Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ROBUSTA MEXICO CHIAPAS BIO - zrnková káva

Kód: 1674

Plantážna robusta v BIO kvalite sa hodí pre chvíle, kedy potrebujete poriadnu dávku povzbudenia, alebo vtedy, keď hodláte trochu experimentovať. V prvom prípade ju pripravte samostatne, v druhom primiešajte k niektorej z arabík. V šálke na vás vždy bude čakať nápoj sladko karamelový, ľahko čokoládový a príjemne ovocný. Mexická robusta je vyvážená a chuťovo bohatá.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,50 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Mexiko
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Chiapas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300-1700m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Karamel, Citrusy
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Zrnkovú kávu Robusta Mexico Chiapas BIO charakterizujú stredná kyslosť, bohatá aróma a tóny čokolády, karamelu a citrusov. V šálke dáva hutnú, vyššiu a kompaktnú cremu.

Pôvod kávy

Chiapas je jeden zo štátov Mexika, pre ktorý je typické vlhké tropické podnebie. V skorších dobách boli jeho nížiny pokryté dažďovým pralesom, ten však musel ustúpiť poľnohospodárskej pôde. Kávovníky sa do krajiny dostali v roku 1954, a to do oblasti Veracruz. O niekoľko desaťročí neskôr boli vysadené prvé plantáže tiež v regióne Chiapas. Ten sa vzápätí stal najväčším producentom kávy v Mexiku. Hoci sa o mexickej káve hovorí poskromne, patrí medzi sorty špičkovej kvality s výrazným ovocným profilom. Miestní farmári obhospodarujú zvyčajne malé, horské plantáže. Uvádza sa, že v Mexiku sa pestovaniu kávovníkov a pridruženému priemyslu venuje okolo pol milióna ľudí. Mexiko je zároveň jedným z najväčších svetových producentov kávy v BIO kvalite.

Plody kávovníkov bývajú spracované premývaním. To znamená, že ich robotníci po zbere transportujú do takzvaných spracovateľských mlynov, kde ich nasypú do vody, ktorej prúd ich pretlačí drviacimi plechmi. Tým sú bobule zbavené pevné šupky a čiastočne tiež sladkej dužiny obaľujúcej zelená zrnká. Ďalším krokom je fermentácia - uvoľnená káva putuje do barelov s vodou, v ktorej zostáva až 36 hodín, počas ktorých sa prirodzeným procesom rozpustia zvyšky slizovitej dužiny a vlákien. Po prepláchnutí rozložia farmári kávu na betónové pláty, kde ju nechajú dobre preschnúť. Sušenie musí zahŕňať aj časté prehrabávanie, aby káva neplesnivela. Keď je aj táto fáza u konca, prichádza k slovu triedenie a balenie.

Spomeňme sa ešte krátko o robuste, ktorá je v niektorých ohľadoch výrazne odlišná od arabiky. Rastlina Coffea robusta (odborne Coffea Canephora) má pôvod v subsaharskej Afrike. Dosahuje výšku až 10 metrov, vykazuje vyšší výnos ako arabika, jej semená obsahujú viac kofeínu (2,7%; arabika 1,5%) a menej cukru. Zároveň je robusta menej náchylná k napádaniu škodcami a počas pestovania teda vyžaduje menej priemyselne vyrábaných postrekov a ošetrujúcich látok.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave.
  2. Na 1 šálku použite aspoň 1,5-2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ROBUSTA INDONESIA FLORE BIO- zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDONESIA FLORE BIO- zrnková káva

Už len kvôli miestu pôvodu by ste mali túto kávu ochutnať. Priviezli sme ju z ostrova Flores, ktorý nielenže má kvetinové meno, navyše produkuje kávu voňavú a sladkú. Miestna robusta dozrieva v tieni vysokých stromov, farmári ju pestujú v režime BIO a spracovávajú tradičným premývaním. Vychutnajte si med, jablká a datle v jednej šálke. Budete navyše obkolesený poriadnou dávkou kofeínu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,30 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

INDIA ROBUSTA PARCHMENT AB BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIA ROBUSTA PARCHMENT AB BIO - zrnková káva

Indické kávy sú vyhľadávané pre svoju zaujímavú chuť, ktorú získavajú vplyvom vynikajúcej klímy a umiestnenia plantáží. Je to vďaka pôsobeniu teplého a vlhkého vzduchu, ku ktorému dochádza v Indii počas monzúnovej sezóny. Toto obdobie trvá niekoľko týždňov a v tomto priebehu kávovníky menia svoju farbu a chuť. Káva India Robusta Parchment vás osloví svojou plnou čokoládovo zemitou chuťou. Patrí medzi kávy s vysokým obsahom kofeínu s miernou kyslosťou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

Robusta Guinea Lokpo - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Robusta Guinea Lokpo - zrnková káva

Macenta, nová spracovateľská stanica na juhovýchode Guiney, má veľké ciele. Chce vyrobiť najlepšiu robustu na svete. Ako sa jej to darí, môžete posúdiť sami. Robusta Guinea Lokpo chutí po mliečnej čokoláde s lieskovými orieškami. Perfektne sa hodí pre domáce espresso zmesi, vyskúšať ju môžete aj filtrovanú. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »