Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PERU FINCA EL HIGUERON - Micro Lot

Kód: 1408

Krajina vysokých Ánd, domov starovekých kultúr a mnohých etnických skupín. To je Peru, producent kávy s typicky jasnou kyslosťou, so sladkými tónmi karamelu, čokolády aj orieškov. Ochutnajte úrodu Fernanda Cordova Cordovy. Majiteľ plantáže starajúci sa o kávovníky v horách na severe jej venoval maximálnu starostlivosť. Jedinečný mikrolot je tak presným odrazom tamojšej klímy, prírody a lásky ku káve.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Cajamarca
Nadm. výška
Nadm. výška:
1050 - 1800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kávu Peru Finca El Higueron SHB EP možno opísať ako sladkú, krémovú, so zreteľnými tónmi karamelu, mliečnej čokolády a bobuľovitého ovocia. Pretože ide o 100-percentnú arabiku, môžete očakávať jemnú, nižšiu cremu.

Pôvod kávy

Vysokohorská káva (označená SHG - Strictly High Grow) je takmer vždy zárukou vysokej kvality. V prípade Peru Finca El Higueron SHB EP sa táto jej výhoda spája ešte s inými. Je to totiž mikrolot, teda káva s rodokmeňom. Zberov so zreteľným pôvodom nebýva veľa, a preto patrí k vysoko žiadaným a len v obmedzenom množstve dostupným. Svojim zákazníkom ich dodávajú drobní farmári. K zrnkám vždy "pribalia" informácie o polohe a podmienkach plantáže, spôsobe zberu, odrode... Vďaka tomu si každý kávomilec urobí dokonalú predstavu o konkrétnej kávovej oblasti a môže si vychutnávať rozdiely jednotlivých lokalít priamo vo svojej šálke.

Konkrétne túto kávu sme priviezli z peruánskeho regiónu Cajamarca, čo je jedna z tradičných pestovateľských zón. Leží v severnej časti Ánd, charakterizuje ju veľmi úrodná pôda, polosuchá, polochladná klíma s jarnými a letnými zrážkami a veľmi príjemnými teplotami (v najchladnejších mesiacoch, teda v júni a júli, sa pohybujú okolo 21 °C). Provincia San Ignacio je pestovaniu kávovníkov úplne zasvätená. Prevažná väčšina farmárov využíva zásady organického poľnohospodárstva, pracuje s princípmi udržateľnosti a Fair Trade. Nie inak je tomu v prípade podniku pána Fernanda Cordova Cordovy.

Jeho plantáž sa zameriava na pestovanie kávovníkov odrody Bourbon. Je známa vysokou výnosnosťou a sladkou, komplexnou chuťou s iskrivou kyslosťou. Je pravdou, že aj napriek vynikajúcej chuťovej vlastnosti sa v celosvetovom meradle dostáva trochu do pozadia. Vytláčajú ju jej mutácie ako napríklad Caturra, Pacas alebo Tekisic. Kríky na Fernandovej farme oberajú robotníci medzi augustom a novembrom. Aby vybrali vždy len zrelé zrná, vyrážajú medzi kávovníky každý deň. Úrodu potom spracujú takzvaným premývaním. Červené bobule nasypú do lúpacieho stroja, ktorý ich zbaví vrchnej pevnej šupky. Potom putujú do barelov s vodou. V nich niekoľko dní kvasia. Počas tohto prirodzeného procesu sa sladká dužina obaľujúca kávové zrnká takmer úplne rozpustí. Ich očistenie je potom vykonané premytím. Nasleduje sušenie zelenej kávy na slnku alebo v sušičke. Premývaný spôsob spracovania zberu produkuje kávu ľahkú, ovocnú a len mierne kyslú.

Fernando Cordova Cordova je spolu s ďalšími majiteľmi menších plantáží združený v Cooperativa Agraria Cafetalera. Organizácia založená v roku 1966 sa stala najvýznamnejším družstvom v regióne. Jej cieľom je pomôcť farmárom rozvíjať svoju obživu spôsobom harmonickým, spravodlivým, šetrným k životnému prostrediu a v neposlednom rade ziskovým. Prispieva tak k zlepšeniu socio-ekonomickej situácie rodín svojich viac ako 200 členov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PERU ANDES GOLD zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
24,09 € /1000 g 2,41 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 29. 9. 2020

SALVADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SALVADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA - zrnková káva

Sladká káva z družstva Santa Adelaida poteší každého, kto vyhľadáva výnimočné laskominy pre výnimočné okamihy. Upražili sme ju tak, aby sme nechali vyniknúť atraktívne tóny hroznového vína, kakaa a marcipánu. Ešte kým túto premývanú salvádorskú dobrotu použijete pre prípravu espressa alebo cold brew, všimnite si nádherných, pravideľných zrn. Ich tajomstvo odhalíte okamžite po namletí. Káva bude rozvoniavať celou miestnosťou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
42,68 € /1000 g 4,27 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 29. 9. 2020

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube - zrnková káva

Čo je Las Nubes? Veľká farma položená vysoko v horách. V roku 2005 bola zasiahnutá výbuchom sopky Ilamatepec, napriek tomu sa jej po niekoľkých rokoch podarilo kávovníkové plantáže obnoviť. Čo je dobre, pretože inak by sme netušili, ako fantasticky chutí káva zo západnej časti Salvádoru. Našťastie to vieme. A kto ju ochutná, potvrdí, že je sladká, medovo čokoládová a taktiež mierne ovocná. Skrátka vynikajúca. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
28,13 € /1000 g 2,81 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 29. 9. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »