Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE

Kód: 785

Karibské, cigary, rum ... Čo viac potrebujete o Kube vedieť? Že tam rastie vynikajúca káva! V pohorí Sierra Maestra na juhovýchode ostrova ju pestujú malí poľnohospodári. Celých deväťdesiat percent kubánskej kávy pochádza z husto zalesnených kopcov rozoklaných hlbokými údoliami divokých riek. Nádherné krasové lokality sú dnes chránené v režime národných parkov.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
49,35 € /1000 g 4,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kuba
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Granma
Nadm. výška
Nadm. výška:
700 m
Chuť
Chuť:
Tabaková, Sladká
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kuba Altura Lavado patrí k arabikám s veľmi nízkou kyslosťou. Kávomilcov poteší vyváženou sladkosťou, ktorú pikantne dopĺňa aróma prírodného tabaku tak typického práve pre Kubu.
Crema je súdržná, s dlhou trvanlivosťou.

Pôvod kávy

Aby sme sa dozvedeli o tejto plantážovej káve viac, musíme si predstaviť krajinu, v ktorej rastie. Oblasť Sierra Maestra patrí k najtradičnejším lokalitám pestovania kubánskej kávy. Pohorie rozkladajúce sa na juhovýchode krajiny akoby stúpa rovno z oceánu. Je najvyššie na ostrove a zároveň v ňom leží kubánska najvyššia hora Pico Torquino s 1974 metrami. Sierra Maestra sa preslávilo nielen náleziskami minerálov, úžasnú faunou a flórou, ale bohužiaľ tiež povstaleckými bojmi. Partizánske vojny sa v tunajších horách viedli už od 16. storočia. Skrýval sa tu aj Fidel Castro po tom, čo sa v roku 1956 vrátil z vyhnanstva v Mexiku.

Nepokojná atmosféra ale nič nemení na fakte, že v Sierra Maestra panujú pre pestovanie kávovníkov skvelé klimatické podmienky. Káva sa na Kube žne od polovice 18. storočia, jej produkcia dosiahla vrchol počas 19. a na začiatku 20. storočia. Po kubánskej revolúcii v roku 1959 došlo k znárodneniu kávového priemyslu, rozpusteniu veľkých fariem a poklesu objemu výroby. Všetka kubánska káva je dnes exportovaná spoločnosťou Cubaexport, ktorá reguluje ceny a výkupy od malých pestovateľov a spracovateľov.

Kávové bobule sa na Kube zberajú od septembra do januára, najčastejšie a v najväčšom množstve konkrétne v októbri a novembri. Farmári produkciu spracovávajú premývaním. Preto sú zrná krásne čistá a zbavené šupiek.

Kubánska káva je vyvážaná do Japonska, Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie, Kanady a na Nový Zéland. Zaujímavosťou je je, že samotní Kubánci si môžu kúpiť dve unca kávy raz za 15 dní.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybrannej príprave.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5-2 kávovej lyžičky (približne 7 g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimoriadne voňavá a sladko čokoládová. Káva z populárnej brazílskej plantáže Fazenda da Lagoa (Farma pri jazere) patrí k najvyhľadávanejším na svete. Dozrieva v náruči dažďového pralesa, obklopená horami a krištáľovými jazerami. Pražíme ju stredne intenzívne, aby sme uchovali jej dokonalé hladké telo a ovocnú arómu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,90 € /1000 g 3,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Naozaj ste ešte neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rýchlo napraviť! Sopečná pôda stredoamerickej krajiny dáva tamojšej arabike plnú, ušľachtilú chuť. V prípade sorty San Raffael z regiónu Tarrazu je dojem umocnený zamatovo sladkými tónmi karamelu. Zverte svoje chuťové bunky odborníkom, veď na Kostarike rastie 400 miliónov kávovníkov! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,50 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,65 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 21. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »