Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PERU FINCA EL HIGUERON - Micro Lot

Kód: 1408

Krajina vysokých Ánd, domov starovekých kultúr a mnohých etnických skupín. To je Peru, producent kávy s typicky jasnou kyslosťou, so sladkými tónmi karamelu, čokolády aj orieškov. Ochutnajte úrodu Fernanda Cordova Cordovy. Majiteľ plantáže starajúci sa o kávovníky v horách na severe jej venoval maximálnu starostlivosť. Jedinečný mikrolot je tak presným odrazom tamojšej klímy, prírody a lásky ku káve.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,95 € /1000 g 3,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Cajamarca
Nadm. výška
Nadm. výška:
1050 - 1800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kávu Peru Finca El Higueron SHB EP možno opísať ako sladkú, krémovú, so zreteľnými tónmi karamelu, mliečnej čokolády a bobuľovitého ovocia. Pretože ide o 100-percentnú arabiku, môžete očakávať jemnú, nižšiu cremu.

Pôvod kávy

Vysokohorská káva (označená SHG - Strictly High Grow) je takmer vždy zárukou vysokej kvality. V prípade Peru Finca El Higueron SHB EP sa táto jej výhoda spája ešte s inými. Je to totiž mikrolot, teda káva s rodokmeňom. Zberov so zreteľným pôvodom nebýva veľa, a preto patrí k vysoko žiadaným a len v obmedzenom množstve dostupným. Svojim zákazníkom ich dodávajú drobní farmári. K zrnkám vždy "pribalia" informácie o polohe a podmienkach plantáže, spôsobe zberu, odrode... Vďaka tomu si každý kávomilec urobí dokonalú predstavu o konkrétnej kávovej oblasti a môže si vychutnávať rozdiely jednotlivých lokalít priamo vo svojej šálke.

Konkrétne túto kávu sme priviezli z peruánskeho regiónu Cajamarca, čo je jedna z tradičných pestovateľských zón. Leží v severnej časti Ánd, charakterizuje ju veľmi úrodná pôda, polosuchá, polochladná klíma s jarnými a letnými zrážkami a veľmi príjemnými teplotami (v najchladnejších mesiacoch, teda v júni a júli, sa pohybujú okolo 21 °C). Provincia San Ignacio je pestovaniu kávovníkov úplne zasvätená. Prevažná väčšina farmárov využíva zásady organického poľnohospodárstva, pracuje s princípmi udržateľnosti a Fair Trade. Nie inak je tomu v prípade podniku pána Fernanda Cordova Cordovy.

Jeho plantáž sa zameriava na pestovanie kávovníkov odrody Bourbon. Je známa vysokou výnosnosťou a sladkou, komplexnou chuťou s iskrivou kyslosťou. Je pravdou, že aj napriek vynikajúcej chuťovej vlastnosti sa v celosvetovom meradle dostáva trochu do pozadia. Vytláčajú ju jej mutácie ako napríklad Caturra, Pacas alebo Tekisic. Kríky na Fernandovej farme oberajú robotníci medzi augustom a novembrom. Aby vybrali vždy len zrelé zrná, vyrážajú medzi kávovníky každý deň. Úrodu potom spracujú takzvaným premývaním. Červené bobule nasypú do lúpacieho stroja, ktorý ich zbaví vrchnej pevnej šupky. Potom putujú do barelov s vodou. V nich niekoľko dní kvasia. Počas tohto prirodzeného procesu sa sladká dužina obaľujúca kávové zrnká takmer úplne rozpustí. Ich očistenie je potom vykonané premytím. Nasleduje sušenie zelenej kávy na slnku alebo v sušičke. Premývaný spôsob spracovania zberu produkuje kávu ľahkú, ovocnú a len mierne kyslú.

Fernando Cordova Cordova je spolu s ďalšími majiteľmi menších plantáží združený v Cooperativa Agraria Cafetalera. Organizácia založená v roku 1966 sa stala najvýznamnejším družstvom v regióne. Jej cieľom je pomôcť farmárom rozvíjať svoju obživu spôsobom harmonickým, spravodlivým, šetrným k životnému prostrediu a v neposlednom rade ziskovým. Prispieva tak k zlepšeniu socio-ekonomickej situácie rodín svojich viac ako 200 členov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot

Kto je Aladino Delgado? Skúsený farmár, ktorý v oblasti severozápadného Peru pestuje, zberá a spracováva jedinečnú kávu. Jeho jedenásťhektárová farma sa pripojila k najsilnejšiemu peruánskemu družstvu. To pomáha farmárom s odbytom kávy a zabezpečením spravodlivej ceny. Peru Aladino Delgado je káva, ktorá plní sny. V Peru aj u nás. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,65 € /1000 g 3,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

BRAZÍLIA FAZENDA PAREDAO - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA FAZENDA PAREDAO - Micro Lot

Káva z oblasti Cerrado Mineiro sa preslávila intenzívnou vôňou a medovo ovocnou chuťou. Región navyše ako vôbec prvý v Brazílii získal chránené označenie pôvodu, takže o kvalitách kávy nemôže byť pochýb. Zvlášť, keď sa o ňu stará Pedro Humberto Veloso, ktorý sa pestovaniu kávovníkov venuje od roku 1977. Tento mikrolot patrí skrátka ku kávovým delikatesám. Doprajte si! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,45 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

KOLUMBIA EXCELSO NARINO - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA EXCELSO NARINO - Micro Lot

Aká asi bude káva z drsných hôr západnej Kolumbie? Ochutnajte mikrolot Narino. Zistíte, že je elegantne krémová, bohato čokoládová, trstinovo sladká, v závere sviežo ovocná. Jedinečná chuť aj aróma sú dielom nehostinných podmienok kombinovaných s vulkanickou pôdou a šetrným spracovaním kávových čerešní. Malí farmári sa o svoju kávu dokážu výborne postarať. Presvedčte sa sami. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,95 € /1000 g 3,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »