Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

CASCARA PERU

Kód: 1369

Predstavte si, že túto lahôdku považovala väčšina farmárov za vedľajší produkt spracovania kávy. Nikto ju moc nechcel. A pritom sa Cascara, teda sušené šupky kávových čerešní, používala na prípravu nápoja oveľa skôr ako pražené zrnká kávy. Vraciame sa ku koreňom. Červená dužina je totiž nielen mimoriadne zdravá, ale aj neobyčajne chutí. Trochu ako čaj a trochu ako káva. Skrátka ovocie doplnené kofeínom.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Puno Norte
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie

Zloženie

100%

Crema a chuť kávy

Cascara Peru prináša všetky chuťové výhody kávo-čaju. Chutí po ovocí, je sladká aj mierne kyselkavá zároveň. Pritom sa v nej odrážajú čokoládové tóny peruánskej kávy. Nálev má žltú až žltooranžovú farbu.

Cascara sa hodí na popíjanie v horúcom stave, ale výborne chutí aj ľadová. Je možné ju kombinovať s ovocím alebo prírodnými sladidlami.

Pôvod

Peruánska oblasť Puno Norte je produkciou vynikajúcej kávy svetovo známa. Leží v juhovýchodnej časti krajiny, na náhornej plošine Collao. Hlavným mestom regiónu je Puno na brehu jazera Titicaca. Kultúrne mimoriadne bohatá časť Južnej Ameriky je známa pamiatkami dávnych Inkov aj nádhernou prírodou. Peru patrí momentálne medzi 20 najvýznamnejších exportérov kávy. Farmári sa často združujú pod organizáciu CENFROCAFE, ktorá im umožňuje prístup na medzinárodné trhy. Káva predávaná pod CENFROCAFE je stopercentne Fair Trade.

Šupky z kávových čerešní, ktoré farmárom zostanú po spracovaní plodov, boli donedávna používané poväčšinou ako hnojivo (nie príliš úspešne - prekysľujú pôdu) alebo palivo do sušičiek. Hoci sa o ich výbornej ovocnej chuti a významných zdravotných prínosoch vie približne tisíc rokov, až v poslednej dobe sa Cascara dostáva do povedomia širšej verejnosti. V Jemene a Etiópii, odkiaľ sa kávovníky rozšírili do sveta, hovoria nápoju zo šupiek quishr ​​alebo keshr. Drvenú kávovú dužinu fermentovali a používali pri náboženských obradoch. Dnes v Jemene označujú ako quishr ​​nápoj z mierne pražených kávových čerešní podávaný so škoricou.

Cascara sa z plodov kávovníkov získava dvoma spôsobmi. Buď sú kávové šupky sušené na slnku hneď potom, čo ich farmári oddelia od zŕn, alebo ich môžu ešte predtým fermentovať. A ako si Cascaru pripraviť? Máte rad možností. Niekto ju zalieva ako čaj, iný používa macerovanie v studenej vode či French press. Vyskúšajte ju s korením, ovocím či kokosovým mliekom. Získate ďalší nápoj plný cenných látok, ktorý navyše povzbudí vaše zmysly aj telo.

Účinky kávy

Cascara
Účinky Cascary

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

Tento kávo-čaj si môžete pripraviť zaliatím horúcou vodou (odporúčaná dávka 15-20 gramov na 500 ml vody). Cascaru lúhujte 5-10 minút. Chutí báječne sama o sebe, ale nápoj môžete vyladiť zázvorom, klinčekom, medom, citrónom alebo vymačkanými pomarančami či kokosovým mliekom. Osvedčuje sa tiež príprava cold-brew, teda namočenie šupiek do studenej vody a dlhšie lúhovanie v chladničke.

Trendom sa stáva napríklad výroba limonád s Cascarou.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »