Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE

Kód: 785

Karibské, cigary, rum ... Čo viac potrebujete o Kube vedieť? Že tam rastie vynikajúca káva! V pohorí Sierra Maestra na juhovýchode ostrova ju pestujú malí poľnohospodári. Celých deväťdesiat percent kubánskej kávy pochádza z husto zalesnených kopcov rozoklaných hlbokými údoliami divokých riek. Nádherné krasové lokality sú dnes chránené v režime národných parkov.

Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 25. 2. 2020
UPS Dodáme do 25. 2. 2020 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 25. 2. 2020 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 25. 2. 2020 1,79 €
Veľké balenia:
40,97 € s DPH
21,52 € s DPH
12,14 € s DPH
Malé balenia:
6,15 € s DPH
3,62 € s DPH
Mletie:
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kuba
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Granma
Nadm. výška
Nadm. výška:
700 m
Chuť
Chuť:
Sladce tabáková
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kuba Altura Lavado patrí k arabikám s veľmi nízkou kyslosťou. Kávomilcov poteší vyváženou sladkosťou, ktorú pikantne dopĺňa aróma prírodného tabaku tak typického práve pre Kubu.
Crema je súdržná, s dlhou trvanlivosťou.

Pôvod kávy

Aby sme sa dozvedeli o tejto plantážovej káve viac, musíme si predstaviť krajinu, v ktorej rastie. Oblasť Sierra Maestra patrí k najtradičnejším lokalitám pestovania kubánskej kávy. Pohorie rozkladajúce sa na juhovýchode krajiny akoby stúpa rovno z oceánu. Je najvyššie na ostrove a zároveň v ňom leží kubánska najvyššia hora Pico Torquino s 1974 metrami. Sierra Maestra sa preslávilo nielen náleziskami minerálov, úžasnú faunou a flórou, ale bohužiaľ tiež povstaleckými bojmi. Partizánske vojny sa v tunajších horách viedli už od 16. storočia. Skrýval sa tu aj Fidel Castro po tom, čo sa v roku 1956 vrátil z vyhnanstva v Mexiku.

Nepokojná atmosféra ale nič nemení na fakte, že v Sierra Maestra panujú pre pestovanie kávovníkov skvelé klimatické podmienky. Káva sa na Kube žne od polovice 18. storočia, jej produkcia dosiahla vrchol počas 19. a na začiatku 20. storočia. Po kubánskej revolúcii v roku 1959 došlo k znárodneniu kávového priemyslu, rozpusteniu veľkých fariem a poklesu objemu výroby. Všetka kubánska káva je dnes exportovaná spoločnosťou Cubaexport, ktorá reguluje ceny a výkupy od malých pestovateľov a spracovateľov.

Kávové bobule sa na Kube zberajú od septembra do januára, najčastejšie a v najväčšom množstve konkrétne v októbri a novembri. Farmári produkciu spracovávajú premývaním. Preto sú zrná krásne čistá a zbavené šupiek.

Kubánska káva je vyvážaná do Japonska, Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie, Kanady a na Nový Zéland. Zaujímavosťou je je, že samotní Kubánci si môžu kúpiť dve unca kávy raz za 15 dní.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybrannej príprave.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5-2 kávovej lyžičky (približne 7 g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimoriadne voňavá a sladko čokoládová. Káva z populárnej brazílskej plantáže Fazenda da Lagoa (Farma pri jazere) patrí k najvyhľadávanejším na svete. Dozrieva v náruči dažďového pralesa, obklopená horami a krištáľovými jazerami. Pražíme ju stredne intenzívne, aby sme uchovali jej dokonalé hladké telo a ovocnú arómu. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 25. 2. 2020
Veľké balenia:
33,39 € s DPH
17,70 € s DPH
10,04 € s DPH
Malé balenia:
5,14 € s DPH
3,07 € s DPH
Mletie:

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Ľudia sa delia na tých, čo kávu milujú a tých, ktorí jej na chuť ešte len prídu. Skúste pripraviť výberovú Yirga Cheff vo väčšej spoločnosti. Jej kvetinová aróma priláka určite väčšinu prítomných. Jedna z najušľachtilejších etiópskych káv je horúca ako miestne slnko a rozmanitá ako východoafrická krajina. Nájdete v nej radosť, energiu a prírodu. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 25. 2. 2020
Veľké balenia:
30,51 € s DPH
16,26 € s DPH
9,26 € s DPH
Malé balenia:
4,79 € s DPH
2,88 € s DPH
Mletie:

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 25. 2. 2020
Veľké balenia:
32,80 € s DPH
17,39 € s DPH
9,88 € s DPH
Malé balenia:
5,06 € s DPH
3,04 € s DPH
Mletie:
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »