Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ROBUSTA TANZANIA BUKOBA BIO - zrnková káva

Kód: 1676

O robuste sa hovorí, že je drsnejšia a menej vrstevnatá. Až ochutnáte tú z Tanzánie regiónu Kagera, zmeníte názor. Je pravdou, že obsahuje viac kofeínu ako arabika, však v lahodnosti a jemnosti si s ňou nijako nezadá. Ekologicky certifikovaná Robusta Tanzania Bukoba BIO vyniká chuťou orieškov a čokolády, je príjemne krémová a stredne sladká. Vrelo odporúčame k vyskúšaniu.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
25,60 € /1000 g 2,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Tanzánia
Odroda
Odroda:
Robusta
Región
Región:
Kagera
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500 - 2000 m
Chuť
Chuť:
Lieskový oriešok, Horká čokoláda
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Robusta BIO 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Robusta Tanzania Bukoba BIO je nečakane jemná a atraktívna. V jej chuti ľahko objavíte čokoládu, lieskové oriešky a med, v závere prekvapí krémovou, dlho trvajúcou dochuťou. Kyslosť jej takmer chýba. Pokiaľ ide o cremu, v prípade robusty ju získate vyššiu, krásnu a pevnú. Toto je káva vynikajúca pre prípravu espressa, ale nádherne sa rozvinie aj na filtri alebo v aeroprese.

Pôvod kávy

Káva tvorí v hospodárstve Tanzánia výrazný podiel, pretože je jeho najzásadnejšou exportnou plodinou. Ročne krajina vyvezie okolo 40 tisíc ton kávy, z toho asi 70 percent tvorí odroda arabika, 30 potom robusta. A prevažná väčšina tanzánskej robusty pochádza z oblasti Bukoba, ktorá sa nachádza v regióne Kagera. Presne odtiaľ sme Robusta Tanzania Bukoba BIO priviezli.
Do Tanzánie sa kávovníky dostali zrejme v 16. storočí, a to priamo z Etiópie. Bola to práve Kagera, o ktoré je zaznamenané, že ako jediná kávové zrná používala. Tamojší kmeň Haya ich varil, naparoval rôznymi bylinami a žuval. Išlo o vysoko cenený stimulant, o čom svedčí fakt, že sa káva stala platidlom a jej pestovanie bolo možné iba pod bedlivým dohľadom náčelníkov kmeňa.

Kagera sa rozkladá neďaleko rovníka, v severozápadnom rohu Tanzánie, na západnom brehu Viktóriinho jazera. Regionálnym hlavným mestom je Bukoba. Pokiaľ ide o prírodu, oplýva región skutočne divokými kútmi s bohatou faunou a flórou. Vysočina Bukoba poskytuje skvelé klimatické aj pôdne podmienky pre pestovanie banánov, kukurice, ovocných stromov a samozrejme kávovníkov. Väčšina farmárov sa venuje niekoľkých plodinám súčasne a kávovníky tak vysádza do tieňa iných rastlín, čo im zaisťuje ako vlahu, tak živiny z opadaného organického materiálu.

Robusta Tanzania Bukoba BIO bola vypestovaná poľnohospodármi združenými v organizácii Kaderes Peasants založenej v roku 2008. Poskytuje im férové ​​výkupné podmienky a stará sa napríklad o vzdelávanie alebo zdravotníctvo v danej lokalite. Práve vďaka družstvu sa miestni farmári môžu venovať náročnejšiemu, avšak prírode bližšiemu spôsobu pestovania kávovníkov, a to v rámci organického poľnohospodárstva. Ich zber získal certifikát Fair Trade a tiež značku BIO.

Plody kávovníkov spracovávajú premývaním a sušia na priamom slnku. Aby nedošlo ku kontaminácii zrna, sypú robotníci zelenú kávu na čisté plachty rozložené na zemi. Častým prehrabávaním kávy zabraňujú jej plesniveniu a dosahujú vynikajúceho stupňa vlhkosti zrna. Ešte pred balením do 60kilogramových vriec kávu starostlivo pretriedia.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Veľa kofeínu, veľa horkosti. Indická robusta je káva pre veľkých chlapcov a veľké dievčatá. Oceníte ju v prípade dlhých ciest, nudných porád alebo nočných smien. Ale nebojte sa, pod štipľavou chuťou sa odkrýva horká čokoláda a crema je priamo ukážková. Použite robustu ako základ pre espresso. Vhodným pomerom s Arabikou získate veľkú dobrotu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,80 € /1000 g 3,20 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,65 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 21. 6. 2024

ROBUSTA UGANDA KCFCS - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA UGANDA KCFCS - zrnková káva

V Ugande majú nielen senzačnú úrodnú pôdu a úžasne zručných farmárov, ale aj špeciálny úrad pre rozvoj kávového hospodárstva. To by samozrejme nestačilo, pokiaľ by pestovateľom a výrobcom chýbala radosť, poctivosť a túžba učiť sa nové veci. Našťastie nechýba. Preto je ugandská robusta chuťou plná, bohatá, mierne kyslá a rozkošne dymová. Ochutnajte kávu našlapanú kofeínom, ktorá vynikne ako aj samostatne, tak aj v zmesi s akostnou plantážnou arabikou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
25,50 € /1000 g 2,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »