Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Zambia Washed Arabica Plus Catimor - zrnková káva

Kód: 1780

Popularita zambijskej kávy rastie. Táto arabika vyniká nielen veľkým zrnom, ale aj nižším obsahom kofeínu a výnimočnou chuťou. Pre odrodu Catimor sú typické lahodná horkosť kombinovaná s ovocnou sviežosťou a vôňa skutočne delikátna. Pokiaľ patríte ku skutočným milovníkom elegantného, kvalitného nápoja, toto je trefal do čierneho!

Veľké balenia:
Malé balenia:
38,80 € /1000 g 3,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Zambie
Odroda
Odroda:
Catimor
Región
Región:
Nothern Provincie
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1600m
Chuť
Chuť:
Ovocná, Výrazná
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zambia Washed Arabica Plus Catimor je chuťovo výrazná, s plným telom a príjemnou kyslosťou. Vďaka spôsobu spracovania kávových zŕn rozpoznáte tóny šťavnatého ovocia, predovšetkým citrusov. Celkovo pôsobí elegantne a vyvážene.

Pôvod kávy

Pre Zambijskú republiku je káva zásadným exportným artiklom. Kávovníky tamojší farmári pestujú od 50. rokov minulého storočia, kedy vysadili prvé semená privezené z Tanzánie a Kene. Oficiálnym exportérom kávy sa ale táto africká krajina stala až o 30 rokov neskôr. Vtedy jej International Coffee Organization udelila potrebnú vývoznú kvótu.

Odvtedy kávových plantáží v Zambii pribúdalo, dnes sa uvádza, že tých veľkých funguje okolo dvadsiatky. Menšie políčka obhospodarované súkromníkmi však pomaly miznú – nedokážu veľkoproducentom konkurovať. Prevažná väčšina kávovníkov pestovaných v Zambii je odrody arabica. V prípade tejto kávy ide o variantu Catimor. Charakterizuje ju trpasličí vzrast, veľké zrno a výborná chuť výsledného nápoja. Catimoru sa skvele darí vo výškach 1 000 - 1 600 metrov nad morom, najviac je rozšírený v Indonézii a Vietname. Prvýkrát však bol predstavený v Brazílii, a to roku 1970.

Northern Provincie (Severná provincia), z ktorej káva Zambia Washed Arabica Plus Catimor pochádza, leží na veľkej náhornej plošine, takže kríkom kávovníkov poskytuje výbornú mikroklímu. Dlhé slnečné dni kombinované s nižšími teplotami a dostatkom zrážok umožňujú kávovým čerešniam pozvoľné dozrievanie. Počas neho sa v nich ukladá jedinečná aróma a výrazná chuť.

Pre Zambiu je typickým spôsobom spracovania plodov kávovníkov premývanie, čiže takzvaná mokrá metóda. Zahŕňa starostlivý (často ručný) zber, po ktorom nasleduje triedenie a čistenie bobúľ, napríklad od kamienkov, lístia alebo blata. Potom je nutné kávu prepláchnuť čistou vodou a odstrániť nezrelé plody. V takzvanom rozvlákňovači, čo je bubon, v ktorom káva rotuje, sú zbavené vrchnej šupky. Nato robotníci kávu premiestnia do fermentačných nádrží s vodou a ponechajú ju tam niekoľko hodín až dní. Prirodzené procesy zaistia rozpustenie sladkej dužiny obaľujúcej kávové zrnká. Tie musia byť dôkladne premyté a potom sušené. Najčastejšie býva káva rozsypaná na betónové pláty a 8-10 dní vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Keď je hotovo, robotníci kávu opäť vytriedia a zabalia.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ZIMBABWE AA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ZIMBABWE AA - zrnková káva

Safari, vodopády a skalné miesta. Republika Zimbabwe ponúka radu úžasných zážitkov. Že za nimi musíme cestovať tisíce kilometre? Ľahká pomoc. Esencie nádhernej prírody, horúceho juhoafrického slnka a iskrivých potokov aj riek nájdeme v miestnej kávovej produkcie. Výnimočná arabika s chuťou karamelu a ovocia patrí medzi prominentnými kávami sveta. Bude sa vám páčiť! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
41,65 € /1000 g 4,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

INDONÉZIA BALI PARADISE - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDONÉZIA BALI PARADISE - zrnková káva

Balijci za svoju kávu nevďačia Holanďanom, ako ich kolegovia na Jáve alebo Sumatre, ale obchodníkom zo susedného ostrova Lombok. Vysadenie prvých plantáží v oblasti Kintamani bol krok správnym smerom. Na kopcoch, v tieni pomarančovníkov, odvtedy dozrievajú plody so zrnami sladkej chuti kombinujúcrj lahodnosť mandlí a kakaa sa sviežosťou ovocia a pikantnosťou korenia. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,00 € /1000 g 3,80 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

INDIA ARABICA PLANTATION AA LITTLE FLOWER - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIA ARABICA PLANTATION AA LITTLE FLOWER - Micro Lot

Netradičná arabika z tradičného regiónu. V tomto prípade ide o jedinečný mikrolot spoločnosti Sangameshwar, ktorá hospodári v Karnatake s tromi zámermi: produkovať špičkovú kávu, nepoškodzovať prírodu a pomáhať svojim ľuďom. Výsledkom je napríklad aj táto maškrta. Jemná, s ľahkou kyselinkou, sladkosťou ovocia a pohladením čokolády. Doprajte si. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,85 € /1000 g 3,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »