Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Panama Reserva Candela - zrnková káva

Kód: 1788

Čo je na tejto káve špeciálne? Podľa nás hladkosť a vyváženosť kombinovaná s chuťou horkej čokolády a ľahučkým citrónovým ovanutím. Zrno z fariem rodiny Gallardovcov v sebe panamský pôvod nezaprie. Vybrali pre vás to najlepšie z danej úrody a nie je divu, že sú úspešní v mnohých súťažiach. Ich káva je taká harmonická, že sa rýchlo stane súčasťou vášho dňa.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,80 € /1000 g 4,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 3. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Panama
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Candela
Nadm. výška
Nadm. výška:
1400 - 1700m
Chuť
Chuť:
Horká čokoláda, Citrusy
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Panama Reserva Candela je kávou stredne kyslou, ľahkou a vyváženou. V chuti kombinuje horkú čokoládu s citrusmi – delikátne ovanutie citrónovou arómou pôsobí mimoriadne atraktívne. Pretože ide o arabiku, crema je nízka, avšak kompaktná a dlhotrvajúca.

Táto káva je vynikajúca pripravená na filtri, v moka kanvičke alebo automatickom kávovare. Vďaka svojej jemnosti je predurčená na celodenné popíjanie.

Pôvod kávy

Ešte na prelome 20. a 21. storočia nemala panamská káva vo svete príliš dobrý zvuk. Panamská republika sa k tomuto faktu postavila čelom, a aby zvýšila komoditnú cenu svojej kávy, usporiadala súťaž The Best of Panama, v ktorej ohodnotila najlepšie šarže. Vďaka následnej online aukcii sa podarilo predstaviť prémiové panamské zrno globálnym odberateľom. Dnes tak zoznam špičkových káv „okupujú“ nielen panamská Geisha, ale aj množstvo ďalších sort so skvelými parametrami.

Je potrebné dodať, že len spomínanou aktivitou by sa Panama do širokého povedomia kávomilcov nedostala. Za popularitou je potrebné vidieť aj výborné prírodné podmienky, v ktorých kávovníky rastú, a špičkovú starostlivosť, ktorú im farmári poskytujú.

Región Candela sa nachádza v provincii Chiriqui. Tá leží na západe Panamy, pri pacifickom pobreží. Je pre ňu charakteristická veľmi rôznorodá klíma zahŕňajúca horúce a vlhké nížiny aj chladné, daždivé vysočiny. Pre miestnych obyvateľov je Chiriqui obľúbenou turistickou destináciou - ponúka kilometre nedotknutých pláží, nádherné horské scenérie, horúce pramene, bujnú prírodu dažďových pralesov aj šnorchlovanie medzi útesmi v Tichom oceáne. Kto niekedy do Chiriqui zavíta, nenechá si ujsť výstup na najvyššiu horu Panamy, sopku Barú. Práve jej úpätie si farmári vybrali na pestovanie tejto skvelej arabiky.

Arabika Panama Reserva Candela pochádza z plantáží obhospodarovaných rodinou Gallardovcov. Jej členovia sa starajú o farmy Finca La Santa, Finca Zambrano, Finca Santa Clara a Jurutungo. Úroda zo všetkých týchto fariem je považovaná za vynikajúcu, a to už od roku 1960. Gallardovci si veľmi zakladajú na tom, aby mali kontrolu nad celým procesom výroby kávy. Veľmi starostlivo riadia zber zrelých kávových čerešní, ich spracovanie aj sušenie zelených kávových zŕn. Arabika Panama Reserva Candela je výberom najlepších zŕn konkrétneho zberu, rodinnú farmu tak reprezentuje úplne špičkovo.

Vďaka takzvanému mokrému spôsobu spracovania (wet processing), počas ktorého sa necháva zber fermentovať vo veľkých nádržiach s vodou, získava káva príjemné ovocné tóny a vyváženosť. Podčiarkuje ich aj zvolená odroda kávovníkov – v tomto prípade ide o Caturru. Jej plody sú známe pre sladkú, komplexnú a sviežu chuť. Zrno odrody Caturra je najžiadanejšie a na celkovo skonzumovanej káve sa podieľa celými 60 percentami.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE zrnková káva

Najpopulárnejšia, najzaujímavejšia a najkvalitnejšia. Plantážna káva Monsooned Malabar AA sa právom vyšvihla na prvú priečku medzi všetkými indickými kávami. Ojedinelý proces spracovania, ktorého výsledkom sú nádherné žlté zrná s dymovou a zemitou chuťou, jej dáva punc originality. Ochutnajte kávu, ktorú bičovali vetry a monzúnové dažde! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,80 € /1000 g 3,20 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 3. 2023

ČOKOLÁDOVO - MANDĽOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVO - MANDĽOVÁ zrnková káva

Dve chute sa k sebe hodia úplne dokonale - mandle a čokoláda. Dajte si ich v kombinácii s luxusnou plantážovou kávou. Vychutnáte si tak nielen jej oblú a vyváženú lahodnosť, ale tiež atraktívnu horkosladkú tóninu. Urobte si deň ešte krajší. Zrnková káva s láskou pestovaná a citom pražená by nemala ujsť vašej pozornosti. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,40 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 3. 2023

BRAZÍLIA CERRADO BLACK DIAMOND - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA CERRADO BLACK DIAMOND - zrnková káva

Ako nedostupný diamant, ako vzácna delikatesa, ako vysnívané kráľovstvo. Šálka ​​tejto kávy rozohrá fantáziu a ponúkne vám, čo práve potrebujete. Sladkú šťavnatosť, bohaté telo a chute čokolády, mandlí aj orieškov. Kávová špecialita z farmy Vista Alegre žne vavríny na súťažiach, je žiadaná medzi baristami a nachádza si pevné miesto v domácnostiach Gurmet. Pridajte sa do vybranej spoločnosti obdivovateľov brazílskych čiernych diamatov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,55 € /1000 g 3,65 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 3. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »