Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ROBUSTA INDONESIE BENGKULU - zrnková káva

Kód: 1211

Prvé sadenice kávy poslal do Indonézie vnútrozemský guvernér. Na prelome 17. a 18. storočia tak dal vzniknúť veľa plantážam, ich skvelú produkciu si vychutnávajú kávomilci po celom svete. Zrnká z vulkanického ostrova Jáva vynikajú výraznou a silnou chuťou. Tamojšia Robusta patrí medzi skutočne expresívne, bohaté kávy. Baristi o nej hovoria ako jednej z najlepších na svete. Tešte sa - vaša šálka bude sviežo ovocná a plná povzbudzujúceho kofeínu.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
21,70 € /1000 g 2,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 13. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Jáva/Indonézia
Odroda
Odroda:
Robusta
Región
Región:
Kepahiang
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m
Chuť
Chuť:
Plná, Dymová

Zloženie

Robusta 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Robusta Indonésie je aromatická, plná a výrazná. Pokiaľ ju pripravíte ako espresso, dočkáte sa súdržnej cremy a silnej chute s tónmi ovocia. Jemne, ale napriek tomu výrazne vyznie táto káva na filtre alebo v aeropresse. Kto sa chce "pohrať" môže Robustu testovať v kombinácii s delikátnejšími Arabikami. Je možné s tým dosiahnuť veľmi nezvyčajné chute a káva môže byť po každom trochu inak zaujímavá.

PÔVOD KÁVY

Indonézia si medzi svetovými vývozcami kávy drží prednú pozíciu. Jej produkcie odštartovali snahou vnútrozemských kolonizátorov, a to v roku 1696. Najprv boli plantáže zakladané v západných oblastiach Jávy a Sumatry, koncom 18. storočia potom tiež na Ijenskej planine na východe Jávy. Práve tam sa začala vo väčšom množstve pestovať Robusta, a to ako náhrada za hubovitou chorobou zničené kríky Arabiky. Behom 20. rokov minulého storočia sa Robusta stala miestnou hlavnou kávovou odrodou.

Jávsky poľnohospodári kávovníky pestujú na veľkých plantážach. Päť najväčších (Blawan, Jampit, Pancoer, Kazumas a Tugosari) pokrýva viac, ako 4 tisíc hektárov pôdy. Výhodou takého hospodárstva je schopnosť rýchlo a kvalitne spracovať kávové bobule. Zrelé čerešne sú do závodu dopravené vo veľkých objemoch. Takzvané premývanie, teda mokrý spôsob výroby kávy, ktoré prebieha za prísne kontroly kvality, zaručuje výrazný chuťový profil a krásne, nepoškodené zrná.

Jáva je 13. najväčším ostrovom na svete. Skoro celá je vulkanického pôvodu. Vyhasnuté aj aktívne sopky poskytujú kávovníkom dostatok minerálnych látok podporujúcich ich zdravý rast. Počasie je ovplyvnené tropickými monzúnmi, ktoré striedajú krátke obdobia sucha. Priemerné mesačné teploty sa pohybujú okolo 30°C, skoro nikdy teplota vzduchu na Jáve neklesne pod 18°C.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu namelte na vyhovujúcu hrubosť.

2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5-2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.

3. Kávu zalejte s 95°C teplou vodou.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,05 € /1000 g 2,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 13. 6. 2023

ROBUSTA BRAZÍLIE CONILLION zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA BRAZÍLIE CONILLION zrnková káva

Pripravte si kávu a užívajte si vôňu aj chuť. Majú v sebe jedinečnú stopu plantáže, z ktorého pochádza, aj spôsob spracovania. Odrážajú sa v nich vlastnosti samotnej odrody. Presne ako znalci vína, rozpoznajú znalci kávy Robustu od Arabiky, Brazíliu od Etiópie. Nechajte svoje zmysly hľadať jemné odtiene kávy spracované suchým procesom a sušené pod brazílskym slnkom. Určite objavíte plnú, bohatú chuť s tónmi čokolády. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,65 € /1000 g 2,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 13. 6. 2023

ROBUSTA KONGO DEL KASAI - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA KONGO DEL KASAI - zrnková káva

Diamanty. Centrálnej konžskej provincii leží najväčšie svetové nálezisko priemyslových diamantov. A tiež tam zbierajú kávu, ktorú k vzácnemu pokladu môžeme smelo prirovnať. Nádherné pravidelné zrnká Robusty Kongo dávajú nápoj s plným telom, veľmi ľúbeznou horkosťou a chuťou lieskových orechov. Kyslosť je možné opísať ako strednú. Preto patrí káva z Del Kasai medzi mimoriadne žiadaným. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
18,90 € /1000 g 1,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 13. 6. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »