Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE

Kód: 785

Karibské, cigary, rum ... Čo viac potrebujete o Kube vedieť? Že tam rastie vynikajúca káva! V pohorí Sierra Maestra na juhovýchode ostrova ju pestujú malí poľnohospodári. Celých deväťdesiat percent kubánskej kávy pochádza z husto zalesnených kopcov rozoklaných hlbokými údoliami divokých riek. Nádherné krasové lokality sú dnes chránené v režime národných parkov.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
49,35 € /1000 g 41,95 € /1000 g 4,20 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kuba
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Granma
Nadm. výška
Nadm. výška:
700 m
Chuť
Chuť:
Tabaková, Sladká
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kuba Altura Lavado patrí k arabikám s veľmi nízkou kyslosťou. Kávomilcov poteší vyváženou sladkosťou, ktorú pikantne dopĺňa aróma prírodného tabaku tak typického práve pre Kubu.
Crema je súdržná, s dlhou trvanlivosťou.

Pôvod kávy

Aby sme sa dozvedeli o tejto plantážovej káve viac, musíme si predstaviť krajinu, v ktorej rastie. Oblasť Sierra Maestra patrí k najtradičnejším lokalitám pestovania kubánskej kávy. Pohorie rozkladajúce sa na juhovýchode krajiny akoby stúpa rovno z oceánu. Je najvyššie na ostrove a zároveň v ňom leží kubánska najvyššia hora Pico Torquino s 1974 metrami. Sierra Maestra sa preslávilo nielen náleziskami minerálov, úžasnú faunou a flórou, ale bohužiaľ tiež povstaleckými bojmi. Partizánske vojny sa v tunajších horách viedli už od 16. storočia. Skrýval sa tu aj Fidel Castro po tom, čo sa v roku 1956 vrátil z vyhnanstva v Mexiku.

Nepokojná atmosféra ale nič nemení na fakte, že v Sierra Maestra panujú pre pestovanie kávovníkov skvelé klimatické podmienky. Káva sa na Kube žne od polovice 18. storočia, jej produkcia dosiahla vrchol počas 19. a na začiatku 20. storočia. Po kubánskej revolúcii v roku 1959 došlo k znárodneniu kávového priemyslu, rozpusteniu veľkých fariem a poklesu objemu výroby. Všetka kubánska káva je dnes exportovaná spoločnosťou Cubaexport, ktorá reguluje ceny a výkupy od malých pestovateľov a spracovateľov.

Kávové bobule sa na Kube zberajú od septembra do januára, najčastejšie a v najväčšom množstve konkrétne v októbri a novembri. Farmári produkciu spracovávajú premývaním. Preto sú zrná krásne čistá a zbavené šupiek.

Kubánska káva je vyvážaná do Japonska, Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie, Kanady a na Nový Zéland. Zaujímavosťou je je, že samotní Kubánci si môžu kúpiť dve unca kávy raz za 15 dní.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybrannej príprave.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5-2 kávovej lyžičky (približne 7 g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE zrnková káva

Najpopulárnejšia, najzaujímavejšia a najkvalitnejšia. Plantážna káva Monsooned Malabar AA sa právom vyšvihla na prvú priečku medzi všetkými indickými kávami. Ojedinelý proces spracovania, ktorého výsledkom sú nádherné žlté zrná s dymovou a zemitou chuťou, jej dáva punc originality. Ochutnajte kávu, ktorú bičovali vetry a monzúnové dažde! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,95 € /1000 g 27,15 € /1000 g 2,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 12. 12. 2023

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,65 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 12. 12. 2023

15% ZĽAVA
NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva

Z jednej strany Karibik, z druhej Pacifik. Uprostred Kordillery a sopky... Nikaragua rozhodne nenudí. Rovnaká je káva, ktorú dovážame zo severu krajiny. V kopcovitej oblasti sa rodia zrnká s vyváženou kyslosťou a vynikajúcou arómou. Stredoamerická vysokohorská káva disponuje tónmi horkej čokolády a pomarančov. Bude vám chutiť! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,20 € /1000 g 29,90 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »