Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GUATEMALA LA PROVIDENCIA - Micro Lot

Kód: 1151

Neďaleko prírodnej rezervácie, medzi dvoma sopkami, v tieni stromov. Tak vyrástla na malej rodinnej plantáži La Providencia unikátna káva intenzívnej chuti. Mikrolot s plným telom a nádychom karamelu aj čerstvého ovocia uspokojí kávomilce s najvyberanejším vkusom. Pestovaniu, zberu aj spracovaniu kávy Guatemala La Providencia bola venovaná maximálna pozornosť. A je isté, že už žiadna iná káva nebude voňať, chutiť a vyzerať rovnako.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,50 € /1000 g 4,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Acetanango
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1500 m
Chuť
Chuť:
Ovocie, Karamel
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Guatemala La Providencia je káva s vyváženou kyslosťou a čistým chuťovým profilom. Jej plné telo nádherne ozvláštňujú stopy karamelu a čerstvého ovocia.

Pôvod kávy

Obyvatelia Guatemaly tvrdia, že ich káva je najlepšia na svete. Z toho plnú dve veci - sú hrdí na svoju krajinu a skutočne produkujú kávu veľmi kvalitnú. A to napriek tomu (alebo práve preto), že je prevažná väčšina kávovníkov pestovaná na malých, zvyčajne rodinných farmách. Rovnaké je to aj v prípade unikátneho mikrolotu Guatemala La Providencia.

Arabika odrôd Caturra (80%) a Bourbon (20%) vyrastá na plantáži La Providencia v regióne Acetanango neďaleko koloniálneho mesta Antigua na juhu Guatemaly. A pretože ide o mikrolot, je jej "rodisko" špecifikované takmer na meter presne. Kávovníky sú z veľkej časti umiestnené v prirodzenom lese, takže ich rast pozitívne ovplyvňuje tieň stromov Inga. Ich výhodou je vysoká schopnosť viazať dusík, keď opadajú, zásobujú ním pôdu. To kávovníkom veľmi vyhovuje. Navyše bez zatienenia by rástli príliš rýchlo a ich plody by nedosiahli optimálnu chuť ani arómu.

Pokiaľ ide o pôdu, je potrebné dodať, že na mikroplantáži La Providencia sa nachádza pôda vulkanická, bohatá na minerálne látky. Môže za to umiestnenie medzi dvoma stále aktívnymi sopkami - Acetanango (3 976 m n. m.) A Fuego (3 763 m n. m.). Z druhej zmienenej sa do okolia šíria dym takmer denne, posledný výrazný výron lávy sa datuje do januára 2016. Samotný región Acetanango láka k návšteve turistov z celého sveta.

Rodina farmára v La Providencia kladie hlavný dôraz na starostlivú zber i spracovanie kávových čerešní. Plody kávovníkov sú šklbanie tradične, teda ručne a s ohľadom na zrelosť; spracovávajú sa takzvanou mokrou metódou. Bobule sú vo vode zbavované šupiek, nechávajú sa fermentovať a nakoniec sa suší. V prípade kávy Guatemala La Providencia zvyčajne na slnku. Výberom najkvalitnejších zŕn vzniká takzvaná Mikropartia, teda exkluzívne sorta s jedinečnými vlastnosťami a históriou ručného spracovania. Pre milovníkov kávových špecialít je degustácia Mikropartia dokonalým zážitkom a zdrojom objavov nových chutí a vôní.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávovej lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Naozaj ste ešte neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rýchlo napraviť! Sopečná pôda stredoamerickej krajiny dáva tamojšej arabike plnú, ušľachtilú chuť. V prípade sorty San Raffael z regiónu Tarrazu je dojem umocnený zamatovo sladkými tónmi karamelu. Zverte svoje chuťové bunky odborníkom, veď na Kostarike rastie 400 miliónov kávovníkov! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,50 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva

"Osviežuje pamäť a čistí kožu," definoval kávu pred tisíckou rokov stredoveký perzský učenec Ibn Sinaja. V Európe bola najprv predávaná ako liek a len tak niekto si ho nemohol dovoliť. Až keď sa na trh dostalo kávy viac, znížila sa aj cena. Osviežujúci nápoj zažil boom. Dnes si môžeme vyberať - napríklad výnimočnú delikatesu z ostrova Jáva. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,45 € /1000 g 4,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot

Kto je Aladino Delgado? Skúsený farmár, ktorý v oblasti severozápadného Peru pestuje, zberá a spracováva jedinečnú kávu. Jeho jedenásťhektárová farma sa pripojila k najsilnejšiemu peruánskemu družstvu. To pomáha farmárom s odbytom kávy a zabezpečením spravodlivej ceny. Peru Aladino Delgado je káva, ktorá plní sny. V Peru aj u nás. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,65 € /1000 g 3,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »