Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ROBUSTA KAMERUN BOYO - zrnková káva

Kód: 1221

Silná, harmonická a horko čokoládová kamerunská robusta si cestu na svetové trhy hľadá ľahko. Niekto hovorí, že si v ničom nezadá so skvelými kávami Južnej Ameriky, iní ju považujú za príkladom osobitosti. Vyskúšajte sami, kam kamerunskú krásavicu zaradíte. Pokiaľ sú vašim chuťovým pohárikom milé nežné tóny lahodného nápoja, pridajte k nej kvalitnú plantážnu arabiku. Voňavého experimentovania netreba sa báť!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kamerun
Odroda
Odroda:
Robusta
Región
Región:
Nkongsamba
Nadm. výška
Nadm. výška:
840m
Chuť
Chuť:
Horká čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Robustu Kamerun podľa harmonickej, plnej chuti so stopou horkej čokolády a milými podtónmi dreva a dymu. Crema je vysoká, kompaktná. Táto káva býva odporúčaná na prípravu espressa - či už samostatne alebo ako súčasť espresso zmesí.

Pôvod kávy

Kde leží Kamerun, nie je tak ťažké vypátrať. Ako a kto tam pestuje kávu, sa už však vie menej. Napriek tomu sa táto krajina rovníkovej Afriky umiestňuje medzi producentmi kávy na veľmi slušných pozíciách. V roku 2014 obsadila 31. priečku.

Kávové plantáže boli v Kamerune založené v roku 1884 nemeckými kolonizátormi. Maximálnu produkciu zaznamenalo miestne hospodárstvo v roku 1990, keď sa Kamerun stal 12. najväčším vývozcom kávy na svete. Pokles výroby je v súčasnej dobe pripisovaný vládnej politike aj globálnej ekonomickej kríze. Krajina sa samozrejme nemieni zmieriť a požiadala o pomoc s riešením Brazíliu a jej kávových špecialistov.

Momentálne je káva jednou z veľa poľnohospodárskych komodít Kamerunu. Hlavnú pozornosť upínajú malí roľníci k bavlne, tabaku a banánom. Ale sú to práve oni, ktorí pestovaniu kávovníkov venujú starostlivosť a úsilie. Pokiaľ ide o druh, väčšina kamerunskej kávy je robusta. Dobre sa jej darí v stredných nadmorských výškach na západe krajiny.

Zber je uskutočnený zvyčajne ručne, červené plody kávovníkov sú zbavené šupky (ktoré prihŕňajú farmári k rastlinám kávovníkov, aby im dodali potrebné živiny). Skutočne malí farmári spracovávajú plody kávovníkov takzvaným suchým procesom, väčšina produkcie ale putuje do centralizovaných staníc, kde je káva premývaná.

V roku 2013 činila produkcia kávy v Kamerune necelých 42 tisíc ton. Robusta sa obvykle vyváža do Belgicka, Portugalska a Francúzska.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Návod na prípravu

1. Kávu namelte na vyhovujúcu hrubosť na prípravu kávy.

2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5-2 kávovej lyžičky (približne 7g) mletej kávy.

3. Kávu zalejte s cca 95 °C teplou vodou.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PERU ANDES GOLD zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
25,40 € /1000 g 2,54 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 22. 10. 2021

ROBUSTA INDONESIE BENGKULU - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDONESIE BENGKULU - zrnková káva

Prvé sadenice kávy poslal do Indonézie vnútrozemský guvernér. Na prelome 17. a 18. storočia tak dal vzniknúť veľa plantážam, ich skvelú produkciu si vychutnávajú kávomilci po celom svete. Zrnká z vulkanického ostrova Jáva vynikajú výraznou a silnou chuťou. Tamojšia Robusta patrí medzi skutočne expresívne, bohaté kávy. Baristi o nej hovoria ako jednej z najlepších na svete. Tešte sa - vaša šálka bude sviežo ovocná a plná povzbudzujúceho kofeínu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

ROBUSTA UGANDA KCFCS - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA UGANDA KCFCS - zrnková káva

V Ugande majú nielen senzačnú úrodnú pôdu a úžasne zručných farmárov, ale aj špeciálny úrad pre rozvoj kávového hospodárstva. To by samozrejme nestačilo, pokiaľ by pestovateľom a výrobcom chýbala radosť, poctivosť a túžba učiť sa nové veci. Našťastie nechýba. Preto je ugandská robusta chuťou plná, bohatá, mierne kyslá a rozkošne dymová. Ochutnajte kávu našlapanú kofeínom, ktorá vynikne ako aj samostatne, tak aj v zmesi s akostnou plantážnou arabikou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,56 € /1000 g 2,36 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 22. 10. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »