Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

VIETNAM LAM DONG ARABICA G1 - zrnková káva

Kód: 1636

Keď budete chcieť zachovať štýl, pripravte si túto čokoládovo-orechovú arabiku na filtri a s trochou kondenzovaného mlieka. Takto by si ju totiž dopriali v jej domovine, vo Vietname. Úroda z regiónu Lam Dong ležiaceho na juhu krajiny vyniká dobre vyváženou, jemnou kyselinkou a celkovo bohatým telom. Arabiku pestujú tamojší farmári pomerne krátko, avšak je potrebné uznať, že pre ňu majú mimoriadny cit. Ochutnajte a dáte nám za pravdu.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
29,40 € /1000 g 2,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Vietnam
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Lam Dong
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000-1600m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Orechy
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Vietnam Lam Dong arabica G1 patrí ku kávam chuťovo dobre vyváženým, bohatým a silným. Radosť určite urobí mierna acidita doplnená príjemnou sladkosťou a predovšetkým obohatená o tóny čokolády a orieškov. Crema je svetlá, kompaktná a ľahká.

Pôvod kávy

Prvýkrát sa kávovníky vo Vietname objavili zrejme v roku 1857, kedy ich priviezli francúzski misionári. Skutočné kávové plantáže ale boli založené až v roku 1888 a zamerali sa predovšetkým na rastliny odrody arabica. Začiatkom 20. storočia došlo k posunu od malých plantáží ku komerčnému pestovaniu kávy, v 70.rokoch sa začala rozvíjať výroba kávy instantnej.

Produkciu kávy narušila v jednom zo zásadných pestovateľských regiónov Vietnamská vojna, po nej došlo ku kolektivizácii poľnohospodárstva a obmedzeniu súkromného podnikania, čo viedlo k zníženiu množstva vyrobenej kávy. Po reformách v roku 1986 bolo súkromné ​​podnikanie uvoľnené a kávový priemysel sa mohol znovu rozvíjať.

V súčasnej dobe pestujú vietnamskí farmári z viac ako 90 percent robustu a objemom produkcie sa krajina zaraďuje na druhé miesto na svete, hneď za Brazíliu. V posledných rokoch zameriava pozornosť k udržateľnému pestovaniu kávovníkov, vláda dokonca vytvorila plán pre rozvoj vidieka s cieľom pomôcť majiteľom plantáží nahradiť starnúce kríky mladými, podporovať certifikáciu Fair Trade a podobne.

Samotný región Lam Dong, z ktorého táto arabika pochádza, by sme našli na juhu krajiny. Väčšiu časť pokrýva nížina, turisticky najatraktívnejšie sú miestne vodopády Datanla alebo Pongour, navštíviť možno tiež treba Krokodílie jazero alebo Jazero vzdychov. Oblasti však nechýba ani kopce, a práve na nich sú okrem nádherných lesov k videniu tiež kávovníkové plantáže.

Kávu vo Vietname zberajú od októbra do apríla, odhaduje sa, že je živobytím pre takmer 3 milióny obyvateľov. Väčšina úrody je spracovaná premývaním, čo predovšetkým u špeciálnych káv dovoľuje vyzdvihnutie jedinečnej chuti a arómy. Čerstvo nazbierané kávové čerešne prechádzajú drvičom, ktorý z nich odstráni vrchnú šupku. Aby sa káva zbavila aj dužiny obaľujúcej semená, býva ponechaná niekoľko hodín vo vode, kde fermentuje. Následne je potrebné kávu "vyprať", teda niekoľkokrát prehnať prúdom vody, a potom už len usušiť. Ešte pred balením do jutových vriec robotníci kávu pretriedia.

Je zaujímavé, že hoci Vietnamci tradične pili a pijú čaj, ku káve si cestu nachádzajú. Jednou z možností, ako ju pripravujú, je Ca Phe Trung - ku káve z filtra pridajú vaječný žĺtok, kondenzované mlieko a všetko nalejú na kocky ľadu. Výsledok údajne chutí podobne ako tiramisu s vaječným koňakom. Odporúčame vyskúšať.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PERU ANDES GOLD zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
29,35 € /1000 g 2,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot

Kto je Aladino Delgado? Skúsený farmár, ktorý v oblasti severozápadného Peru pestuje, zberá a spracováva jedinečnú kávu. Jeho jedenásťhektárová farma sa pripojila k najsilnejšiemu peruánskemu družstvu. To pomáha farmárom s odbytom kávy a zabezpečením spravodlivej ceny. Peru Aladino Delgado je káva, ktorá plní sny. V Peru aj u nás. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,65 € /1000 g 3,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot

Rodina je základ ... dobré plantáže. Keď pred pol storočím vysadil Moises Meza prvé kávovníky v oblasti Leon Cortes, už tušil, že robí dobre. Dnes jedinečnú kávu pestujú v tieni stromov jeho synovia Javier a Gabriel. Na ich mikroloty čakajú kávomilci na celom svete veľmi netrpezlivo. Ten posledný má jemnú, mliečno čokoládovú chuť osvieženú tónmi čerešní. Bez preháňania najlepšia káva z Kostariky dostane aj vás. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
62,45 € /1000 g 6,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »