Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ROBUSTA UGANDA KCFCS - zrnková káva

Kód: 1220

V Ugande majú nielen senzačnú úrodnú pôdu a úžasne zručných farmárov, ale aj špeciálny úrad pre rozvoj kávového hospodárstva. To by samozrejme nestačilo, pokiaľ by pestovateľom a výrobcom chýbala radosť, poctivosť a túžba učiť sa nové veci. Našťastie nechýba. Preto je ugandská robusta chuťou plná, bohatá, mierne kyslá a rozkošne dymová. Ochutnajte kávu našlapanú kofeínom, ktorá vynikne ako aj samostatne, tak aj v zmesi s akostnou plantážnou arabikou.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
25,50 € /1000 g 2,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Uganda
Odroda
Odroda:
Robusta
Región
Región:
Bugis
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m
Chuť
Chuť:
Plná, Dymová
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Robusta 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Chuť kávy Robusta Uganda je možné opísať ako plno bohatú. Od ostatných káv sa najviac líši atraktívnou dymovitosťou. Acidita je mierna, zato obsah kofeínu vysoký. Táto káva sa najlepšie hodí na prípravu espressa alebo takzvanej tureckej kávy. Výborne ju uplatníte aj pri miešaní zmesí s plantážnou arabikou.

PÔVOD KÁVY

Uganda je najväčším africkým vývozcom kávy. Prezidentská republika vo vnútrozemí je považovaná za "perlu Afriky" - zrejme od doby, keď ju takto tituloval Winston Churchill. Mierne zvlnená krajina s priemernou nadmorskou výškou 900 metrov oplýva skutočne nádhernú prírodu s veľa druhov divokých zvierat.

Pre pestovanie kávovníkov sú miestne tropické podnebie a na živiny bohatá pôda doslova dary z nebies. Prvé správy o káve v Ugande pochádzajú z 19. storočia a popisujú používanie kávy na posilnenie energie pri ďalekých cestách alebo ako náhradu za cigarety. Historické dokumenty naznačujú, že po druhej svetovej vojne bola káva z Ugandy jediným príjmom podporujúcu spustošenú britskú ekonomiku.

Za najdôležitejšie obdobie sa považujú 80. roky 20. storočia, keď poľnohospodári vysadili skoro takmer 200 hektárov robusty a 33 tisíc hektárov arabiky. V rokoch 1984-1986 financovalo program obnovy kávových plantáží, rehabilitáciu tovární na spracovanie kávy a aj vzdelávanie roľníkov Európskeho hospodárskeho spoločenstva (EEC).

Káva druhu robusta je v Ugande pestovaná predovšetkým v oblasti dažďového pralesa Kibale. V rokoch 1999-2002 vynaložili farmári aj  vláda veľké úsilie k tomu, aby bola zaradená medzi prémiové kávy a príjmy z jeho predaja pomohli financovať činnosti súvisiace s ochranou prírody. Kávovníkové plantáže pokrývajú krajinu v okolí jazera Victoria, druhého najväčšieho v Afrike. Malé farmy spracovávajú kávové bobule najčastejšie sušením na slnku, ale s rozvojom kávového priemyslu prechádza rada producentov k takzvanému premývaniu.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu namelte na vyhovujúcu hrubosť na prípravu kávy.

2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5-2 kávovej lyžičky (približne 7g) mletej kávy.

3. Kávu zalejte s cca 95 °C teplou vodou.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
PERU ANDES GOLD zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
29,35 € /1000 g 24,95 € /1000 g 2,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,65 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva

Úplne hore je kráľovstvo snehu a ľadu. Ale pod Rwenzori Mountains vo východnej rovníkovej Afrike sa zelenajú dažďové pralesy a modrajú rieky aj potôčiky. Väčšina územia fascinujúceho pohoria je vyhlásená národným parkom. Tam niekde, v nadmorskej výške cez 1000 metrov, pestujú roľníci kakaovníky plodiaci kávu bohatej a harmonickej chuti. Čerstvo pražená dvojáčková Arabika vás jediným dúškom odnesie pod africké ľadovce. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »