Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Nikaragua Matagalpa Microlot - zrnková káva

Kód: 1789

Vulkány, jazerá, exotické kvety a tropické stromy. Nikaragua je krajina mimoriadnej biodiverzity a tým pádom aj úplne perfektnej kávy. Dôkazom je arabika z regiónu Matagalpa, unikátny mikrolot s chuťou karamelu, citrusov a čokolády. Miestnej klíme sa hovorí večná jar a miestnej káve láska v prvom dúšku. Presvedčte sa sami.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,15 € /1000 g 3,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Nicaragua
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Jinotega, Matagalpa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Karamel, Citrusy
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Nikaragua Matagalpa Mikrolot je káva s vyváženým chuťovým profilom, v ktorom sa odrážajú tóny sladkého karamelu, šťavnatých a sviežich citrusových plodov aj čokolády. Pôsobí veľmi harmonicky, pritom neustále baví svojou vrstevnatosťou. Pri rôznych spôsoboch príprav môžu jednotlivé chuťové valéry vynikať viac. Otestujte túto krásnu arabiku v pákovom kávovare, ale aj na filtri alebo v moka kanvičke.

Pôvod kávy

Káva označovaná ako mikrolot je špeciálna tým, že pochádza z jednej konkrétnej oblasti a celá šarža tak, ako sa dostane do vášho vrecka, bola spracovaná v jednej „várke“. Dokonale odráža prírodné podmienky danej plantáže aj spôsob spracovania. Mikroloty mávajú jedinečný chuťový a aromatický charakter, je o ne značný záujem a v ponuke sa vyskytujú pomerne sporadicky. Preto máme veľkú radosť, že vám môžeme predstaviť báječný Nikaragua Matagalpa Mikrolot z vyhlásenej nikaragujskej kávovej oblasti a tiež z regiónu, ktorý sa preslávil špičkovým kakaom a perfektným tabakom.

Matagalpa leží v horách, takže jej klíma je veľmi príjemná. Nie nadarmo jej tamojší ľudia hovoria „večná jar“. Prevažná väčšina regiónu sa špecializuje na organický spôsob poľnohospodárstva a návrat k prírode. Farmári sa združujú do komunít, čím získavajú prístup na trhy s Fair Trade produktmi, pretože ako jednotlivci by si nemohli dovoliť vysoké náklady spojené so splnením požadovaných štandardov.

Kávové čerešne zbierajú najímaní robotníci od marca do októbra. Sezóna začína pozvoľna, takže spočiatku sa po plantážach pohybuje len pár mužov a žien s veľkými košmi, keď dozrieva väčšina bobúľ, býva na plantážach veľmi živo. To kladie zvýšené nároky na včasné a precízne spracovanie zberu. Pre Nikaraguu je typické premývanie. Najprv je potrebné nasypať zberané čerešne do vody a oddeliť nezrelé alebo defektné plody. V ďalšom kroku musí byť káva zbavená vrchnej šupky, čo sa deje pretláčaním cez drviace plechy. Takto spracované plody putujú do fermentačných nádrží s vodou, v ktorých niekoľko hodín až dní kvasia. Vďaka tomu dôjde k rozpusteniu sladkej dužiny obaľujúcej kávové zrná. Zelenú kávu robotníci nakoniec znovu premyjú a nechajú sušiť buď v sušiarňach, alebo na priamom slnku.

Nikaragujci obvykle obhospodarujú plantáže do rozlohy 14 hektárov a ročne vyprodukujú asi 2 milióny vriec kávy, z ktorých viac ako 90 percent vyvezú do sveta. Je pravdou, že nikaragujská káva si svoje miesto na výslní zatiaľ hľadá, ale na trhu sa v posledných rokoch dlho neohreje, čo je dobrým dôkazom vysokej kvality.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvojáčková superstar vám pripraví veľmi intenzívny kofeínový zážitok. Táto stopercentná kenská arabika je zárukou výraznej arómy, príjemnej kyslosti a ovocnej harmónie. Zamatovú hebkosť si zamilujete hneď po prvom dúšku. Druhý vás utvrdí, že ste si vybrali to najlepšie. S tretím ochutnaním sa priblížite kávovému nebu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,20 € /1000 g 4,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva

Vždy čerstvo pražená, vždy najvyššej kvality! Ďalšia etiópska dobrota so znamenitou ovocnou arómou a domovom na jednej z najstarších svetových fariem sa dostáva na náš trh. Sidamo získala meno po pôvodných obyvateľoch kráľovstva Kaffa. Čo sa s nimi stalo, sa nedozvieme, ale isté je, že mimoriadne zaujímavá káva Sidamo je vyhľadávaná po celom svete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,80 € /1000 g 3,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Ľudia sa delia na tých, čo kávu milujú a tých, ktorí jej na chuť ešte len prídu. Skúste pripraviť výberovú Yirga Cheff vo väčšej spoločnosti. Jej kvetinová aróma priláka určite väčšinu prítomných. Jedna z najušľachtilejších etiópskych káv je horúca ako miestne slnko a rozmanitá ako východoafrická krajina. Nájdete v nej radosť, energiu a prírodu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,25 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »