Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Vianočná espresso zmes

Kód: 1729

Všetky tóny zimy sme poskladali do jedného akordu vianočnej koledy. Limitovaná edícia espresso zmesi rozohráva štyri samostatne pražené arabiky z ďalekých plantáží, necháva ich tancovať s ľahkosťou a zároveň dokonalou presnosťou. Prinášajú zážitok prestúpený teplom aj mrazom, energiou aj pokojom. Zima je totiž magická a adventný čas obzvlášť. Nešetrí čokoládou, škoricou a vanilkou, štedro rozhadzuje čučoriedky, ríbezle a pomaranče. Stačí ochutnať, podmaní si vás s prvou šálkou, ktorá urobí aj z tajného zobania cukroviniek slávnostný okamih.

Kávu v darčekovom balení zakúpite tu

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
39,05 € /1000 g 3,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 13. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Chuť
Chuť:
Škorica, Horká čokoláda, Pomeranč
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Chuť kávy

Vianočná espresso zmes výberovej zrnkovej kávy je charakterizovaná jedinečnosťou štyroch jednodruhových single origin arabík. Samostatným pražením každej zvlášť tak, aby zmesi poskytla svoju jedinečnosť, sme dosiahli mimoriadneho súladu ich chutí. Špecifický prístup k praženiu spoznáte ako podľa farby zmesi - vyskytujú sa v nej zrna svetlejšie aj tmavšie -, tak predovšetkým podľa jej nezameniteľnej chuti. Na pevnom základe horkej čokolády, vanilky a škorice (evokujúcich zimnú atmosféru) sa jemne rozvíjajú svieže chute čučoriedok, čiernych ríbezlí a pomarančov. V ústach zanecháva príjemnú, vyváženú mnohovrstevnatosť.

Táto espresso zmes je vhodná pre všetky typy espresso prípravy, zaujímavých výsledkov však dosiahnete aj s využitím chemexu alebo filtra.

Pôvod kávy

Ak by sme písali knihu, išlo by o tetralógiu. V prípade Vianočné espresso zmesi zrnkovej kávy totiž bude mať štyri kapitoly. V každej vám predstavíme jednu originálnu arabiku. Na začiatok uveďme, že jednotlivé sorty sme pražili zvlášť a na iný stupeň. Pražili sme ich mnohokrát a opakovane. Ochutnávali, odkladali a znova skúšali. Až do chvíle, keď všetky zvolené arabiky vytvorili jeden nádherný chuťový akord. Takto pripravená espresso zmes sa od takzvaných espress talianských (ktorých zrná sú všetky veľmi tmavé - jednotlivé sorty kávy totiž pražiar pripravoval súčasne, na rovnakú teplotu, po rovnakom čase) líši prítomnosťou rôzne farebných kávových zŕn.

Štvoricu jednodruhových káv sme vyberali veľmi starostlivo. Tak, aby odrážali charakteristiku zimných dní, aby ste v nej rozpoznali vôňu mrazivého rána aj hrejivých popoludní pod perinou. Vychutnajte si limitovanú edíciu inšpirovanú ročnou dobou, kedy príroda spí, ale stále je toľko čo objavovať.

Ako prvú si predstavme arabiku Dominicana AA Juncalito z vysokých hôr Dominikánskej republiky. O tej je známe, že produkuje kávu skutočne skvelú. Avšak v malom množstve. Miestni farmári sa za kávovníkmi vydávajú do neprístupného terénu len niekoľkokrát v roku, a to keď potrebujú kríky skontrolovať, dosadiť alebo zožať. Na umelé hnojivá či postreky môžu zabudnúť. Tak vysoko by ich nevyniesli. Dominikánska káva teda dosahuje kvality kávy z organického poľnohospodárstva, hoci na to zatiaľ žiadne potvrdenie nemá. Viac ako pečiatka nás však bude zaujímať jej chuť. Táto káva je príjemne sladká, aj napriek faktu, že hlavnú úlohu v jej chuti hrajú pomaranče a grepy. Ľahko ich podčiarkuje dochuť čokolády, takže výsledok vyznieva harmonicky a komplexne.

Druhá v partii je Java Jampit A / WP-1X Estates, teda arabika, ktorá priletela z východu exotickej Jávy. Sopečná pôda a rovníkové slnko jej dali do vienka bohatú chuť, svedomité spracovanie najvyššiu kvalitu. Aj táto sorta je pestovaná v kopcoch, farmári zbierajú len zrelé plody, a pretože Jáva nie je ešte úplne elektifikována, veľká časť miestnej produkcie stojí na tradičnej ručnej práci. Ovšem výsledky sú excelentné! Ide o kávu sladkú, čokoládovú a zamatovo vanilkovú. Aróma vykazuje miernu pikantnosť.

Kde sa v espresso zmesi vzala chuť škorice, pýtate sa? Prináša ju India Monsoon Malabar AA Grade, tretia arabika, decentne zemitá, pikantne škoricová. Presne taká rastie v kopcoch na indickom pobreží, kde roľníci vysádzajú tiež kardamóm, klinčeky a práve škoricu. Je navyše spracovaná špeciálnym monzúnovaním, ktoré v zrnách podčiarkuje nezameniteľný chuťový profil.

A nakoniec Kongo Kivu. Nie je posledná preto, že by na nej nezáležalo. Práve naopak - táto arabika celú espresso zmes úžasne korunuje. Dodáva jej pikantnosť aj tóny tmavých lesných plodov a pomarančov. Jej sladko ovocná dochuť patrí k nezabudnuteľným. Ide o sortu z malej rodinnej farmy hospodáriacej vo východných oblastiach KDR. Plantáže sú vysadené v hornatej oblasti, kávníkom sa teda počas rastu dostáva ako slnka, tak aj vetra. Chladné, vlhké noci striedajú horúce dni. Miestna káva tým získava mimoriadnu chuťovú vyváženosť.

Zloženie

Dominicana AA Juncalito
Java Jampit A/WP-1X Estates
Monsoon Malabar AA Grade
Kongo Kivu

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,65 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 13. 12. 2023

SILNÁ TROJICA - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SILNÁ TROJICA - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy

Dokonale vyvážený pomer jednodruhovej kenskej, indonézskej a indickej výberovej kávy je zárukou dokonale lahodného espressa. Každú sortu totiž pražíme zvlášť a na iný stupeň. Už na prvý pohľad spoznáte svetlejšie a tmavšie zrná a na prvé ochutnanie identifikujete príjemnú ľahkosť a nasládlosť. Vďaka vyššiemu obsahu kofeínu aj chuti jabĺk a horkej čokolády sa toto espresso hodí pre začiatok každého náročného dňa. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,75 € /1000 g 3,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 13. 12. 2023

SVIEŽE KVARTETO - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SVIEŽE KVARTETO - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy

Kedykoľvek budete mať chuť na pôžitok popravde pôvabný, kedykoľvek zatúžite po chvíli láskavej ako letmý úsmev, bude tu. Espresso Svieže kvarteto oceníte v dňoch aktívnych, naplnených prácou, športom aj zábavou. Spojením prémiových jednodruhových arabík z Brazílie a Guatemaly vznikla káva šarmantná, príjemne občerstvujúca. Jednotlivé sorty sme pražili zvlášť a tak, aby spoločne súzneli v dokonalej harmónii. V espresse nájdete chuť karamelu, citrusov, orechov aj mliečnej… Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,40 € /1000 g 3,05 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 13. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »