Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

MALINOVÁ zrnková káva

Kód: 1560

Na čo si spomeniete, keď sa povie leto? My na vôňu malín. Na zarastené stráne, zapadajúce slniečko a vzdialené volanie kukučky. Podobnú romantiku teraz privoláte olíznutím kávovej lyžičky. Stačí si pripraviť kanvičku Malinovej zrnkovej kávy a prizvať k stolu tých, ktorí sú vám milí. Urobte to bez ohľadu na ročné obdobie. Chvíle pospolitosti bývajú tak vzácne.

Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 12. 8. 2020
Veľké balenia:
21,17 € s DPH
11,44 € s DPH
6,54 € s DPH
Malé balenia:
3,42 € s DPH
2,10 € s DPH
Mletie:
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Honduras
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Marcala
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500
Chuť
Chuť:
Malina
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%, Aróma prírodná

Crema a chuť kávy

Základom Malinovej zrnkovej kávy je zrno z honduraského regiónu Marcali, ktoré vyniká strednou kyslosťou a slabo karamelovou chuťou. V kombinácii s prírodnou arómou malín vzniká káva ľahká, svieža a elegantná. Pretože ide o stopercentnú arabiku, poteší vás jemnou cremou.

Pôvod kávy

Káva z Hondurasu sa dostáva na výslnie. V roku 2011 ju Buena Vida Coffee vyhlásila za najlepšiu v Strednej Amerike a druhú najlepšiu premývanú kávu sveta. O rok neskôr privítala krajinu medzi elitnými výrobcami kávy Special Coffees Association of America. Nečudujme sa teda, že po honduraskom zrne je veľká zhánka. A že si ho náš pražiar vybral, aby pripravil aromatizovanú, krásne malinovú kávu pre znalcov.

Kávovníky v Hondurase rastú v nadmorskej výške okolo 1 500 metrov. Pestujú ich zvyčajne malí farmári, a to na plochách nepresahujúcich 2 hektáre. Kávové čerešne sú spracovávané najčastejšie mokrou metódou, to znamená, že po našklbaní putujú do vodných mlynov, ktoré ich zbavia šupky a dužiny. Uvoľnené zrnká potom niekoľko hodín až dní fermentujú v kvasných nádobách. Vďaka tomuto spôsobu sa v zrnách zvýrazňujú ľahké, ovocné chute.

Takto pripravené zelené zrná potom putujú k nášmu pražiarovi. Záleží len na jeho ume, starostlivosti a skúsenostiach, akú kávu pošle do sveta. A pretože jeho ruky sú svižné a cit pre kávu vycibrený, vyrobil aj tentoraz ochutenú kávu par excellence!

Jednoduché to však nebolo. Volí totiž náročnejší spôsob ochutenia a pracuje s čisto prírodnou aromatickou látkou. Tú, na rozdiel od väčšinového ochucovania až po upražení, na zrná rozprašuje ešte pred pražením. Aróma sa tak lepšie do kávy zapracuje a dlhšie v nej zostáva. Avšak je dôležité dávať veľký pozor na teplotu, dĺžku a ďalšie parametre celého procesu.

Na záver spomeňme, že prírodná aromatická látka sa získava z rastlinného materiálu, nie je vyrobená synteticky. Nezaťažuje preto organizmus, nespôsobuje pálenie záhy ani iné ťažkosti.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY zrnková káva

Vydajte sa s nami na cestu pod veľkými vulkánmi, okolo zátok a slepých ramien, v tieni banánovníkov... Istoiste narazíte na voňavé plantáže. Káva zo severnej Kolumbie má jedinečné čaro. Zahrnie vás jemnosťou, ale aj silou, osloví sladkosťou ale aj jemnou kyslosťou. Vaše zmysly zahalí do kokosu a dodá energiu. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 12. 8. 2020
Veľké balenia:
22,61 € s DPH
12,14 € s DPH
6,96 € s DPH
Malé balenia:
3,62 € s DPH
2,22 € s DPH
Mletie:

ČOKOLÁDOVO - POMARANČOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVO - POMARANČOVÁ zrnková káva

Stopercentná Arabica poskytuje v tejto káve plné telo a lahodne jemnú čokoládovú chuť. Pár kvapiek prírodnej arómy dodá sviežosť sladkých šťavnatých pomarančov. Kombinácia, ktorá sa nikdy neokuká, by nemala chýbať ani z vašej kávotéky. Bude sa hodiť pre milé návštevy aj kľudné popoludnia v dvojici. Čokoládovo pomarančovú kávu oceníte na prípravu nápoja s kockami ľadu aj v horúcej variante, možno s klinčekom a škoricou.  Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 12. 8. 2020
Veľké balenia:
24,90 € s DPH
13,42 € s DPH
7,70 € s DPH
Malé balenia:
4,05 € s DPH
2,49 € s DPH
Mletie:

SICÍLSKY POMARANČ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SICÍLSKY POMARANČ zrnková káva

Horúcu Sicíliu plnú farieb a života môžete mať doma každý deň. Vychutnávajte si jedinečnú kávu s tónmi šťavnatých červených pomarančov, radujte sa z nádhernej arómy a užívajte energiu, ktorú lahodný nápoj prináša. Zrnková káva Sicílsky pomaranč vás poteší v pracovnom záprahu, po športovom výkone aj pri čítaní knižky. Schválne to skúste! Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 12. 8. 2020
Veľké balenia:
24,90 € s DPH
13,42 € s DPH
7,70 € s DPH
Malé balenia:
4,05 € s DPH
2,49 € s DPH
Mletie:
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »