Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Nepal Mount Everest Supreme - zrnková káva

Kód: 1331

Vedeli ste, že aj pod Everestom rastie káva? A že chutí skvelo a vonia báječne? Býva popisovaná ako rustikálna, s miernou až strednou kyslosťou. Tá najkvalitnejšia, z regiónu Nuwakot, je pestovaná v tieni. Bobule preto dozrievajú dlhšiu dobu a káva získava plnú, silnú chuť. Vyskúšajte, čo sa pod veľhorami urodilo tentoraz. Iste vás poteší skvelá kvalita a interesantná chuť nepálskych kávových zŕn.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
75,84 € /1000 g 7,58 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 1. 10. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Nepál
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Nuwakot
Nadm. výška
Nadm. výška:
700 m
Chuť
Chuť:
Karamel, kakao, mandle

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Nepal Mout Everest Supreme vyniká silným telom a intenzívnou vôňou. Pri degustácii spozorujete tóny karamelu, kakaa aj mandlí, možno tiež zaznamenáte jemný dotyk horských bylín. Táto káva patrí ku stredne kyslým. Dáva krásnu, hutnú a kompaktnú cremu.

Pôvod kávy

Káva bola v Nepále pestovaná pred niekoľkými stáročiami. Kávovníky ale zdecimovali choroby plantáže boli následne vysadené čajovníkmi. Nepál tak dnes patrí medzi kávových nováčikov, ale odborníci tvrdia, že

jeho potenciál produkovať vynikajúcu kávu rok od roku rastie. Prvé semená kávy do zeme priniesol v roku 1938 pustovník Hira Giri. Niekoľko desaťročí boli kávovníky pestované miestnymi obyvateľmi skôr zo zvedavosti. Až v 80. rokoch minulého storočia začal Nepál produkovať kávu komerčne. Vtedy doviezla vláda kávové semená z Indie a bola založená Nepal Coffee Company. Cieľom tejto organizácie bolo vykupovať kávové čerešne od producentov a spracovávať ich pre domáci trh. Ničmenej po roku 2002 došlo k výraznému nárastu dopytu po nepálskej káve zo zahraničia, čo motivovalo poľnohospodárov ku vnímaniu kávy ako komodity vhodnej taktiež na export. V súčasnej dobe dozerá na kultiváciu kávy a podmienky jej pestovania miestne ministerstvo poľnohospodárstva. Vláda poskytuje roľníkom technickú a finančnú podporu. Kávu dnes pestujú v štyridsiatke regiónov. Medzi najznámejšie patria Gulmi, Shyangja, Laliptur, Kaski aj Nuwakot.

Za himalájsku kávu je považovaná predovšetkým produkcia kávovníkov odrody Caturra, ktorým sa najlepšie darí severne od Káthmandu. Konkrétne v oblasti Nuwakot sú kríky vysádzané v nadmorskej výške okolo 700 metrov. Aby bol zber chuťovo čo najzaujímavejší, dozrievajú kávové čerešne v tieni. V období od januára do apríla ich robotníci našklbú a usušia na slnku. Pri takzvanom suchom spôsobe spracovania kávy je potrebné venovať veľkú pozornosť celému procesu. Káva nesmie splesnivieť a zároveň nemôže byť presušená. Tým by prišla o jemné chuťové nuansy.

V súčasnej dobe sa v Nepále kávovníky pestujú na 1 800 hektároch, ktoré ročne vydajú asi 517 ton kávy. Predpokladá sa, že v zemi je potenciál rozšíriť pestovanie kávy na ďalších 11 tisíc hektárov. Väčšina nepálskej kávy putuje do Spojených štátov a Kanady.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybrannej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávovej lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou o teplote cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stopercentná arabika, stopercentný zážitok! Elegantná Kolumbia Supremo Medelin vám pripraví nezabudnuteľné stretnutie s exotickým ovocím a čokoládou. Hoci je silná a aromatická, pôsobí harmonicky až hebko. Exkluzívne a pravidelné kávové zrnká sú pražené stredne, čím vyniknú delikátne tóny kávy a príťažlivé vône. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
27,63 € /1000 g 2,76 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 1. 10. 2020

15% ZĽAVA
PERU SANTA CRUZ HONEY - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU SANTA CRUZ HONEY - Micro Lot

To je káva pre tých, ktorí milujú príbehy. Pre tých, ktorí neodolajú potulkám po brehoch riek a svahoch kopcov. Pre tých, ktorí vyhľadávajú jedinečnosť a vedia ich dokonale vychutnať. To je káva presne pre vás! Vyrástla na východných svahoch And. Od semienka o nich sa starali ľudia z farmy pani Florencie Vegy Hurtago. Kávové zrnká spracovali menej zvyčajnou metódou. A potom prostredníctvom družstva Santa Cruz vyslali do sveta. Na váš stôl, pre vašu radosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,63 € /1000 g 40,47 € /1000 g 4,05 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 1. 10. 2020

KOLUMBIA BARRIQUE RUM FERMENTED - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA BARRIQUE RUM FERMENTED - zrnková káva

Vonia po rume a alkohol v nej nie je. Vyrástla na slnku a spálená nie je, prišla z Kolumbie a unavená nie je. Mimoriadna úroda Guillerma Alvareza prináša kávu mimoriadnej chuti a výnimočnej kvality. Veď pochádza z tradičnej rodinnej farmy, ktorá kávovníky vysádza do vulkanickej pôdy a ich zrná necháva štvrť roka zrieť v rumových sudoch. Výsledok posúďte sami. My sme nadšení! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
220,62 € /1000 g 22,06 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 1. 10. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »