do júna, spracovávajú ich premývaním a zelené kávové zrná sušia na špeciálnych stoloch pod priamym slnkom. Do sveta tak z ostrova Idwji putuje káva špičkovej kvality, ktorá získava množstvo ocenení v medzinárodných súťažiach.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PERU ANDES GOLD zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
29,15 € /1000 g 2,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva

Provinciu preslávenú produkciou citrusov a kávy nájdete v centrálnej oblasti Peru. Prvý Európania zavítali do Chanchamayo v polovici 17. storočia a rovno v nej založili osadu. Dnes sa káva z vysokých Ánd do Európy dováža vo veľkom. Popularitu si získava najmä vďaka čokoládovej chuti korunovanej kvapkou citrusovej šťavy, nízkej acidite a BIO kvalite. Ochutnajte jednu z najlepších peruánskych káv! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,60 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023

BRAZÍLIA POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva

Snáď neexistuje krajina, v ktorej by mala káva tak výsadné postavenie. Brazília ju považuje za nápoj tradičný; kávu vám naservírujú na pracovnej schôdzke, v reštaurácii aj na pláži. Silnú, horúcu a sladkú. Ak ju však budete pripravovať zo zrniek regiónu Minas Gerais, vychutnajte si nápoj radšej bez príkras. Zistíte, ako doslova "farebná" môže káva byť. Poteší vás tónmi medu, čokolády, hrozna a kvetov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »