Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot

Kód: 796
Hodnotenie: vynikajúci, 1 recenzia

Kto je Aladino Delgado? Skúsený farmár, ktorý v oblasti severozápadného Peru pestuje, zberá a spracováva jedinečnú kávu. Jeho jedenásťhektárová farma sa pripojila k najsilnejšiemu peruánskemu družstvu. To pomáha farmárom s odbytom kávy a zabezpečením spravodlivej ceny. Peru Aladino Delgado je káva, ktorá plní sny. V Peru aj u nás.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,33 € /1000 g 3,23 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 23. 5. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Cajamarca
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Karamel
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Už na prvý pohľad upúta táto káva pozornosť. Jej zrno patrí k tým väčším a vyniká pravidelnými tvarmi. Pri degustácii oceníme plnú chuť s tónmi karamelu, kakaa a orieškov. Citlivejší alebo skúsenejší kávomilci identifikujú podtóny citrusových plodov či jabĺčok. Káva má zamatovú textúru, vytvára príjemnú cremu.

Pôvod kávy

Ako píšeme v úvode, priviezli sme kávu Aladino Delgado z malej plantáže severného Peru. V jednom z dvanástich okresov regiónu Cajamarca - Chontal, sa o kávovníky odrôd bourbon a typica stará obetavý Aladino Delgado. Prečo obetavý? Podľa našich informácií napiera sily nielen na zabezpečenie obživy pre vlastnú početnú rodinu, ale neúnavne pomáha a radí svojim "kolegom". Jedným z dôvodov bude pravdepodobne fakt, že rovnako ako oni vstúpil do miestneho združenia Cenfrocafe, ktorého poslaním je zlepšiť pracovné a životné podmienky farmárov, pomôcť im s marketingom a udržaním vysokej kvality každej produkcie.

Cenfrocafe bolo založené v roku 1999, dnes má okolo 2 tisíc členov a veľmi často zastupuje top finalistov medzinárodných a národných súťaží kvality kávy. Zakladajúci Anselmo Huaman Moreto sa kedysi vyjadril: "Obrovský rozdiel v našich životoch je, že teraz naše deti môžu skutočne ísť do školy, naša káva je na trhu uznávaná pre svoju kvalitu, dostávame primeranú cenu za naše úsilie a naši členovia môžu byť opäť hrdí, že sú poľnohospodármi."

Zastaviť by sme sa mali tiež u okresu Chontal. Práve jeho poloha a prírodné podmienky formujú chuť a vôňu kávy. Chontal leží v hornej časti povodia rieky Huayllabamba v údolí Chunchuca. Podnebie je vlhké, subtropické. Mierne podnebie a úrodná pôda, ktorá nie je obhospodarovaná pomocou pesticídov, priamo nabáda na produkciu zeleniny, ovocia a samozrejme kávy. Tá v roku 1998 rástla na celých 58 percentách obrábanej plochy.

Farma pána Delgada si zvolila mimoriadne zaujímavý spôsob spracovania kávových čerešní. Postup je podobný ako pri bežnej mokrej metóde, len kvasenie sa odohráva v keramických nádobách a sušenie v špeciálnom "skleníku" s riadenou mikroklímou. Vďaka tejto metóde má káva skutočne nezameniteľnú a mnohovrstevnatú chuť.

Peru Aladino Delgado býva oceňovaná na mnohých súťažiach. Do svojej špeciálnej edície si ju vybral tiež reťazec Starbucks. Ako sa píše na jeho webe, môžete ju získať len vo vybraných obchodoch, pretože je dostupná len v obmedzenom množstve.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

7. 1.

Hodnotenie: vynikajúci
užasná káva,, horká sýta chuť... objednávam zas

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA FAZENDA PAREDAO - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA FAZENDA PAREDAO - Micro Lot

Káva z oblasti Cerrado Mineiro sa preslávila intenzívnou vôňou a medovo ovocnou chuťou. Región navyše ako vôbec prvý v Brazílii získal chránené označenie pôvodu, takže o kvalitách kávy nemôže byť pochýb. Zvlášť, keď sa o ňu stará Pedro Humberto Veloso, ktorý sa pestovaniu kávovníkov venuje od roku 1977. Tento mikrolot patrí skrátka ku kávovým delikatesám. Doprajte si! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,28 € /1000 g 3,03 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 23. 5. 2022

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube - zrnková káva

Čo je Las Nubes? Veľká farma položená vysoko v horách. V roku 2005 bola zasiahnutá výbuchom sopky Ilamatepec, napriek tomu sa jej po niekoľkých rokoch podarilo kávovníkové plantáže obnoviť. Čo je dobre, pretože inak by sme netušili, ako fantasticky chutí káva zo západnej časti Salvádoru. Našťastie to vieme. A kto ju ochutná, potvrdí, že je sladká, medovo čokoládová a taktiež mierne ovocná. Skrátka vynikajúca. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,99 € /1000 g 3,10 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 23. 5. 2022

BRAZÍLIA CERRADO BLACK DIAMOND - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA CERRADO BLACK DIAMOND - zrnková káva

Ako nedostupný diamant, ako vzácna delikatesa, ako vysnívané kráľovstvo. Šálka ​​tejto kávy rozohrá fantáziu a ponúkne vám, čo práve potrebujete. Sladkú šťavnatosť, bohaté telo a chute čokolády, mandlí aj orieškov. Kávová špecialita z farmy Vista Alegre žne vavríny na súťažiach, je žiadaná medzi baristami a nachádza si pevné miesto v domácnostiach Gurmet. Pridajte sa do vybranej spoločnosti obdivovateľov brazílskych čiernych diamatov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
28,62 € /1000 g 2,86 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 23. 5. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »