Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva

Kód: 1742

Kubánska káva patrí k chuťovo výrazným a zároveň skvele vyváženým. Exkluzívna Kuba Turquino Lavado je špeciálna nielen tónmi čokolády, medu, korenia a tabaku. Zároveň vyniká veľmi nízkou kyslosťou a jej skutočne dlhá dochuť vyznieva zamatovo sladko. Ide o najlepšiu kávu, akú môžete z kubánskych plantáží ochutnať. Vyrástla v rovnakých podmienkach ako jamajská Blue Mountain, a tak niet divu, že je rovnako skvostná a medzi kávomilcami mimoriadne populárna.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,30 € /1000 g 4,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 30. 9. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kuba
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Turquino
Nadm. výška
Nadm. výška:
400-800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Tabaková
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kuba Turquino Lavado je káva s mimoriadne bohatou chuťou a príjemnou arómou cigár. Ide o kávu sladkú, ktorá, aj keď je chuťovo veľmi výrazná, nenesie stopy akejkoľvek kyslosti. Pri ochutnávaní zaznamenáte tóny čokolády, medu, tabaku a korenia. Skvele sa hodí na prípravu v moka kanvičke alebo do pákových prístrojov na výrobu espressa.

Pôvod kávy

Možno ste vedeli, že ekonomika Kuby je z veľkej časti postavená na exporte cukru a tabaku. Teraz budete tiež vedieť, že na zoznam vývozných položiek patrí aj káva. Okrem toho je na karibských ostrovoch káva mimoriadne populárna – Kubánci ju popíjajú aj niekoľkokrát za deň. Café cubano čiže cafecito pripravujú na raňajky, podávajú na obed a servírujú na večeru. Bez kávy sa nezaobíde žiadna návšteva alebo pracovná schôdzka. Špeciálny spôsob prípravy vás môže inšpirovať, preto sa o ňom krátko zmienime.

Kávu na Kube pripravujú obvykle v moka kanvičke. Do šálky nasypú lyžičku trstinového cukru, ktorý pokvapkajú troškou čerstvo prichystanej kávy. Zmes intenzívne šľahajú tak dlho, kým nevznikne hustá pena. Až do nej potom vlejú zvyšok kávy z moka kanvičky. Výsledkom je nápoj tmavý, veľmi silný, s krásnou cremou. Po preliatí napareným mliekom vznikne acortadito.

Je dobré tiež poznamenať, že kvôli desaťročia trvajúcemu americkému embargu na obchod s Kubou klesla tamojšia kávová produkcia k minimu. Avšak zdá sa, že všetko je na dobrej ceste. Drobní kubánski farmári sa o svoje plantáže náležite starajú, dôkazom je aj táto skvelá arabika Kuba Turquino Lavado.

Prvé kávovníky sa na Kube objavili v roku 1748, ale kávový priemysel rozpohybovali až Francúzi utekajúci na ostrov pred Haitskou revolúciou. V 90. rokoch 18. storočia tak vzniklo množstvo plantáží, a to väčšinou vo vysokohorských oblastiach. V polovici 19. storočia sa už hospodársky význam kávy mohol rovnať významu cukru. Nielen export, ale aj domáca spotreba kávy, prudko vzrástli.

Kuba Turquino Lavado pochádza z juhovýchodnej časti ostrova, konkrétne parku Gran Parque Nacional Sierra Maestra, ktorý pokrýva pohorie Sierra Maestra. Kávovníky rastú v úrodnej pôde, takže ich nie je nutné prihnojovať priemyselne vyrábanými hnojivami. Kávové bobule zbierajú robotníci ručne a spracovávajú premývaním. Vďaka tomu v zrne vyniknú čokoládové a medové tóny.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5-2 kávové lyžičky (približne 7 g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva

Páči sa vám trocha exotiky? Citrusy a škoricu zabalené v kávovom rúchu sme priviezli zo samého srdca Afriky. Pre tropické Burundi ležiace na severovýchodnom brehu jazera Tanganika je káva hlavným exportným artiklom. Miestni farmári jej kvalite preto venujú veľkú pozornosť, čo dokladá aj táto stopercentná arabika. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,50 € /1000 g 3,65 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 30. 9. 2022

15% ZĽAVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,25 € /1000 g 29,95 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 30. 9. 2022

BRAZÍLIA DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva

V oblasti, kde sa urodila táto kávová paráda, možno okrem divokej prírody obdivovať tiež diamanty. Áno, niektoré lokality v brazílskom Cerrado sú vzácnymi minerálmi preslávené. Podobne ako tamojšie kávové zrná, ktoré patria k najžiadanejším na svete. Dokonalá Dolce Diamantina poteší aj vaše chuťové poháriky - výraznou sladkosťou, dobrým telom a jemnou orechovou dochuťou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,45 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 30. 9. 2022

Prezerali ste


Vianočné čaro - dárčeková dóza 180g
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Vianočné čaro - dárčeková dóza 180g

11,05 € s DPH
Dodáme do piatku, 30. 9. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »