Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Kód: 1433

Najvyššie položené jazero, najväčšie mesto bez cesty, najhlbší kaňon... A tiež jedna z najlepších rozpustných káv. To je Peru, krajina mnohých kontrastov, ktorá má s pestovaním kávovníkov viac než storočné skúsenosti. Tradičný kávový región Puno Norte plodí zrná plnej, čokoládovo-ovocnej chuti. Rovnako špičková je káva v lyofilizovanej podobe. Nestráca nič zo svojich predností a navyše ju stačí zaliať horúcou vodou. Bonus? BIO kvalita!

Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 19. 9. 2019
UPS Dodáme do 19. 9. 2019 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 19. 9. 2019 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 20. 9. 2019 1,79 €
Veľké balenia:
75,75 € s DPH
39,00 € s DPH
21,78 € s DPH
Malé balenia:
10,69 € s DPH
6,02 € s DPH
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Puno Norte
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Ovocie, čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Vymrazovanie
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Peru BIO lyofilizovaná je vyrobená zo 100-percentnej arabiky, jej chuť teda úplne zodpovedá vysoko akostným zrnám z peruánskeho Puno Norte. Nájdete v nej čokoládu a ovocie, sladkosť a príjemnú orieškovú dochuť. Telo je plné, hladké. Po zaliatí horúcou vodou vytvorí káva jemnú cremu.

Pôvod kávy

Máte pred sebou jednodruhovú kávu vysokých hôr, ktoré kedysi dávno obývali bájni Inkovia. Dnes na kávových plantážach v peruánskych Andách hospodária aj ich potomkovia. Spolu s novo prichádzajúcimi farmármi, v úplnej väčšine drobnými roľníkmi, pre ktorých je káva jedným zo zdrojov obživy. Mimo nej pestujú napríklad kukuricu, špargľu, paradajky, zemiaky a Quin. Peruánske poľnohospodárstvo využíva priemyselne vyrábané hnojivá len veľmi okrajovo. Oveľa častejšie sa spolieha na prírodné spôsoby dodávania živín plodinám. A hoci farmári stále bojujú so zastaranou infraštruktúrou, obzvlášť v prípade kávy sa im darí rozvíjať trh mimoriadne úspešne.

Región Puno Norte patrí k tradičným oblastiam na juhu Peru, v ktorých sa kávovníkom skvele darí. Vysoká nadmorská výška spolu s vulkanickým podložím dodávajú tamojšiemu zberu hladké telo a veľmi príjemnú, sladko krémovú chuť. Nie je náhodou, že káva z tejto oblasti žne uznania na svetových súťažiach a je podporovaná národnou kávovou organizáciou. Plody kávovníkov spracovávajú farmári takzvaným premývaním. Nasypú ich do nádrží s vodou, pretlačia drviacimi plechmi a zbavené červenej šupky presypú do kvasných nádob. V nich zostáva káva po niekoľko hodín až dní. Fermentácia sa postará o rozpustenie sladkej dužiny a uvoľnenie zrniek. Zelená káva je nakoniec sušená buď na priamom slnku, alebo v sušičkách.

Cesta k lyofilizovanej rozpustnej káve je však oveľa dlhšia. Zelené zrná je potrebné upražiť a uvariť. Vzniknutá tekutina sa necháva odpariť až do konzistencie sirupu. Takýto koncentrát prechádza lyofilizáciou, teda zmrazením za zníženého tlaku vzduchu. Hmota mrazená na -40 °C je rozomletá a v prostredí s nízkym tlakom (v lyofilizačno vákuovej komore) zbavená molekúl vody. Sublimácia sa postará o zachovanie všetkých senzorických vlastností kávy. Výsledkom sú veľké kryštály s hladkým povrchom.

Lyofilizovaná rozpustná káva sa na trhu objavila v roku 1937. Jej popularita od tej doby neklesá. Veď celá polovica svetovej produkcie kávy je určená na výrobu rozpustnej varianty. Táto je jedna z najlepších!

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Pre optimálnu prípravu vyberte malý hrnček s obsahom 90 ml.
  2. Použite 1 alebo 2 lyžičky kávy a zalejte prevarenou vodou s teplotou 90 °C. Vriaca voda pripraví kávu o jej výraznú chuť.
  3. Na prípravu kávy vždy použite čerstvú vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


FRANCÚZSKA VANILKA rozpustná káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

FRANCÚZSKA VANILKA rozpustná káva

Vanilka je snáď najrozšírenejším korením na svete. Európania ju milujú od 16. storočia, ale starí Aztékovia a Toltékovia poznali vanilku ďaleko skôr. Francúzska čiže bourbonská vanilka sa dováža z ostrova Réunion. Jej pestovanie, zber aj spracovanie je náročné, takže ani cena nie je práve ľudová. Vy si ju teraz ale rozhodne nenechajte ujsť - v káve z Ekvádoru! Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 19. 9. 2019
Veľké balenia:
26,83 € s DPH
14,40 € s DPH
8,26 € s DPH
Malé balenia:
4,29 € s DPH
2,63 € s DPH

EKVÁDOR rozpustná káva 100% robusta
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EKVÁDOR rozpustná káva 100% robusta

Hádajte, koľko instantnej kávy ročne vypijú Francúzi. A Slováci? Niekoľkonásobne viac! Asi vďaka jednoduchej príprave, asi vďaka okúzleniu tým krátkym a rýchlym rozpustením voňavých kryštálikov v šálke... Aby bolo z čoho vyberať dovážame z Ekvádoru kávu silnú a výrazne citrusovú. Hodí sa pre chvíle intenzívnej práce takisti ako na relaxovanie. Stopercentnú rozpustnú Robustu by ste mali vyskúšať. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 19. 9. 2019
Veľké balenia:
27,30 € s DPH
14,63 € s DPH
8,38 € s DPH
Malé balenia:
4,36 € s DPH
2,66 € s DPH
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »