Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

NIKARAGUA SHB EP MARAGOGYPE - zrnková káva

Kód: 1596

Sopečné pôdy Nikarague poskytujú kávovníkom skvelé podmienky. Niet teda divu, že tamojšia úroda vyniká miernym ovocným jasom s preukázateľnými náznakmi čokolády. Tie sa objavujú predovšetkým pri káve z regiónu Nueva Segovia, doplnenej o závan karamelu a orieškov. Produkcia nie je nijako závratná, lebo odroda Maragogype patrí k menej plodným. O to krajšiu má jej zrno chuť, o to atraktívnejšiu arómu kávomilcom ponúka.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,20 € /1000 g 4,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 6. 4. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Nicaragua
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Nueva Segovia
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m - 1500m
Chuť
Chuť:
Karamel, Lieskový oriešok, Horká čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Nikaragua SHB EP Maragogype patrí k mierne kyslým. Skôr než svieže ovocie v nej zaznamenáte chuť horkej čokolády, karamelu a lieskových orieškov. Ešte než okúsite, upúta vás výnimočne silnou vôňou. Po prvom dúšku môžete konštatovať, že máte česť popíjať kávu dokonale vyváženú. Práve ste objavili labužnícku kávu pre každý deň.

Pôvod kávy

Nikaragua je 12. najväčším exportérom kávy planéty a vyváža viac ako 90 percent svojej produkcie. Keď sa na tieto údaje pozrieme z inej strany, zistíme, že Nikaragujská káva tvorí na svetovom trhu samotná 1,4 percenta. To už tak veľa nie je. Avšak o kvalite a popularite kávových zŕn vypovedajú vždy viac než čísla skúsenosti samotných konzumentov. A tí v prípade Nikaragua SHB EP Maragogype nešetria komplimentmi.

Je všeobecne známe, že kávy Strednej Ameriky patria ku sladším, a ak už sa v nich kyslosť nájde, potom smeruje skôr k nižším tónom marhúľ alebo papáje. Oveľa charakteristickejšie sú náznaky horkej čokolády, nugátu, karamelu... Bohatou čokoládovosťou a mandľovou nasládlosťou sú typické zrná regiónu Nueva Segovia. Práve z neho pochádza táto káva.

Nueva Segovia sa rozkladá na severe Nikaraguy, pri hranici s Hondurasom. Tamojší poľnohospodári obhospodarujú malé plantáže, priemerná rozloha sa udáva okolo 3 hektárov. Na aróme a chuti kávy sa výrazne podieľa ako úrodná vulkanická pôda, tak vysoká nadmorská výška a tieň, v ktorom kávovníky rastú. Za ojedinelou chuťou Nikaragua SHB EP Maragogype však musíme vidieť aj odrodu arabiky Bourbon, presnejšie jej mutáciu nazývanú Maragogype (slonia fazuľa, Elephant Beans). Ide o kultivar, ktorému sa darí vo vysokých horách a ktorý dáva zrno nebývalej veľkosti. Daňou za odolnosť kávovníka a extra veľké zrná je pomerne nízka výnosnosť kríkov. Najväčších kávových zŕn na svete je teda pomerne malé množstvo, takže sú vzácne a veľmi cenené.

Kávovníky sa oberajú ručne, pretože rastú v ťažko prístupnej kopcovitej krajine. Veľká zrná vyžadujú špeciálnu linku, ktorá ich spracuje. Akonáhle sa plody dostanú do závodu, putujú do takzvaných mlynov, v ktorých sú zbavené šupky a časti dužiny obaľujúcej zrnká. Následne je káva umiestnená do kvasných nádob a 24-72 hodín v nich fermentuje. Nakoniec prichádza na rad sušenie, ktoré zaberie 5-7 dní. Ešte pred odoslaním na trh nechávajú farmári zelenú kávu nejakú dobu odpočívať. Až potom ju balia do jutových vriec a exportujú do sveta.

Možno vás prekvapila skratka EP v názve tejto kávy. Ide o záruku, že zrno prešlo dodatočnou kontrolou kvality pre európsky trh (EP = Európsky prípravok).

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,50 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 6. 4. 2023

KOLUMBIA MARAGOGYPE GIGANTE FINCA EL BOTÓN - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA MARAGOGYPE GIGANTE FINCA EL BOTÓN - zrnková káva

Hory, zeleň, rieky, tradície. Nezvyčajne veľké kávové zrná z kolumbijského severu absorbovali to najlepšie, čo región Antioquia ponúka. Preto z nich pripravíte kávu sladko čokoládovú, so stopami broskýň a jemnou kyselinkou. O čo väčšia táto káva je, o to menej sa jej zožne. Odroda Maragogype však za ochutnanie rozhodne stojí. Zvlášť tá z farmy El Botón spravovanej rodinou Herranovcov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
55,25 € /1000 g 5,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 6. 4. 2023

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva

Kubánska káva patrí k chuťovo výrazným a zároveň skvele vyváženým. Exkluzívna Kuba Turquino Lavado je špeciálna nielen tónmi čokolády, medu, korenia a tabaku. Zároveň vyniká veľmi nízkou kyslosťou a jej skutočne dlhá dochuť vyznieva zamatovo sladko. Ide o najlepšiu kávu, akú môžete z kubánskych plantáží ochutnať. Vyrástla v rovnakých podmienkach ako jamajská Blue Mountain, a tak niet divu, že je rovnako skvostná a medzi kávomilcami mimoriadne populárna. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,60 € /1000 g 4,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 6. 4. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »