Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Kód: 1433

Najvyššie položené jazero, najväčšie mesto bez cesty, najhlbší kaňon... A tiež jedna z najlepších rozpustných káv. To je Peru, krajina mnohých kontrastov, ktorá má s pestovaním kávovníkov viac než storočné skúsenosti. Tradičný kávový región Puno Norte plodí zrná plnej, čokoládovo-ovocnej chuti. Rovnako špičková je káva v lyofilizovanej podobe. Nestráca nič zo svojich predností a navyše ju stačí zaliať horúcou vodou. Bonus? BIO kvalita!

Veľké balenia:
Malé balenia:
85,40 € /1000 g 8,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Puno Norte
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Vymrazovanie
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Káva Peru BIO lyofilizovaná je vyrobená zo 100-percentnej arabiky, jej chuť teda úplne zodpovedá vysoko akostným zrnám z peruánskeho Puno Norte. Nájdete v nej čokoládu a ovocie, sladkosť a príjemnú orieškovú dochuť. Telo je plné, hladké. Po zaliatí horúcou vodou vytvorí káva jemnú cremu.

Pôvod kávy

Máte pred sebou jednodruhovú kávu vysokých hôr, ktoré kedysi dávno obývali bájni Inkovia. Dnes na kávových plantážach v peruánskych Andách hospodária aj ich potomkovia. Spolu s novo prichádzajúcimi farmármi, v úplnej väčšine drobnými roľníkmi, pre ktorých je káva jedným zo zdrojov obživy. Mimo nej pestujú napríklad kukuricu, špargľu, paradajky, zemiaky a Quin. Peruánske poľnohospodárstvo využíva priemyselne vyrábané hnojivá len veľmi okrajovo. Oveľa častejšie sa spolieha na prírodné spôsoby dodávania živín plodinám. A hoci farmári stále bojujú so zastaranou infraštruktúrou, obzvlášť v prípade kávy sa im darí rozvíjať trh mimoriadne úspešne.

Región Puno Norte patrí k tradičným oblastiam na juhu Peru, v ktorých sa kávovníkom skvele darí. Vysoká nadmorská výška spolu s vulkanickým podložím dodávajú tamojšiemu zberu hladké telo a veľmi príjemnú, sladko krémovú chuť. Nie je náhodou, že káva z tejto oblasti žne uznania na svetových súťažiach a je podporovaná národnou kávovou organizáciou. Plody kávovníkov spracovávajú farmári takzvaným premývaním. Nasypú ich do nádrží s vodou, pretlačia drviacimi plechmi a zbavené červenej šupky presypú do kvasných nádob. V nich zostáva káva po niekoľko hodín až dní. Fermentácia sa postará o rozpustenie sladkej dužiny a uvoľnenie zrniek. Zelená káva je nakoniec sušená buď na priamom slnku, alebo v sušičkách.

Cesta k lyofilizovanej rozpustnej káve je však oveľa dlhšia. Zelené zrná je potrebné upražiť a uvariť. Vzniknutá tekutina sa necháva odpariť až do konzistencie sirupu. Takýto koncentrát prechádza lyofilizáciou, teda zmrazením za zníženého tlaku vzduchu. Hmota mrazená na -40 °C je rozomletá a v prostredí s nízkym tlakom (v lyofilizačno vákuovej komore) zbavená molekúl vody. Sublimácia sa postará o zachovanie všetkých senzorických vlastností kávy. Výsledkom sú veľké kryštály s hladkým povrchom.

Lyofilizovaná rozpustná káva sa na trhu objavila v roku 1937. Jej popularita od tej doby neklesá. Veď celá polovica svetovej produkcie kávy je určená na výrobu rozpustnej varianty. Táto je jedna z najlepších!

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Pre optimálnu prípravu vyberte malý hrnček s obsahom 90 ml.
  2. Použite 1 alebo 2 lyžičky kávy a zalejte prevarenou vodou s teplotou 90 °C. Vriaca voda pripraví kávu o jej výraznú chuť.
  3. Na prípravu kávy vždy použite čerstvú vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva

Netrepať, pomiešať. Rozpustnú kávu pripravíte žmurknutím oka. Ekvádorská špecialitka z andskej vysočiny obsahuje ako aj nežnú Arabiku, tak aj silnú Robustu. Presne pol na pol. Vďaka tomu je jej výsledná chuť vyvážená, príjemne vínovo citrusová. Možno v nej odhalíte aj niečo z divokosti a pestrosti tamojšej prírody. Ekvádor je totiž zemou s najväčšou biodiverzitou na meter štvorcového na svete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
37,25 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Lyofilizovanie nie je žiadnym zaklínadlom, ktoré má zákazníka popliesť. Práve naopak. Keď narazíte na rozpustnú kávu spracovanú lyofilizáciou, neváhajte ju ochutnať. Bude totiž lahodná, mnohovrstevnatá a vyvážená. V prípade Tanzánia BIO v nej nájdete tóny ovocia a čokolády. Pripravte si obľúbený hrnček, horúcu vodu a lyžičku: váš deň môže začať! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
84,35 € /1000 g 8,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024

Kolumbia - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Kolumbia - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

O kolumbijskej arabike sa vie, že má jemnú, čokoládovo-orieškovú chuť. Presne taká je aj táto rozpustná verzia. Obľúbi si ju každý, kto túži po skvelej a zároveň veľmi rýchlo pripravenej šálke. Instantná káva je navyše perfektná na prípravu populárneho dalgona coffee alebo ľadovej kávy. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
76,60 € /1000 g 7,65 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »