Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

NIKARAGUA SHG ESTELI BIO - zrnková káva

Kód: 1675

Symbolom vytrvalosti, odhodlania a tiež starostlivosť by mohla byť táto Nikaragujská lahôdka. Vypestovali ju ženy z družstva Las Diosas obhospodarujúceho plantáže na severe krajiny. Ich vysokohorská arabika oplýva tónmi mliečnej čokolády a ovocia, ktoré dopĺňa ľahučká stopa tabaku. Úžasná káva s úžasným príbehom!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
33,45 € /1000 g 3,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Nicaragua
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Nueva Segovia
Nadm. výška
Nadm. výška:
1250m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie, Tabaková
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Nikaragua SHG Esteli BIO kombinuje v chuti sladkosť a jemnosť mliečnej čokolády, strednú kyslosť broskýň a hrozna aj tlmený, podprahový dotyk tabaku. V ústach zanecháva krémový, veľmi príjemný a dlhotrvajúci pocit. Crema je jemná, kompaktná a ľahká.

Pôvod kávy

Pre Nikaraguu je káva dôležitou súčasťou histórie a ekonomiky. Prvý veľký rozmach kávového priemyslu sa datuje do obdobia okolo roku 1870, kedy bola káva hlavnou exportnou plodinou krajiny. Druhým míľnikom potom bol rok 1992, počas ktorého vysadili farmári kávovníkmi plochu oveľa väčšiu, než akú vyčlenili pre iné plodiny. Hoci krajina čelí s mnohým problémom, pokiaľ ide o kávu, venuje jej obrovskú pozornosť. Svedčí o tom napríklad aj fakt, že v roku 2019 vyvinuli práve nikaragujškí vedci nadmieru odolný kávovník prosperujúci vo vysokých nadmorských výškach a vykazujúci značné výnosy. Ak vás to zaujíma, dostal tento hybrid názov Starmaya.

Ale späť ku káve Nikaragua SHG Esteli BIO. Bola vypestovaná v regióne Nueva Segovia rozprestierajúcom sa na severozápade krajiny pri hranici s Hondurasom. Zaujímavý je jednak hornatým povrchom a potom tiež zachovalým tropickým pralesom, ktorý vysoké kopce pokrýva. V jeho centre leží mesto Villa de San Antonio de Pavi de Estelí (skrátene Estelí), osídlené od konca 17. storočia skupinou Španielov utekajúci pred pirátmi.

Práve v Estelí sídli družstvo Las Diosas zložené zo štyroch menších organizácií zamestnávajúcich celkom 360 žien. Družstvo úzko spolupracuje s Fundacion Entre Mujeres (FEM), čo je jedna z najrešpektovanejších spoločností zaoberajúcich sa právami žien v Nikarague. Okrem pestovania kávovníkov sa dámy v Las Diosas venujú napríklad výrobe medu alebo vína. Vďaka poľnohospodárskemu vzdelaniu, ktorého sa im v rámci podpory FEM dostáva, vyrábajú kávu s ohľadom na ochranu prírody. A hoci musia bojovať s častým suchom, zemetraseniami, hurikánmi a zosuvmi pôdy, posielajú do sveta kávu mimoriadnej kvality.

Vrchol úrody sa v Nikarague pohybuje od apríla do júla. Kávové čerešne bývajú spracovávané premývaním a káva je sušená najčastejšie na priamom slnku. Vďaka tomu si v chuti zachováva príjemný ovocný nádych, ktorý krásne dopĺňa čokoládové tóny.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva BIO & Fair Trade
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva BIO & Fair Trade

Zo samotného domova kávy, hornatej krajiny okolia Veľkých jazier, privážame vznešenú kráľovnú. Etiópska káva má na trhu nezastupiteľné miesto. Ako presne chutila kozám pastierika menom Kaldi, ktoré ju údajne ako prvé schrumkali, sa asi nedozvieme. Naša skúsenosť je ale jednoznačná: Ethiopia Djimmah BIO je harmonická, plná, ľahko kvetinová, s arómou vínnej révy. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,80 € /1000 g 3,80 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 2. 2024

HONDURAS SHG EP BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

HONDURAS SHG EP BIO - zrnková káva

Ručne triedená, v BIO kvalite. Zrná z tradičného kávového regiónu patria do zlatého fondu svetových káv. Vyznačujú sa čistou, jemnou a elegantnou chuťou s podmanivo ovocnou stopou. Ostatne, juhozápadná časť Hondurasu sa pestovaniu kávovníkov venuje dlhé desaťročia. A vďaka ideálnym prírodným podmienkam smelo konkuruje krajinám stredoamerickým. Niet teda divu, že si káva z La Paz získava na trhu čoraz väčší priestor a popularitu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
33,40 € /1000 g 3,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 2. 2024

BRAZÍLIA POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva

Snáď neexistuje krajina, v ktorej by mala káva tak výsadné postavenie. Brazília ju považuje za nápoj tradičný; kávu vám naservírujú na pracovnej schôdzke, v reštaurácii aj na pláži. Silnú, horúcu a sladkú. Ak ju však budete pripravovať zo zrniek regiónu Minas Gerais, vychutnajte si nápoj radšej bez príkras. Zistíte, ako doslova "farebná" môže káva byť. Poteší vás tónmi medu, čokolády, hrozna a kvetov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
42,30 € /1000 g 4,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 2. 2024

Prezerali ste


CHINA GUNPOWDER  SUPER - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA GUNPOWDER SUPER - zelený čaj

Veľké balenia:
Malé balenia:
23,90 € /1000 g 2,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 28. 2. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »