Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Robusta Java - zrnková káva

Kód: 1775

Jedinečnosť kávy je ukrytá v chuti a vôni. Robusta zo šiesteho najväčšieho ostrova sveta sa môže chváliť oboma. Ešte než ochutnáte, uhranie vás skutočne silnou arómou s ľahkým náznakom palmového cukru. A chuť? Mimoriadna! Pôsobivé vyváženie horké a sladké je dotvárané atraktívnymi tónmi tabaku. Sumatra má milovníkom prvotriednej robusty rozhodne čo povedať.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
21,50 € /1000 g 2,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 30. 9. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Jáva/Indonézia
Odroda
Odroda:
Robusta
Región
Región:
Sumatra
Nadm. výška
Nadm. výška:
800m
Chuť
Chuť:
Tabaková, Silná, Hořko-sladká
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Robusta Java patrí ku kávam, ktoré si zapamätáte po prvom dúšku. Takto výnimočne silnú chuť a neobvykle intenzívnu arómu poskytuje len niekoľko málo sort na svete. Degustácia vám poskytne zážitok horko-sladký, možno prekvapí nízkou kyslosťou a celkom určite ohromí tóny tabaku. V aróme identifikujete sladkosť palmového cukru a príťažlivú vôňu moka.

Pokiaľ ide o prípravu, väčšina kávomilcov kombinuje robustu s jemnejšou arabikou a získava tak jedinečnú domácu espresso zmes. Rozhodne to tiež vyskúšajte. Nezriekajte sa ale ani prípravy v moka kanvičke alebo na filtri. Táto káva si rozhodne zaslúži, aby ste s ňou experimentovali a objavovali jej krásu v mnohých podobách.

Pôvod kávy

Na Sumatre pestujú kávovníky (Coffea arabica) v nadmorských výškach okolo 760 až 1 520 metrov. Znalci tvrdia, že sa tak deje od roku 1884 - prvé plantáže boli založené neďaleko jazera Toba, čo je najväčšie sopečné jazero na svete. Z toho vyplýva, že kríky kávovníkov profitujú z vulkanickej pôdy bohatej na minerálne látky, ale aj horúcej a vlhkej ostrovnej klímy. Pre nízko položené oblasti sú typické časté zrážky, obvykle prichádzajú medzi novembrom a aprílom. Najsuchšími mesiacmi sú na Sumatre máj a október. Práve vtedy kávu Sumatrančania obvykle žnú.

Typický pestovateľ kávy obhospodaruje na Sumatre asi hektárový pozemok. Na zber si najíma robotníkov, ktorí zrelé kávové čerešne šklbú ručne a úrodu tiež ručne spracovávajú. Najčastejšie ju po zbere nechávajú krátko zaschnúť, potom lúpu vrchnú šupku a zrná obalené sladkou dužinou sušia na slnku. Akonáhle ich vlhkosť dosiahne 11-13 percent, zbavia zrná zvyškov dužiny a pripravia ich na export. Výsledkom takéhoto spôsobu spracovania je káva typickej sladkej a harmonickej chuti s veľmi nízkou kyselinkou.

Robusta Java vyniká ako chuťou, tak aj značným obsahom kofeínu: ide o 2,2 – 2,7 percenta. Arabika naproti tomu obsahuje 1,2 - 1,5 percenta kofeínu. Medzi najväčších producentov robusty na svete patrí Vietnam, Brazília a práve Indonézia.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Brazílsku kávu ste už iste ochutnali. Možno bola aj z tradičného regiónu Sul de Minas. Čo takto dať si ju tentoraz bez kofeínu? Šetrná švajčiarska metóda zbavila kávu populárneho alkaloidu, ale ponechala jej prirodzene skvostnú chuť aj arómu. Vaša šálka bude plná čokolády a orechov, sladká, vyvážená a voňavá. Môžete si hju dopriať, koľkokrát len ​​budete chcieť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,80 € /1000 g 3,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 30. 9. 2022

ROBUSTA INDONESIE BENGKULU - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDONESIE BENGKULU - zrnková káva

Prvé sadenice kávy poslal do Indonézie vnútrozemský guvernér. Na prelome 17. a 18. storočia tak dal vzniknúť veľa plantážam, ich skvelú produkciu si vychutnávajú kávomilci po celom svete. Zrnká z vulkanického ostrova Jáva vynikajú výraznou a silnou chuťou. Tamojšia Robusta patrí medzi skutočne expresívne, bohaté kávy. Baristi o nej hovoria ako jednej z najlepších na svete. Tešte sa - vaša šálka bude sviežo ovocná a plná povzbudzujúceho kofeínu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

15% ZĽAVA
Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot

Ak chcete vedieť, ako chutí jedna z najlepších peruánskych káv, smelo do toho! Peru SHB EP Finca Rosenheim vás nadchne v prvom dúšku. Jej výnimočnosť sa ukrýva v ovocných tónoch sprevádzaných čokoládovo-škoricovou dochuťou. Aróma je nádherne kvetinová, kyselinka veľmi nenápadná. Káva z farmy rodiny Rosenheimovcov okrem toho získala certifikáciu Rainforest Alliance. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
33,85 € /1000 g 28,75 € /1000 g 2,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 30. 9. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »