Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva

Kód: 1418

Provinciu preslávenú produkciou citrusov a kávy nájdete v centrálnej oblasti Peru. Prvý Európania zavítali do Chanchamayo v polovici 17. storočia a rovno v nej založili osadu. Dnes sa káva z vysokých Ánd do Európy dováža vo veľkom. Popularitu si získava najmä vďaka čokoládovej chuti korunovanej kvapkou citrusovej šťavy, nízkej acidite a BIO kvalite. Ochutnajte jednu z najlepších peruánskych káv!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,63 € /1000 g 3,06 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 23. 5. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Chanchamayo, Junin
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m
Chuť
Chuť:
Citrus, Čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Peru SHB Pichanaki Grade 1 BIO vyniká krásne živým telom, nízkou kyslosťou a atraktívnou kombináciou chutí. Nájdete medzi nimi hutnú čokoládu aj svieže tóny citrusových plodov. Pretože ide o arabiku, počítajte s cremou jemnejšou, ale kompaktnou.

Pôvod kávy

Údolie Chanchamayo leží asi 200 kilometrov od Limy, hlavného mesta Peru. Jeho meno je zrejme odvodené od slova Quechua, čo môže znamenať niečo ako chodiť rýchlo alebo skákať. Oblasťou preteká rovnomenná rieka, býva v nej asi 140 tisíc ľudí a hlavným mestom provincie je La Merced. V každom turistickom sprievodcovi sa navyše dočítate, že Chanchamayo je preslávená vďaka citrusom a káve.
Na celej produkcii Peru sa Chanchamayo podieľa približne 40 percentami. Kávovníky rodu arabika, odrody Typica, sa pestujú v nadmorskej výške okolo 1500 metrov. Zvyčajne rastú v tieni, čo dáva kávovým zrnám príjemnú, mnohovrstevnatú chuť. Typica neplodí toľko, čo iné odrody, na druhú stranu dáva úrodu chuťovo veľmi atraktívnu a žiadanú. V Peru kávovníky zberajú od júna do polovice septembra. Červené kávové bobule pretriedia a spracujú, najčastejšie takzvaným premývaním. Vo vode ich mechanicky zbavia šupky a dužiny, potom ich nechávajú kvasiť vo fermentačných nádobách a nakoniec zelené kávové zrnká sušia.
Konkrétne túto kávu pestuje, spracováva a na trh dodáva družstvo Agroecólogica Cafetalera Pichanaki. V oblasti pracuje od roku 2007, momentálne združuje vyše 300 farmárov a ich prostredníctvom obhospodaruje viac ako 2000 m2 pôdy. Organizácia je certifikovaná v programe Fair Trade. Jej káva teda dosahuje výnimočnej kvality, roľníkom zaisťuje spravodlivé výkupné ceny a zodpovedajúce pracovné podmienky. Podniky označené ako Fair Trade zároveň dbajú na trvalú udržateľnosť svojho podnikania a ohľaduplnosť k životnému prostrediu.
Kávové zrná z Chanchamayo sú tak nielen zdrojom vynikajúcich nápojov jedinečného chuťového profilu, ale aj férového príjmu pre mnoho peruánskych rodín. Káva je najčastejšie vyvážaná do Veľkej Británie, Dánska, Francúzska, Talianska, Švédska a Fínska.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE zrnková káva

Najpopulárnejšia, najzaujímavejšia a najkvalitnejšia. Plantážna káva Monsooned Malabar AA sa právom vyšvihla na prvú priečku medzi všetkými indickými kávami. Ojedinelý proces spracovania, ktorého výsledkom sú nádherné žlté zrná s dymovou a zemitou chuťou, jej dáva punc originality. Ochutnajte kávu, ktorú bičovali vetry a monzúnové dažde! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
29,84 € /1000 g 2,98 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 23. 5. 2022

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MYANMAR PADUAK WASHED AA (BARMA) - zrnková káva

Objav! Premývaná arabika s tak vrstevnatou chuťou, že každý dúšok je zážitkom, nás úplne uchvátila. A sme si istí, že harmóniu čokolády, orechov, korenia a pozor - zeleného čaju - oceníte tiež. Kávový priemysel juhovýchodnej Ázie je na vzostupe, kvalita produkcie konkuruje svetovým plantážam a kávomilci sa usmievajú popod fúzy. Dvojáčkový Myanmar z Paduaku je ďalší skvost do zbierky unikátnych chutí. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,94 € /1000 g 3,49 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 23. 5. 2022

SILNÁ TROJICA - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SILNÁ TROJICA - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy

Dokonale vyvážený pomer jednodruhovej kenskej, indonézskej a indickej výberovej kávy je zárukou dokonale lahodného espressa. Každú sortu totiž pražíme zvlášť a na iný stupeň. Už na prvý pohľad spoznáte svetlejšie a tmavšie zrná a na prvé ochutnanie identifikujete príjemnú ľahkosť a nasládlosť. Vďaka vyššiemu obsahu kofeínu aj chuti jabĺk a horkej čokolády sa toto espresso hodí pre začiatok každého náročného dňa. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,13 € /1000 g 3,61 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 23. 5. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »