Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva

Kód: 1742

Kubánska káva patrí k chuťovo výrazným a zároveň skvele vyváženým. Exkluzívna Kuba Turquino Lavado je špeciálna nielen tónmi čokolády, medu, korenia a tabaku. Zároveň vyniká veľmi nízkou kyslosťou a jej skutočne dlhá dochuť vyznieva zamatovo sladko. Ide o najlepšiu kávu, akú môžete z kubánskych plantáží ochutnať. Vyrástla v rovnakých podmienkach ako jamajská Blue Mountain, a tak niet divu, že je rovnako skvostná a medzi kávomilcami mimoriadne populárna.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,80 € /1000 g 4,80 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kuba
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Turquino
Nadm. výška
Nadm. výška:
400-800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Tabaková
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kuba Turquino Lavado je káva s mimoriadne bohatou chuťou a príjemnou arómou cigár. Ide o kávu sladkú, ktorá, aj keď je chuťovo veľmi výrazná, nenesie stopy akejkoľvek kyslosti. Pri ochutnávaní zaznamenáte tóny čokolády, medu, tabaku a korenia. Skvele sa hodí na prípravu v moka kanvičke alebo do pákových prístrojov na výrobu espressa.

Pôvod kávy

Možno ste vedeli, že ekonomika Kuby je z veľkej časti postavená na exporte cukru a tabaku. Teraz budete tiež vedieť, že na zoznam vývozných položiek patrí aj káva. Okrem toho je na karibských ostrovoch káva mimoriadne populárna – Kubánci ju popíjajú aj niekoľkokrát za deň. Café cubano čiže cafecito pripravujú na raňajky, podávajú na obed a servírujú na večeru. Bez kávy sa nezaobíde žiadna návšteva alebo pracovná schôdzka. Špeciálny spôsob prípravy vás môže inšpirovať, preto sa o ňom krátko zmienime.

Kávu na Kube pripravujú obvykle v moka kanvičke. Do šálky nasypú lyžičku trstinového cukru, ktorý pokvapkajú troškou čerstvo prichystanej kávy. Zmes intenzívne šľahajú tak dlho, kým nevznikne hustá pena. Až do nej potom vlejú zvyšok kávy z moka kanvičky. Výsledkom je nápoj tmavý, veľmi silný, s krásnou cremou. Po preliatí napareným mliekom vznikne acortadito.

Je dobré tiež poznamenať, že kvôli desaťročia trvajúcemu americkému embargu na obchod s Kubou klesla tamojšia kávová produkcia k minimu. Avšak zdá sa, že všetko je na dobrej ceste. Drobní kubánski farmári sa o svoje plantáže náležite starajú, dôkazom je aj táto skvelá arabika Kuba Turquino Lavado.

Prvé kávovníky sa na Kube objavili v roku 1748, ale kávový priemysel rozpohybovali až Francúzi utekajúci na ostrov pred Haitskou revolúciou. V 90. rokoch 18. storočia tak vzniklo množstvo plantáží, a to väčšinou vo vysokohorských oblastiach. V polovici 19. storočia sa už hospodársky význam kávy mohol rovnať významu cukru. Nielen export, ale aj domáca spotreba kávy, prudko vzrástli.

Kuba Turquino Lavado pochádza z juhovýchodnej časti ostrova, konkrétne parku Gran Parque Nacional Sierra Maestra, ktorý pokrýva pohorie Sierra Maestra. Kávovníky rastú v úrodnej pôde, takže ich nie je nutné prihnojovať priemyselne vyrábanými hnojivami. Kávové bobule zbierajú robotníci ručne a spracovávajú premývaním. Vďaka tomu v zrne vyniknú čokoládové a medové tóny.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5-2 kávové lyžičky (približne 7 g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,65 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE

Karibské, cigary, rum ... Čo viac potrebujete o Kube vedieť? Že tam rastie vynikajúca káva! V pohorí Sierra Maestra na juhovýchode ostrova ju pestujú malí poľnohospodári. Celých deväťdesiat percent kubánskej kávy pochádza z husto zalesnených kopcov rozoklaných hlbokými údoliami divokých riek. Nádherné krasové lokality sú dnes chránené v režime národných parkov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
49,35 € /1000 g 4,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

BRAZÍLIA DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva

V oblasti, kde sa urodila táto kávová paráda, možno okrem divokej prírody obdivovať tiež diamanty. Áno, niektoré lokality v brazílskom Cerrado sú vzácnymi minerálmi preslávené. Podobne ako tamojšie kávové zrná, ktoré patria k najžiadanejším na svete. Dokonalá Dolce Diamantina poteší aj vaše chuťové poháriky - výraznou sladkosťou, dobrým telom a jemnou orechovou dochuťou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,80 € /1000 g 3,20 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »