Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Kostarika Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey - zrnková káva

Kód: 1774
Hodnotenie: dobrá, 1 recenzia

Káva spracovaná metódou Honey je vždy mimoriadne atraktívna. V prípade Costa Rica Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey môžeme hovoriť o krásnej, komplexnej a sladkej chuti aj skvelej aróme. Farmár Miguel Diaz dobre vie, prečo sa drží osvedčených postupov svojho otca. Vďaka tomu dodáva do sveta kávu s hodvábnym telom a tónmi zrelého ovocia.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,25 € /1000 g 4,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kostarika
Odroda
Odroda:
Villa Sarchi
Región
Región:
Tarrazu
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Sladká, Tóny peckovin
Spracovanie
Spracovanie:
Honey

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Costa Rica Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey je vďaka spôsobu spracovania harmonicky sladká, guľatá a lahodná. Pri pozornom ochutnávaní ľahko identifikujete tóny zrelého ovocia, predovšetkým sliviek, čerešní, marhúľ a broskýň.

Túto kávu odporúčame pripraviť napríklad na filtri, v moka kanvičke alebo aj ako cold brew. Jej sladkosť a šťavnatosť sa vďaka tomu pekne rozvinie.

Pôvod kávy

Na káve Costa Rica Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey je zvláštne mnoho vecí. Medzi prvými spomeňme takzvanú medovú metódu (Honey) spracovania. Vďaka nej má káva krásnu, komplexnú a sladkú chuť. Obvyklý postup nepoužíva vodu a vyzerá asi takto: hneď po zbere zbavia robotníci zrelé kávové čerešne vrchnej šupky, pod ktorou je už len sladká dužina obaľujúca zrnká. Takto pripravenú kávu rozprestrú na betónové pláty a za častého prehrabávania sušia na priamom slnku. Dôležité je prikrývať úrodu na noc veľkými plachtami, aby nenavlhla. Práve vďaka slizovitej dužine získava zrno sladkú chuť. Akonáhle je sušenie hotové, teda asi po 20 dňoch, odstránia suchý pergamen buď ručne, alebo za pomoci jednoduchých strojov.

Ďalšou zvláštnosťou je miesto, na ktorom káva vyrástla. Kostarický región Tarrazu patrí k hlavným kávovníkovým oblastiam krajiny. Niet divu, že je v ňom asi stokrát viac kávovníkov ako ľudí. Plantáže vysádzajú do sopečnej, na minerálne látky bohatej pôdy, kríkom prospievajú aj dlhé slnečné dni a ľahký vánok od mora.

Ani odroda kávovníka Villa Sarchi nepatrí k práve typickým. Ide o kávovník prirodzenej mutácie odrody Bourbon, dobre prosperujúcej vo vysokej nadmorskej výške, odolnej voči silnému vetru. Jeho vzrast je popisovaný ako trpasličí. Villa Sarchi bola objavená práve na Kostarike, a to v 50. rokoch 20. storočia. Mimo Kostariky ju nikde na svete nepestujú.

A na koniec pridáme ešte zmienku o farme La Falda, ktorú po svojom otcovi prevzal Miguel Diaz. Nachádza sa asi dve hodiny cesty od mesta San José, na úpätí hory La Falda, čo znamená sukne. Presne túto časť odevu kopec svojim tvarom pripomína. Miguel Diaz využil to najlepšie zo znalostí svojho otca a pridal moderné postupy. Vďaka tomu produkuje kávu špičkovej kvality. O jej spracovanie sa stará maličký podnik Palmichal-Micro Mill.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

16. 4.

Hodnotenie: dobrá
Prijemná vôňa,ale kavička má slabú chuť,skoro nevyraznú.

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,05 € /1000 g 19,60 € /1000 g 1,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Naozaj ste ešte neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rýchlo napraviť! Sopečná pôda stredoamerickej krajiny dáva tamojšej arabike plnú, ušľachtilú chuť. V prípade sorty San Raffael z regiónu Tarrazu je dojem umocnený zamatovo sladkými tónmi karamelu. Zverte svoje chuťové bunky odborníkom, veď na Kostarike rastie 400 miliónov kávovníkov! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,50 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

15% ZĽAVA
KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot

Rodina je základ ... dobré plantáže. Keď pred pol storočím vysadil Moises Meza prvé kávovníky v oblasti Leon Cortes, už tušil, že robí dobre. Dnes jedinečnú kávu pestujú v tieni stromov jeho synovia Javier a Gabriel. Na ich mikroloty čakajú kávomilci na celom svete veľmi netrpezlivo. Ten posledný má jemnú, mliečno čokoládovú chuť osvieženú tónmi čerešní. Bez preháňania najlepšia káva z Kostariky dostane aj vás. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
62,45 € /1000 g 53,05 € /1000 g 5,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »