Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Kód: 1554

Lyofilizovanie nie je žiadnym zaklínadlom, ktoré má zákazníka popliesť. Práve naopak. Keď narazíte na rozpustnú kávu spracovanú lyofilizáciou, neváhajte ju ochutnať. Bude totiž lahodná, mnohovrstevnatá a vyvážená. V prípade Tanzánia BIO v nej nájdete tóny ovocia a čokolády. Pripravte si obľúbený hrnček, horúcu vodu a lyžičku: váš deň môže začať!

Veľké balenia:
Malé balenia:
84,35 € /1000 g 8,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Tanzánia
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Mt.Oldeani
Nadm. výška
Nadm. výška:
1540m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Vymrazovanie
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Rozpustná káva Tanzánia BIO lyofilizovaná patrí k tým, ktoré potešia ako skvelou chuťou, tak bleskovou prípravou. Spracovanie takzvaným vymrazovaním jej neubralo ani arómu, ani farebnosť, ktorá poteší vaše ústa. Poctivá a jemná arabika kombinovaná so šťavnatým ovocím a čokoládou si každého kávomilca získa v prvom dúšku.

Pôvod kávy

Kto holduje safari, ten Mountain Oldeani dosť možno pozná. Vyhlásené hory Tanzánie so slávnym, dnes už vyhasnutým, vulkánom Ngorongoro sú považované za ôsmy div sveta. Oblasť severnej Tanzánie tak láka pozornosť turistov a odborníkov na divokú faunu z celého sveta. A priťahuje aj spracovateľov kávy. Pretože miestni farmári produkujú zrno vynikajúcich parametrov.

Káva je pre Tanzániu najvýznamnejšou exportnou komoditou, krajina ročne produkuje 30 - 40 000 ton, z toho 70% tvorí arabika, 30% robusta.

Kávovníky (Coffea arabica), o ktoré sa v prevažnej väčšine starajú drobní farmári, sú zberané medzi októbrom a februárom. Oficiálne dáta spomínajú viac ako štvrť milióna ľudí, ktorí sa v kávovom priemysle pohybujú. Pre Tanzáncov je však káva veľmi drahá (ročná spotreba sa udáva pod 10% celkovej produkcie), radšej preto konzumujú čaj.

Cesta, ktorú káva urazí, kým sa z nej stane lyofilizovaný produkt, je dlhá a náročná. Aby bol výsledok excelentný, musí každý spracovateľ dbať na dôkladnosť a najvyššiu kvalitu svojho výrobku. Kávové čerešne žnú farmári v Tanzánii niekoľkokrát po sebe, tak, ako postupne dozrievajú. Metódou takzvaného premývania odstránia ich šupku aj obaly, uvoľnia zelené zrná a nechajú ich niekoľko hodín fermentovať vo vode. Keď úrodu usušia, môžu kávu predať.

Ďalším krokom na ceste k lyofilizovanej káve je praženie. Aj na ňom záleží, akú arómu si káva uchová a akou chuťou poteší konzumentov. Na praženie nadväzuje príprava silného extraktu, ktorý je potrebné usušiť, aby vznikol "prášok" rozpustný vo vode. Jedným zo spôsobov je takzvané sprejovanie - rozstrekovanie extraktu v horúcom vzduchu. Druhým, náročnejším, potom lyofilizovanie. Pri ňom je kávový extrakt hlboko zmrazený a za nízkeho tlaku "vysušený" sublimáciou (zmena pevného skupenstva v plynné). Takto vyrobenú rozpustnú kávu spoznáte ako podľa vzhľadu (veľké, hladké kryštáliky), tak podľa chuti (plnej, harmonickej, vrstevnatej) a arómy (silnej).

Lyofilizovaná káva vyrobená z Tanzánskeho zrna patrí k vysoko kvalitným a žiadaným. Naviac je v BIO kvalite, takže ani pestovanie kávovníkov, ani spracovanie kávy nemá negatívne dopady na životné prostredie.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Pre optimálnu prípravu vyberte malý hrnček s obsahom 90 ml.
  2. Použite 1 alebo 2 lyžičky kávy a zalejte prevarenou vodou s teplotou 90 °C. Vriaca voda pripraví kávu o jej výraznú chuť.
  3. K príprave kávy vždy použite čerstvú vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva

Netrepať, pomiešať. Rozpustnú kávu pripravíte žmurknutím oka. Ekvádorská špecialitka z andskej vysočiny obsahuje ako aj nežnú Arabiku, tak aj silnú Robustu. Presne pol na pol. Vďaka tomu je jej výsledná chuť vyvážená, príjemne vínovo citrusová. Možno v nej odhalíte aj niečo z divokosti a pestrosti tamojšej prírody. Ekvádor je totiž zemou s najväčšou biodiverzitou na meter štvorcového na svete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
37,25 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Najvyššie položené jazero, najväčšie mesto bez cesty, najhlbší kaňon... A tiež jedna z najlepších rozpustných káv. To je Peru, krajina mnohých kontrastov, ktorá má s pestovaním kávovníkov viac než storočné skúsenosti. Tradičný kávový región Puno Norte plodí zrná plnej, čokoládovo-ovocnej chuti. Rovnako špičková je káva v lyofilizovanej podobe. Nestráca nič zo svojich predností a navyše ju stačí zaliať horúcou vodou. Bonus? BIO kvalita! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
85,40 € /1000 g 8,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024

Kolumbia - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Kolumbia - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

O kolumbijskej arabike sa vie, že má jemnú, čokoládovo-orieškovú chuť. Presne taká je aj táto rozpustná verzia. Obľúbi si ju každý, kto túži po skvelej a zároveň veľmi rýchlo pripravenej šálke. Instantná káva je navyše perfektná na prípravu populárneho dalgona coffee alebo ľadovej kávy. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
76,60 € /1000 g 7,65 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 28. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »