Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ROBUSTA UGANDA KCFCS - zrnková káva

Kód: 1220

V Ugande majú nielen senzačnú úrodnú pôdu a úžasne zručných farmárov, ale aj špeciálny úrad pre rozvoj kávového hospodárstva. To by samozrejme nestačilo, pokiaľ by pestovateľom a výrobcom chýbala radosť, poctivosť a túžba učiť sa nové veci. Našťastie nechýba. Preto je ugandská robusta chuťou plná, bohatá, mierne kyslá a rozkošne dymová. Ochutnajte kávu našlapanú kofeínom, ktorá vynikne ako aj samostatne, tak aj v zmesi s akostnou plantážnou arabikou.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
24,74 € /1000 g 2,47 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 1. 7. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Uganda
Odroda
Odroda:
Robusta
Región
Región:
Bugis
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m
Chuť
Chuť:
Plná, Dymová
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Robusta 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Chuť kávy Robusta Uganda je možné opísať ako plno bohatú. Od ostatných káv sa najviac líši atraktívnou dymovitosťou. Acidita je mierna, zato obsah kofeínu vysoký. Táto káva sa najlepšie hodí na prípravu espressa alebo takzvanej tureckej kávy. Výborne ju uplatníte aj pri miešaní zmesí s plantážnou arabikou.

PÔVOD KÁVY

Uganda je najväčším africkým vývozcom kávy. Prezidentská republika vo vnútrozemí je považovaná za "perlu Afriky" - zrejme od doby, keď ju takto tituloval Winston Churchill. Mierne zvlnená krajina s priemernou nadmorskou výškou 900 metrov oplýva skutočne nádhernú prírodu s veľa druhov divokých zvierat.

Pre pestovanie kávovníkov sú miestne tropické podnebie a na živiny bohatá pôda doslova dary z nebies. Prvé správy o káve v Ugande pochádzajú z 19. storočia a popisujú používanie kávy na posilnenie energie pri ďalekých cestách alebo ako náhradu za cigarety. Historické dokumenty naznačujú, že po druhej svetovej vojne bola káva z Ugandy jediným príjmom podporujúcu spustošenú britskú ekonomiku.

Za najdôležitejšie obdobie sa považujú 80. roky 20. storočia, keď poľnohospodári vysadili skoro takmer 200 hektárov robusty a 33 tisíc hektárov arabiky. V rokoch 1984-1986 financovalo program obnovy kávových plantáží, rehabilitáciu tovární na spracovanie kávy a aj vzdelávanie roľníkov Európskeho hospodárskeho spoločenstva (EEC).

Káva druhu robusta je v Ugande pestovaná predovšetkým v oblasti dažďového pralesa Kibale. V rokoch 1999-2002 vynaložili farmári aj  vláda veľké úsilie k tomu, aby bola zaradená medzi prémiové kávy a príjmy z jeho predaja pomohli financovať činnosti súvisiace s ochranou prírody. Kávovníkové plantáže pokrývajú krajinu v okolí jazera Victoria, druhého najväčšieho v Afrike. Malé farmy spracovávajú kávové bobule najčastejšie sušením na slnku, ale s rozvojom kávového priemyslu prechádza rada producentov k takzvanému premývaniu.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu namelte na vyhovujúcu hrubosť na prípravu kávy.

2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5-2 kávovej lyžičky (približne 7g) mletej kávy.

3. Kávu zalejte s cca 95 °C teplou vodou.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ROBUSTA INDIE CHERRY AA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDIE CHERRY AA

Dve áčka z Indie - jasná známka vysokej kvality. Stopercentná robusta s úžasnou cremou a plnou, mierne orieškovou chuťou, učaruje priaznivcom intenzívnych zážitkov i tým, čo radi experimentujú. Môžete ju primiešať k obľúbenej Arabice a kúzliť s pomermi oboch druhov do nekonečna. Alebo si ju vychutnajte v rôznych typoch príprav. Iná bude z Džezva, iná z aeropressu a iná z moka kanvičky. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
24,55 € /1000 g 2,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 1. 7. 2022

ROBUSTA INDONESIE BENGKULU - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDONESIE BENGKULU - zrnková káva

Prvé sadenice kávy poslal do Indonézie vnútrozemský guvernér. Na prelome 17. a 18. storočia tak dal vzniknúť veľa plantážam, ich skvelú produkciu si vychutnávajú kávomilci po celom svete. Zrnká z vulkanického ostrova Jáva vynikajú výraznou a silnou chuťou. Tamojšia Robusta patrí medzi skutočne expresívne, bohaté kávy. Baristi o nej hovoria ako jednej z najlepších na svete. Tešte sa - vaša šálka bude sviežo ovocná a plná povzbudzujúceho kofeínu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
21,07 € /1000 g 2,11 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 1. 7. 2022

ROBUSTA MEXICO CHAPAS BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA MEXICO CHAPAS BIO - zrnková káva

Plantážna robusta v BIO kvalite sa hodí pre chvíle, kedy potrebujete poriadnu dávku povzbudenia, alebo vtedy, keď hodláte trochu experimentovať. V prvom prípade ju pripravte samostatne, v druhom primiešajte k niektorej z arabík. V šálke na vás vždy bude čakať nápoj sladko karamelový, ľahko čokoládový a príjemne ovocný. Mexická robusta je vyvážená a chuťovo bohatá. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
25,18 € /1000 g 2,52 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 1. 7. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »