Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PERU FINCA EL HIGUERON - Micro Lot

Kód: 1408

Krajina vysokých Ánd, domov starovekých kultúr a mnohých etnických skupín. To je Peru, producent kávy s typicky jasnou kyslosťou, so sladkými tónmi karamelu, čokolády aj orieškov. Ochutnajte úrodu Fernanda Cordova Cordovy. Majiteľ plantáže starajúci sa o kávovníky v horách na severe jej venoval maximálnu starostlivosť. Jedinečný mikrolot je tak presným odrazom tamojšej klímy, prírody a lásky ku káve.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,95 € /1000 g 3,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Cajamarca
Nadm. výška
Nadm. výška:
1050 - 1800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kávu Peru Finca El Higueron SHB EP možno opísať ako sladkú, krémovú, so zreteľnými tónmi karamelu, mliečnej čokolády a bobuľovitého ovocia. Pretože ide o 100-percentnú arabiku, môžete očakávať jemnú, nižšiu cremu.

Pôvod kávy

Vysokohorská káva (označená SHG - Strictly High Grow) je takmer vždy zárukou vysokej kvality. V prípade Peru Finca El Higueron SHB EP sa táto jej výhoda spája ešte s inými. Je to totiž mikrolot, teda káva s rodokmeňom. Zberov so zreteľným pôvodom nebýva veľa, a preto patrí k vysoko žiadaným a len v obmedzenom množstve dostupným. Svojim zákazníkom ich dodávajú drobní farmári. K zrnkám vždy "pribalia" informácie o polohe a podmienkach plantáže, spôsobe zberu, odrode... Vďaka tomu si každý kávomilec urobí dokonalú predstavu o konkrétnej kávovej oblasti a môže si vychutnávať rozdiely jednotlivých lokalít priamo vo svojej šálke.

Konkrétne túto kávu sme priviezli z peruánskeho regiónu Cajamarca, čo je jedna z tradičných pestovateľských zón. Leží v severnej časti Ánd, charakterizuje ju veľmi úrodná pôda, polosuchá, polochladná klíma s jarnými a letnými zrážkami a veľmi príjemnými teplotami (v najchladnejších mesiacoch, teda v júni a júli, sa pohybujú okolo 21 °C). Provincia San Ignacio je pestovaniu kávovníkov úplne zasvätená. Prevažná väčšina farmárov využíva zásady organického poľnohospodárstva, pracuje s princípmi udržateľnosti a Fair Trade. Nie inak je tomu v prípade podniku pána Fernanda Cordova Cordovy.

Jeho plantáž sa zameriava na pestovanie kávovníkov odrody Bourbon. Je známa vysokou výnosnosťou a sladkou, komplexnou chuťou s iskrivou kyslosťou. Je pravdou, že aj napriek vynikajúcej chuťovej vlastnosti sa v celosvetovom meradle dostáva trochu do pozadia. Vytláčajú ju jej mutácie ako napríklad Caturra, Pacas alebo Tekisic. Kríky na Fernandovej farme oberajú robotníci medzi augustom a novembrom. Aby vybrali vždy len zrelé zrná, vyrážajú medzi kávovníky každý deň. Úrodu potom spracujú takzvaným premývaním. Červené bobule nasypú do lúpacieho stroja, ktorý ich zbaví vrchnej pevnej šupky. Potom putujú do barelov s vodou. V nich niekoľko dní kvasia. Počas tohto prirodzeného procesu sa sladká dužina obaľujúca kávové zrnká takmer úplne rozpustí. Ich očistenie je potom vykonané premytím. Nasleduje sušenie zelenej kávy na slnku alebo v sušičke. Premývaný spôsob spracovania zberu produkuje kávu ľahkú, ovocnú a len mierne kyslú.

Fernando Cordova Cordova je spolu s ďalšími majiteľmi menších plantáží združený v Cooperativa Agraria Cafetalera. Organizácia založená v roku 1966 sa stala najvýznamnejším družstvom v regióne. Jej cieľom je pomôcť farmárom rozvíjať svoju obživu spôsobom harmonickým, spravodlivým, šetrným k životnému prostrediu a v neposlednom rade ziskovým. Prispieva tak k zlepšeniu socio-ekonomickej situácie rodín svojich viac ako 200 členov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


COLUMBIA HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

COLUMBIA HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot

V juhozápadnej Kolumbie, na sopečnej pôde vysokých hôr, dozrieva káva. Na tom by nebolo nič zvláštneho. Červené bobule v sebe samozrejme skrývajú zrnká jedinečnej chuti a vône. Také nikde inde na svete nerastú. Preto patrí mikrolot z oblasti Huila k najvyhľadávanejším. Stoja za tým ženy z 21 fariem, ktoré vďaka našim maškrtným jazýčkom pošlú svoje deti do škôl a zabezpečia im služby lekára. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
42,95 € /1000 g 4,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva

Mocha označuje čokoládovú farbu, jemnú rukavičku alebo kávu pestovanú v Arábii. Sme presvedčení, že Ethiopie Sidamo Mocha v sebe spája všetky tri významy. Ide totiž o jednu z najčokoládovejších káv na svete, delikátne jemnú a do Jemenu kedysi exportovanú lahôdku. Stredne silnú arabiku s uchvacujúcou vôňou si zapamätáte po prvom ochutnaní. A už nikdy sa jej nevzdáte. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,35 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot

Ak chcete vedieť, ako chutí jedna z najlepších peruánskych káv, smelo do toho! Peru SHB EP Finca Rosenheim vás nadchne v prvom dúšku. Jej výnimočnosť sa ukrýva v ovocných tónoch sprevádzaných čokoládovo-škoricovou dochuťou. Aróma je nádherne kvetinová, kyselinka veľmi nenápadná. Káva z farmy rodiny Rosenheimovcov okrem toho získala certifikáciu Rainforest Alliance. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,20 € /1000 g 3,40 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »