Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PERU TUNKI BIO - zrnková káva

Kód: 1650

Tunki je nádherný farebný vták žijúci v lesoch vysokých And. Niet divu, že po ňom farmári z peruánskeho údolia Tambopata pomenovali plantážnu arabiku. Rovnako ako je radosť tunkiho vidieť, je potešením Tunki ochutnať. Sladkosť mliečnej čokolády, ktorou oplýva, dopĺňa jemné ovanutie limetky. Ako vtáčie pierko je táto káva ľahká, ako vtáčí spev pôvabná.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,30 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 6. 4. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Tambopata
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Mliečna čokoláda, Melasa
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť

Zrnková káva Peru Tunki BIO v sebe nezaprie sladkosť, komplexnosť a harmóniu juhoamerických káv. Vďaka strednému praženiu špeciálne vyniknú tóny mliečnej čokolády a melasy, ktoré nežne podčiarkuje kvapka limetkovej šťavy. Crema je svetlá, kompaktná, jemná.

Pôvod kávy

Pere, to je Južná Amerika, Tambopata, to je jedno z najdivokejších miest v celej Amazónii. Ak sa do Peru niekedy vydáte, túto oblasť rozhodne navštívte. Reserva National Tambopata, prírodná rezervácia založená v septembri 2000 dekrétom prezidenta Alberta Fujimoriho, vás doslova uchváti. Ľudskou činnosťou nedotknutá krajina o rozlohe amerického národného parku Yosemite je pokrytá dažďovým pralesom, pretnutá mnohými meandrujúcimi riekami a osídlená státisícmi rastlinných a živočíšnych druhov. Jazerá, divoké šelmy, farebné vtáky, vzácne rastliny... to všetko nájdete v Tambopate. A blízko, ako inak, aj plantáže kávovníkov.

Farmy sú zvyčajne položené v nadmorskej výške okolo 1 700 metrov, takže využívajú výhody horského počasia aj úrodnej pôdy. Pre majiteľov plantáží a robotníkov je však veľmi ťažké sa k svojim kríkom dostať - často ich čaká pomerne náročný trek ako na plantáž, tak so zberom do prístavu. Je nad slnko jasnejšie, že v takýchto podmienkach nechávajú kríky rast maximálne prirodzene, bez používania hnojív alebo pesticídov. Všetky odriekania však nahrádza skvelý výsledok ich snaženia: plantážna arabika nezabudnuteľnej chuti.

Pre miestnych poľnohospodárov, poväčšinou príslušníkov domorodých kmeňov Quechua a Aymara, je výhodné byť členmi družstva. Každá z rodín totiž obhospodaruje malú farmu s rozlohou okolo dvoch hektárov. Keď sa farmári spoja, môžu kávu rýchlejšie a kvalitnejšie zožať, spracovať aj dopraviť na trh.

Ako si iste domyslíte, vo vysokých Andách je káva česaná len ručne. Akonáhle kávové čerešne robotníci znesú ku spracovateľským podnikom, mechanicky z nich v mlynoch odstránia šupku a potom ich nechajú niekoľko hodín fermentovať. Uvoľnené zelená kávové zrná je nakoniec potreba usušiť rozložené na terasách pod priamym slnkom, zabaliť a odviezť alebo odniesť na predaj. Výsledkom je káva špičkových parametrov, za ktorú odberatelia neváhajú zaplatiť vyššiu cenu. Aj preto sa farmárom darí udržať ročné príjmy na slušnej úrovni, a to bez ohľadu na kolísanie svetových cien kávy.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva

Provinciu preslávenú produkciou citrusov a kávy nájdete v centrálnej oblasti Peru. Prvý Európania zavítali do Chanchamayo v polovici 17. storočia a rovno v nej založili osadu. Dnes sa káva z vysokých Ánd do Európy dováža vo veľkom. Popularitu si získava najmä vďaka čokoládovej chuti korunovanej kvapkou citrusovej šťavy, nízkej acidite a BIO kvalite. Ochutnajte jednu z najlepších peruánskych káv! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,70 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 6. 4. 2023

NIKARAGUA SHG ESTELI BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

NIKARAGUA SHG ESTELI BIO - zrnková káva

Symbolom vytrvalosti, odhodlania a tiež starostlivosť by mohla byť táto Nikaragujská lahôdka. Vypestovali ju ženy z družstva Las Diosas obhospodarujúceho plantáže na severe krajiny. Ich vysokohorská arabika oplýva tónmi mliečnej čokolády a ovocia, ktoré dopĺňa ľahučká stopa tabaku. Úžasná káva s úžasným príbehom! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
33,35 € /1000 g 3,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 6. 4. 2023

PAPUA NOVA GUINEA BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PAPUA NOVA GUINEA BIO - zrnková káva

Na Papuu Novú Guineu sa cestuje za nádhernou prírodou, atraktívnou kuchýňou aj tradičnými obyvateľmi. A tiež za kávou, ktorá vyniká chuťou tropického ovocia, čokolády a orechov. Nie inak je tomu v prípade tejto sorty v BIO kvalite. Stopercentná arabika vás poteší intenzívnou arómou, strednou kyslosťou a výdatným telom. Doprajte si nespútanosť hornatého ostrova ďalekej Melanézie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,65 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 6. 4. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »