Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Kongo Ngula BIO - zrnková káva

Kód: 1783

Pre milovníkov vysokohorskej kávy, pre priaznivcov organicky pestovaných plodín, pre vyznávačov nápojov atraktívnych chutí a nezvyčajnej arómy – pre vás aj vašich priateľov pražíme špičkové zrno z kongského regiónu Kivu. Prinesie vám zážitok ako med sladký, ako grapefruit horký a ako slivky šťavnatý. Ochutnajte kávu zo zeme minerálov, baobabov a horských goríl.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,30 € /1000 g 3,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 24. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kongo
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Southern Kivu
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Sladká, Slivky, Grapefruit
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Kongo Organic Ngula patrí ku kávam výnimočných parametrov. Jej medová aróma akoby predurčuje sladkú, veľmi nevšednú chuť, v ktorej sa snúbi horkosť a kyslosť grapefruitov so sladkosťou a šťavnatosťou zrelých sliviek. Telo je plné a ľahké, káva pôsobí komplexne.

Táto káva sa skvele hodí na filter, chybu ale neurobíte ani použitím mokka kanvičky alebo vákuum potu.

Pôvod kávy

Ako región Kivu sa pomenováva veľká oblasť okolo celého jazera Kivu, ktorá zahŕňa nielen územie Demokratickej republiky Kongo, ale aj Rwandy. Charakterizuje ho bujná vegetácia, vysoké kopce a vulkanické podložie. Pestrá príroda nie je v Kongu výsadou iba okolia jazera, dažďové pralesy sú známe vďaka vysokej biologickej rozmanitosti, žije v nich rad endemických druhov rastlín aj živočíchov. Koniec koncov, Kongská demokratická republika je biologicky najrozmanitejšou krajinou Afriky.

Keďže sa rozkladá na rovníku, tvorí sa v Kongu najviac búrok na svete. Klíma je tropická, s vysokými teplotami a vlhkosťou. Na severe trvá obdobie sucha od novembra do marca a obdobie dažďov prichádza od apríla do októbra. Na juhu je to naopak. Teploty bývajú relatívne stabilné, s malými rozdielmi medzi jednotlivými ročnými obdobiami. K najväčším teplotným zmenám dochádza medzi dňom a nocou, kedy sa môže ochladiť až o 27 ⁰C. Pokiaľ ide o kávovníky, tie sú v Kongu pestované vo vyšších nadmorských výškach. Vďaka tomu môžu červené kávové čerešne dozrievať pomalšie a postupne. Zároveň sa v nich dlhšiu dobu kumulujú látky zásadné pre chuť a arómu výslednej kávy.

Káva Kongo Organic Ngula pochádza z ostrova Idwji na jazere Kivu, jej profil je teda ovplyvnený aj dostatkom vlahy a vysokou vlhkosťou. Nie je bez zaujímavosti, že miestni považujú ostrov za lokalitu s tragickou históriou a úžasnou budúcnosťou. Pôvodné útočisko rebelov, pašerákov a kriminálnych živlov sa premieňa na poľnohospodársku oblasť, v ktorej si farmári pomáhajú a vďaka spojeniu v družstve CPNCK sa im od roku 2012 darí eliminovať nezákonné obchody a budovať mierumilovnú komunitu (nielen) poľnohospodárov.

Malé, veľmi skromné farmy pestujú prevažne arabiku odrôd Typica a Bourbon, a to v nadmorskej výške 1 600 – 1 800 metrov, bez použitia priemyselne vyrábaných hnojív a postrekov. Kávovníky skvele prosperujú vďaka úrodnej vulkanickej pôde, ale aj udržateľnému prístupu poľnohospodárov k ich pestovaniu – ako hnojivo používajú sušené kávové šupky nazývané cascara. Kávovníky zberajú od marca do júna, spracovávajú ich premývaním a zelené kávové zrná sušia na špeciálnych stoloch pod priamym slnkom. Do sveta tak z ostrova Idwji putuje káva špičkovej kvality, ktorá získava množstvo ocenení v medzinárodných súťažiach.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stopercentná arabika, stopercentný zážitok! Elegantná Kolumbia Supremo Medelin vám pripraví nezabudnuteľné stretnutie s exotickým ovocím a čokoládou. Hoci je silná a aromatická, pôsobí harmonicky až hebko. Exkluzívne a pravidelné kávové zrnká sú pražené stredne, čím vyniknú delikátne tóny kávy a príťažlivé vône. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,35 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 24. 4. 2024

MEXICO CHIAPAS zrnková káva BIO & Fair Trade
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MEXICO CHIAPAS zrnková káva BIO & Fair Trade

Káva z mexického Chiapas sa pestuje v tieni. Najčastejšie pod banánovníkmi alebo korunami vysokých borovíc. Môže tak nielen dlhšie a pomalšie dozrievať. Kávovníky lepšie odolávajú škodcom a krajina si udržiava potrebnú vodu. Organické pestovanie vzhľadom na okolitú prírodu zachováva biodiverzitu kopcov v Chiapas a dáva prácu miestnym ľuďom. Ako táto BIO káva chutí? Je sladká, plná, mierne marhuľová. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,45 € /1000 g 3,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 24. 4. 2024

UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva

Úplne hore je kráľovstvo snehu a ľadu. Ale pod Rwenzori Mountains vo východnej rovníkovej Afrike sa zelenajú dažďové pralesy a modrajú rieky aj potôčiky. Väčšina územia fascinujúceho pohoria je vyhlásená národným parkom. Tam niekde, v nadmorskej výške cez 1000 metrov, pestujú roľníci kakaovníky plodiaci kávu bohatej a harmonickej chuti. Čerstvo pražená dvojáčková Arabika vás jediným dúškom odnesie pod africké ľadovce. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,20 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 24. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »