Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva

Kód: 1161

Úplne hore je kráľovstvo snehu a ľadu. Ale pod Rwenzori Mountains vo východnej rovníkovej Afrike sa zelenajú dažďové pralesy a modrajú rieky aj potôčiky. Väčšina územia fascinujúceho pohoria je vyhlásená národným parkom. Tam niekde, v nadmorskej výške cez 1000 metrov, pestujú roľníci kakaovníky plodiaci kávu bohatej a harmonickej chuti. Čerstvo pražená dvojáčková Arabika vás jediným dúškom odnesie pod africké ľadovce.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,20 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Uganda
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Rwenzori
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Ovocie, Nugát
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Plantážna káva Uganda AA Ruwenzori poteší priaznivca nápojov s miernejšou aciditou a bohatou, ovocnou chuťou. Do chute sa prelína nádych pražených orechov s nugátom. Hovorí sa, že presne takto chutí a vonia Stredná Afrika - farebne, pri tom jemne a harmonicky. Tešiť sa môžete aj na kompaktnú, stredne vysokú penu.

PÔVOD KÁVY

Znalci tvrdia, že káva z Ugandy má veľkú budúcnosť. Pokiaľ ste o nej doteraz nepočuli, môže vás jej pôvod zaujímať. Tak teda: Uganda hraničí s Keňou, Južným Sudánom, Demokratickou republikou Kongo, Rwandou a Tanzániou. Jej názov pochádza z domorodého Buganda a často býva označovaná ako "perla Afriky". Leží v povodí Nílu, ktorý je napojený jednej z riek z ľadovca v Rwenzori Mountains.

Priemerná nadmorská výška sa v tejto krajine pohybuje okolo 1100 metrov. Väčšinu plochy Ugandy ovplyvňujú obrovské vodné plochy (jazera Kyoga, Albert, Edward, George, Victoria). Pokiaľ ide o prírodnú rozmanitosť, stačí poznamenať, že na území Ugandy sa nachádza 60 chránených oblastí vrátane 10 národných parkov. Ale aj tak je ekologická stabilita podľa vedcov dlhodobo narušovaná globálnym otepľovaním planéty.

Podnebie je samozrejme tropické. V oblastiach pokrytými pralesmi sa vyskytujú celoročne zrážky, na severe naopak, nie sú nezvyčajné dlhé obdobia sucha.

>Mount Ruwenzori (Rwenzori Mountains) podľa ktorých je táto káva pomenovaná, leží na hranici deliacej Ugandi a Demokratickej republiky Kongo. Jeho najvyššie vrcholy (nad 5 tisíc metrov nad morom) sú trvalo pokryté snehom a ľadom. Kto by stúpal od päty pohoria, prešiel by tropickým dažďovým pralesom, alpskými lúkami, horským lesom, zóny bambusov aj vresovisku. Nakoniec by stál na jednom zo 43 ľadovcov, ktoré pokrývajú 7,5 km2

Kávovníky v Ugande sú pestované na sopečnej pôde, v tieni stromov, prospieva im tu veľmi dobre. Zbierajú sa zvyčajne od marca do apríla a od augusta do novembra. Ich plody spracovávajú farmári mokrou metódou, sušia ich na slnku. O kvalite kávy sa stará Ugandská kávová asociácia, ktorá zaisťuje tiež jej spracovanie a predaj na trhoch. Káva je pre Ugandu najvýznamnejšou exportnou plodinou.

Značka AA v názvu kávy odkazuje na mimoriadne veľké zrná.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávovej lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou o teplote cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SOUTH OF MINAS zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SOUTH OF MINAS zrnková káva

Pozvanie na kávu sa neodmieta. Kúpte jednu z najlepších na trhu a pripravte voňavé popoludnie tým, ktorých máte radi. Nad šálkou horúcej dobroty s ľahkou čokoládovou stopou uteká čas rýchlo. Brazílska arabika vám bude očarujúcim spoločníkom. A nikdy sa neomrzí. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,75 € /1000 g 3,10 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

15% ZĽAVA
PERU ANDES GOLD zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
29,35 € /1000 g 24,95 € /1000 g 2,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

ROBUSTA KONGO DEL KASAI - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA KONGO DEL KASAI - zrnková káva

Diamanty. Centrálnej konžskej provincii leží najväčšie svetové nálezisko priemyslových diamantov. A tiež tam zbierajú kávu, ktorú k vzácnemu pokladu môžeme smelo prirovnať. Nádherné pravidelné zrnká Robusty Kongo dávajú nápoj s plným telom, veľmi ľúbeznou horkosťou a chuťou lieskových orechov. Kyslosť je možné opísať ako strednú. Preto patrí káva z Del Kasai medzi mimoriadne žiadaným. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
18,90 € /1000 g 1,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »