Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Panama Reserva Candela - zrnková káva

Kód: 1788

Čo je na tejto káve špeciálne? Podľa nás hladkosť a vyváženosť kombinovaná s chuťou horkej čokolády a ľahučkým citrónovým ovanutím. Zrno z fariem rodiny Gallardovcov v sebe panamský pôvod nezaprie. Vybrali pre vás to najlepšie z danej úrody a nie je divu, že sú úspešní v mnohých súťažiach. Ich káva je taká harmonická, že sa rýchlo stane súčasťou vášho dňa.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
46,10 € /1000 g 4,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Panama
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Candela
Nadm. výška
Nadm. výška:
1400 - 1700m
Chuť
Chuť:
Horká čokoláda, Citrusy
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Panama Reserva Candela je kávou stredne kyslou, ľahkou a vyváženou. V chuti kombinuje horkú čokoládu s citrusmi – delikátne ovanutie citrónovou arómou pôsobí mimoriadne atraktívne. Pretože ide o arabiku, crema je nízka, avšak kompaktná a dlhotrvajúca.

Táto káva je vynikajúca pripravená na filtri, v moka kanvičke alebo automatickom kávovare. Vďaka svojej jemnosti je predurčená na celodenné popíjanie.

Pôvod kávy

Ešte na prelome 20. a 21. storočia nemala panamská káva vo svete príliš dobrý zvuk. Panamská republika sa k tomuto faktu postavila čelom, a aby zvýšila komoditnú cenu svojej kávy, usporiadala súťaž The Best of Panama, v ktorej ohodnotila najlepšie šarže. Vďaka následnej online aukcii sa podarilo predstaviť prémiové panamské zrno globálnym odberateľom. Dnes tak zoznam špičkových káv „okupujú“ nielen panamská Geisha, ale aj množstvo ďalších sort so skvelými parametrami.

Je potrebné dodať, že len spomínanou aktivitou by sa Panama do širokého povedomia kávomilcov nedostala. Za popularitou je potrebné vidieť aj výborné prírodné podmienky, v ktorých kávovníky rastú, a špičkovú starostlivosť, ktorú im farmári poskytujú.

Región Candela sa nachádza v provincii Chiriqui. Tá leží na západe Panamy, pri pacifickom pobreží. Je pre ňu charakteristická veľmi rôznorodá klíma zahŕňajúca horúce a vlhké nížiny aj chladné, daždivé vysočiny. Pre miestnych obyvateľov je Chiriqui obľúbenou turistickou destináciou - ponúka kilometre nedotknutých pláží, nádherné horské scenérie, horúce pramene, bujnú prírodu dažďových pralesov aj šnorchlovanie medzi útesmi v Tichom oceáne. Kto niekedy do Chiriqui zavíta, nenechá si ujsť výstup na najvyššiu horu Panamy, sopku Barú. Práve jej úpätie si farmári vybrali na pestovanie tejto skvelej arabiky.

Arabika Panama Reserva Candela pochádza z plantáží obhospodarovaných rodinou Gallardovcov. Jej členovia sa starajú o farmy Finca La Santa, Finca Zambrano, Finca Santa Clara a Jurutungo. Úroda zo všetkých týchto fariem je považovaná za vynikajúcu, a to už od roku 1960. Gallardovci si veľmi zakladajú na tom, aby mali kontrolu nad celým procesom výroby kávy. Veľmi starostlivo riadia zber zrelých kávových čerešní, ich spracovanie aj sušenie zelených kávových zŕn. Arabika Panama Reserva Candela je výberom najlepších zŕn konkrétneho zberu, rodinnú farmu tak reprezentuje úplne špičkovo.

Vďaka takzvanému mokrému spôsobu spracovania (wet processing), počas ktorého sa necháva zber fermentovať vo veľkých nádržiach s vodou, získava káva príjemné ovocné tóny a vyváženosť. Podčiarkuje ich aj zvolená odroda kávovníkov – v tomto prípade ide o Caturru. Jej plody sú známe pre sladkú, komplexnú a sviežu chuť. Zrno odrody Caturra je najžiadanejšie a na celkovo skonzumovanej káve sa podieľa celými 60 percentami.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,05 € /1000 g 2,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva

Kubánska káva patrí k chuťovo výrazným a zároveň skvele vyváženým. Exkluzívna Kuba Turquino Lavado je špeciálna nielen tónmi čokolády, medu, korenia a tabaku. Zároveň vyniká veľmi nízkou kyslosťou a jej skutočne dlhá dochuť vyznieva zamatovo sladko. Ide o najlepšiu kávu, akú môžete z kubánskych plantáží ochutnať. Vyrástla v rovnakých podmienkach ako jamajská Blue Mountain, a tak niet divu, že je rovnako skvostná a medzi kávomilcami mimoriadne populárna. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,80 € /1000 g 4,80 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

Peru Diamante Verde SHB EP - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Peru Diamante Verde SHB EP - zrnková káva

Diamante Verde je združenie farmárov, ktorí v peruánskych horách pestujú kávu ovenčenú mnohými cenami a certifikátmi. Nenechajte si ujsť príležitosť takú špecialitu ochutnať. Dočkáte sa šálky plnej mliečnej čokolády, zeleného hrozna aj jabĺk, s kvapkou limetky. Káva vykazuje veľmi dobrú vyváženosť, poteší krémovou textúrou. Povesť o Diamante Verde rozhodne neklame! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,35 € /1000 g 3,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »