Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

SLANÝ KARAMEL rozpustná káva

Kód: 1647

Ak máte radi sladkú a slanú chuť v jednom, potom je toto káva, ktorú si nenechajte ujsť. Akostná, vymrazovaná a jemne ochutená, presne pre ráno v prírode alebo popoludnie pri filme. Rozpustná káva Slaný karamel rozpustí splín aj lenivosť. Vleje vám do žíl radosť a energiu. Veď je z mexického zrna plného slnka!

Veľké balenia:
Malé balenia:
29,90 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Mexiko
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350m
Chuť
Chuť:
Soľný karamel
Spracovanie
Spracovanie:
Vymrazovanie

Zloženie

Arabica 80%, Robusta 20%, Aróma prírodná, Karamel

Crema a chuť

Rozpustná ochutená káva Slaný karamel je vyrobená z mixu mexickej arabiky (80%) a robusty (20%). Z toho vyplýva, že jej základ je prirodzene sladkastý, s náznakom citrusových tónov. Pridaním arómy slaného karamelu vznikla káva kombinujúca vyššie uvedené chute, a to tak, že podčiarkuje karamelovú, teda sladkú linku, ktorej ľahko prízvukuje sviežosť ovocia a zakončuje ju atraktívna slanosť.

Pôvod kávy

Mexiko je v kávovom svete krajín dobre známou. Väčšina plantáží leží na jeho juhu a väčšina tiež produkuje arabiku. Káva sa v krajine objavila už koncom 18. storočia, veľký rozmach ale čakal farmárov až v 70. rokoch 19. storočia. Časom sa káva stala najcennejšou exportnou plodinou Mexika a značnému množstvu obyvateľov priniesla rad pracovných príležitostí. Prišli však tiež časy takzvanej kávovej krízy spôsobené zlým manažmentom, nadprodukciou kávy a poklesom cien. Problémy vyvrcholili v rokoch 1999-2003, kedy kleslo množstvo spracovaného zrna a tým pádom aj objem investícií vrátených do údržby a zveľaďovania plantáží.
To však nemení nič na fakte, že mexická káva má stále čo ponúknuť, a to aj vďaka súčasnej podpore tamojšej vlády a iniciatívam mnohých neziskových organizácií, ktoré motivujú pestovateľov organickej či Fair Trade kávy a zdôrazňujú dôležitosť práce s miestnymi odrodami. Tie okrem iného vyžadujú menej starostlivosti, ich pestovanie má menší vplyv na životné prostredie a je pomerne nenáročné na pracovné sily. Dobrou správou je, že od roku 2015 do roku 2018 produkcia mexických plantáží opäť vzrástla.
Rozpustná čiže instantná káva nie je výdobytkom posledného desaťročia, ako by sa mohlo zdať. Jej história siaha do roku 1937, kedy bola oficiálne uvedená na trh. Treba podotknúť, že prvú verziu takejto kávy s názvom Essence of Coffee si pripravovali už vojaci počas americkej občianskej vojny, teda v rokoch 1861-1865. Išlo o zmes kávového extraktu, sušeného mlieka a cukru, údajne konzistencie "maziva pre nápravy". Príliš obľúbenou sa nestala, takže jej výroba bola ukončená. Prvý patent na instantnú kávu v roku 1881 nechal zapísať Alphonse Allais. Stalo sa tak vo Francúzsku. Nasledoval rad ďalších pokusov, ako vyrobiť kávu, ktorú stačí zaliať horúcou vodou, až vznikla rozpustná káva, akú poznáme dnes.
Moderná rozpustná káva je vyrábaná buď rozprašovaním alebo vymrazovaním. My dávame prednosť tomu druhému. Takzvaná lyofilizácia, teda sušenie mrazom, totiž v káve uchová maximum aromatických látok a celú paletu chutí. Lyofilizovaná káva nie je chuťovo plochá, práve naopak. Odporúčame jej výhody vyskúšať.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky
Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Pre optimálnu prípravu vyberte malý hrnček s obsahom 90 ml.
  2. Použite 1 alebo 2 lyžičky kávy a zalejte prevarenou vodou s teplotou 90 °C. Vriaca voda pripraví kávu o jej výraznú chuť.
  3. K príprave kávy vždy použite čerstvú vodu.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


IRISH CREAM rozpustná káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

IRISH CREAM rozpustná káva

Hocikto by ho označil za tlamolep, ale nedajte sa mýliť. Irish cream patrí k váženým druhom alkoholických nápojov. Recept na ten pravý vraj najväčší producenti neprezradia ani pod hrozbou utopenia v sude. Zvyčajne obsahuje 15-20 percent írskej whisky, smotanu, vanilku a kávu. Niekto pridáva čokoládu, iný kokosový extrakt. A teraz si predstavte, ako to asi chutí v spojitosti s výbornou ekvádorskú kávou... Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
29,90 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

SMOTANOVO - KARAMELOVÁ rozpustná káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SMOTANOVO - KARAMELOVÁ rozpustná káva

Rozpustná káva má svojich priaznivcov aj ohováračov. Sme si však istí, že šálkou rýchleho, chutného a elán dodávajúceho nápoja nepohrdne nikto. Zvlášť, keď v ňom vonia karamel a smotana. Navyše, toto nie je len tak nejaký instant. Je to káva vymrazovaná, pripravená s najväčšou starostlivosťou a z najlepších zŕn. Presvedčte sa sami, ako sa veci naozaj majú. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
29,90 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

BELGICKÉ PRALINKY rozpustná káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BELGICKÉ PRALINKY rozpustná káva

Veľký úspech? Deň z tých horších? Radosť z prechádzky? Únava po práci? Pre všetky situácie, ako ich život prináša, je tu káva. Tá rozpustná navyše pripravená rýchlosťou blesku a v stovkách ochutených verzií. Belgické pralinky dodajú vašim chvíľam sladkosť čokolády, hebkosť smotany a sviežosť ovocia. Čo dúšok, to iná pralinka. Nechajte sa zlákať. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
29,90 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »