Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

MALINOVÁ zrnková káva

Kód: 1560

Na čo si spomeniete, keď sa povie leto? My na vôňu malín. Na zarastené stráne, zapadajúce slniečko a vzdialené volanie kukučky. Podobnú romantiku teraz privoláte olíznutím kávovej lyžičky. Stačí si pripraviť kanvičku Malinovej zrnkovej kávy a prizvať k stolu tých, ktorí sú vám milí. Urobte to bez ohľadu na ročné obdobie. Chvíle pospolitosti bývajú tak vzácne.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Honduras
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Marcala
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500
Chuť
Chuť:
Malina
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%, Aróma prírodná

Crema a chuť kávy

Základom Malinovej zrnkovej kávy je zrno z honduraského regiónu Marcali, ktoré vyniká strednou kyslosťou a slabo karamelovou chuťou. V kombinácii s prírodnou arómou malín vzniká káva ľahká, svieža a elegantná. Pretože ide o stopercentnú arabiku, poteší vás jemnou cremou.

Pôvod kávy

Káva z Hondurasu sa dostáva na výslnie. V roku 2011 ju Buena Vida Coffee vyhlásila za najlepšiu v Strednej Amerike a druhú najlepšiu premývanú kávu sveta. O rok neskôr privítala krajinu medzi elitnými výrobcami kávy Special Coffees Association of America. Nečudujme sa teda, že po honduraskom zrne je veľká zhánka. A že si ho náš pražiar vybral, aby pripravil aromatizovanú, krásne malinovú kávu pre znalcov.

Kávovníky v Hondurase rastú v nadmorskej výške okolo 1 500 metrov. Pestujú ich zvyčajne malí farmári, a to na plochách nepresahujúcich 2 hektáre. Kávové čerešne sú spracovávané najčastejšie mokrou metódou, to znamená, že po našklbaní putujú do vodných mlynov, ktoré ich zbavia šupky a dužiny. Uvoľnené zrnká potom niekoľko hodín až dní fermentujú v kvasných nádobách. Vďaka tomuto spôsobu sa v zrnách zvýrazňujú ľahké, ovocné chute.

Takto pripravené zelené zrná potom putujú k nášmu pražiarovi. Záleží len na jeho ume, starostlivosti a skúsenostiach, akú kávu pošle do sveta. A pretože jeho ruky sú svižné a cit pre kávu vycibrený, vyrobil aj tentoraz ochutenú kávu par excellence!

Jednoduché to však nebolo. Volí totiž náročnejší spôsob ochutenia a pracuje s čisto prírodnou aromatickou látkou. Tú, na rozdiel od väčšinového ochucovania až po upražení, na zrná rozprašuje ešte pred pražením. Aróma sa tak lepšie do kávy zapracuje a dlhšie v nej zostáva. Avšak je dôležité dávať veľký pozor na teplotu, dĺžku a ďalšie parametre celého procesu.

Na záver spomeňme, že prírodná aromatická látka sa získava z rastlinného materiálu, nie je vyrobená synteticky. Nezaťažuje preto organizmus, nespôsobuje pálenie záhy ani iné ťažkosti.

Príprava aromatizovanej kávy v automatickom kávovare

Pokiaľ hodláte použiť aromatizovanú kávu na prípravu nápoja v automatickom kávovare so zásobníkom, odporúčame sa v návode na použitie kávovaru uistiť, že je to možné. V prípade, že výrobca prístroja o aromatizovanej káve žiadne informácie neuvádza, držte sa prosím nasledujúcich odporúčaní.

Prírodná aróma, ktorou je táto káva ochutená, môže pri dlhšom kontakte reagovať s plastmi v násypníku a spôsobiť ich zbielenie.

  • Vsypte do kávovaru vždy len toľko aromatizovanej kávy, koľko bezprostredne spotrebujete.
  • Po príprave aromatizovanej kávy si svoju ďalšiu šálku prichystajte z kávy bez arómy. Prečistíte tak prístroj od zvyškov prírodných aromatických látok.

Rovnaké pravidlo je vhodné dodržať aj pre mletie aromatizovanej kávy v mlynčekoch (ručných aj elektrických).

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAHODY VO SMOTANE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAHODY VO SMOTANE zrnková káva

Pochutnajte si na zmyselných jahodách! Existuje snáď príťažlivejšia kombinácia, ako čerstvé voňavé ovocie a našľahaná smotana? Áno, my sme ju objavili: čerstvé voňavé ovocie, našľahaná smotana a stopercentná arabika z Peru. Jedna z najkvalitnejších juhoamerických káv je sama o sebe unikátna. A teraz si ju predstavte s jahodami... Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024

VANILKOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

VANILKOVÁ zrnková káva

Tradičná a populárna vanilková príchuť dodáva plantážovej káve nežnú hebkosť. Aromatické korenie poznajú snáď vo všetkých domácnostiach, je súčasťou radu pokrmov, nápojov aj parfémov. Niet preto divu, že vanilkou aromatizujeme tiež kávu. Náš majster pražiar venuje príprave ochutenia kávy maximálnu pozornosť. A my môžeme ponúkať najvyššiu kvalitu! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024

AMARETTO znková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

AMARETTO znková káva

Taliansky trpkosladký likér s mandľovými tónmi poznáme asi všetci. A teraz si predstavte, že vám ho do každej šálky prilejeme malý kúsok. Amaretto a káva spolu náramne ladia, preto kvalitnú zrnkovú kávu ochucujú týmto tradičným digestívom už niekoľko rokov. Výsledok chutí skvele a je bez alkoholu. Ideálne pre dámsku jazdu alebo pracovnú poradu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »